Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Smiley Değiştirmek

htsumer

xFanatik
XGT 2 kullanıcı
Web sitesi
www.mutemetler.com
Bu işaret yanlış anlaşılıyor.
7642

Bunun yerine bunu değiştirme k istiyorum uzun uzadıya konular var kolayı varmı

7643

Çözüm
"İfade menüsünde emoji göster" seçeneği aktif mi?

"Yerel aygıt emoji (Desteklenen yerlerde)" kısmında emojileriniz görünmüyor. Database karakter setiniz uf8mb4... mü?

İlk sorunuza gelince, ifade yöneticisinde bahsettiğiniz ikonu değiştirmek...

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
Kısaca şu şekilde.

1- Öncelikle AP de İFADE YÖNETİCİ kısmına girin.

2550E76A-CA7B-46D9-9829-763A4EB7101F.jpeg

2- sonra değiştirmek istediğiniz ifadeye tıklayın.

8FCD9701-3A93-472B-B013-F934EB191652.jpeg

3- Eğer ben de olduğu gibi tüm smiley ifadeleri tek bir PNG üzerinden çekiliyorsa, yeni ifadenizi ilgili PNG ilave edin ve eklediğiniz konuma göre koordinat bilgisini güncelleyin.

60F9B147-94AC-4FF9-A1DE-62D8511864AE.jpeg

Yok sizde tüm smiley farklı PNG halinde ise sadece yeni PNG dosyası oluşturup, yolunu ona göre değiştirin.

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
Bu kadar bende çıkmıyor. Yardım edermisiniz nasıl yapılacağını
Demek istediğiniz şeyler aslında SMILEY değil EMOJI imiş :D

EMOJILERIN çıkması için server tarafında bazı özelliklerin olması lazım ve AP aktif edilmeli. En önemlisi de database yapınızında uygun hale getirilmesi gerekiyor.

Ugur

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
Web sitesi
www.topragizbiz.com
"İfade menüsünde emoji göster" seçeneği aktif mi?

"Yerel aygıt emoji (Desteklenen yerlerde)" kısmında emojileriniz görünmüyor. Database karakter setiniz uf8mb4... mü?

İlk sorunuza gelince, ifade yöneticisinde bahsettiğiniz ikonu değiştirmek için ikonun üzerine tıklayıp düzenlemeye girin. Aşağıdaki resmi ftpnizde uygun bir yere atın ve Resim URL ye yolunu girin. Alt taraftaki CSS sprite modunu aşağıdaki parametrelerle etkinleştirin: seçeneğinin başındaki tıkı kaldırıp kaydedin.

Çözüm