Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü SMF'den Xenforo'ya Geçiş Sırasında Youtube ve Facebook BBCode Değişimi

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
Katılım
20 Ağu 2017
Mesajlar
2,159
Öncelikle bu güzel fikir için sat679 arkadaşımıza ve aşağıdaki paylaşım için teşekkür ederiz.

Smf Konu, Mesaj ve İleti İçindeki Linklerin xenForo'da Gizlenmesi

Şimdi sorunumuz SMF'de kullandığımız YOUTUBE ve FACEBOOK BBCode'ların Xenforo'da farklı çalışması. Hal böyle olunca herhangi bir modifikasyon yapmadan direkt mesajları taşıdığınızda SMF çalışan Youtube ve Facebook video kodları ne yazık ki Xenforo'da çalışmıyor. Bunları elle değiştirmek tahmin edeceğiniz üzere epey zor.

Ama allahtan SMF sansör özelliği yardımımıza yetişiyor. SMF'den Xenforo'ya database import etmeden önce SMF sansör özelliğinde aşağıdak kelimeleri sansörleme yöntemi ile değiştirseki Xenforo geçişi sonrası Youtube ve Facebook BBcode düzgün çalışmaya devam edecektir.

NOT: Bu işlemi test ortamında test ettim. Sansorleme değişimi sonrasında SMF database henüz Xenforo'ya import etmedim ama sorunsuz çalışacağını düşünüyorum.
NOT-2: Siz SMF'de farkı Youtube ve Facebook BBCode mode'larını kullanıyorsanız, ihtiyacınıza göre gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

Buyurun bunlarda konu ile ilgili resimlerimiz
 

Ekli dosyalar

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
Katılım
20 Ağu 2017
Mesajlar
2,159
Eğer benim gibi XENFORO geçişi sonrası bu değişikliği fark ederseniz, Xenforo database üzerinden şu komutlarla da değişikliği yapabilirsiniz

Şimdi veritabanı içerisindeki ilgili Youtube linklerini şu şekilde revize ediyoruz Aşağıdaki kodlar phpmyadmin SQL alanından çalıştırın

Kod:
UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, '[youtube]', '[media=youtube]');
UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, '[/youtube]', '[/media]');

UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, '[YOUTUBE]', '[media=youtube]');
UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, '[/YOUTUBE]', '[/media]');