Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sizce Ne Yapmalıyım?

ByFataLTR

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhaba. Geçen yıl bu zamanlarda blog kurmuştum. Blogda ziyaretçilerin talepleri doğrultusunda forum kurdum. blog siteadresi.com domainde kayıtlı. Forum ise siteadresi.net'te kayıtlı.

Xenforo'nun seosundan açıkçası hiç memnun değilim. Bloga günlük +200-300 arası ziyaretçi giriyor. Blog yazılarımın çoğu ilk sayfada googlede. Bu yüzden blogu kapatmak istemiyorum ama trafiği de bölmek istemiyorum. Foruma günlük 300-400 trafik geliyor. Bu trafikler ikiye bölünmesin istiyorum.

O nedenle blogu siteadresi.net/blog olarak taşımak istiyorum. Amacım arama motorlarında sitenin değerini biraz daha yükseltmek.

Bu kısımda sizden öneri isteyeceğim işte. Sizce ne yapmalıyım? blog.siteadresi.com diye subdomain oluşturup wordpress mi kurayım yoksa Xpress Xenforo eklentisini mi satın alayım? Seo açısından kullanım açısından nasıldır? Ne önerirsiniz bana. Yerimde olsaydınız ne yapardınız? Xpress eklentisi çok işlevsel görünüyor forumun parçası haline gelmiş oluyor hız bakımından da çok iyi görünüyor. Fiyattan dolayı alınca pişman olmaktan korkuyorum o nedenle fikirlerinizi sormak istedim.

XPress XenForo 2 Add-on — ThemeHouse

Son düzenleme:
Ugur Ugur abi xpress kullanıyor deneyimlerini paylaşabilir sizinle.

Xpress eklentisini çıktığı günden beri kullanıyorum, tavsiye ederim, Xenforo ile %100 uyumlu çalışıyor.

Hit konusuna gelince, Xenforo'nun seosunu küçümsememek gerek çünkü benim gözlemlerime göre forumdaki konu wordpressteki aynı konudan daha fazla hit alıyor. :)

Blog

Ugur Ugur ilginiz için teşekkür ederim. Sanırım problem bizde :) 1000 küsur kelime özgün makale giriyorum forumda sadece üyeler ve normal ziyaretçiler okuyor yazıyı. Googlede araştırıyorum 2-3. sayfada anca buluyorum. Yarısı kadar uzunlukta makale girince blogda hemen ilk sayfada ilk sıralarda çıkıyorum. Wordpressin seo olayını çözdüm biraz.

Blogun temasını normal wordpress temalarını ayarlayabiliyor muyuz? Yoksa sabit olarak bu şekilde mi kullanıyoruz?

Normal xenforo standart teması yerine UX2 temasını almak daha iyi olacak gibi görünüyor bu eklenti için.

Wordpressteki içerikleri olduğu gibi taşıyabiliyor muyuz? Ayrıca wordpresste kullandığımız eklentileri burada kullanabilir miyiz? Seo açısından çok işe yarıyordu eklentiler.

İsterseniz normal wordpress temalarını kullanabilirsiniz. Ben forumda themhouse UIX temasını kullandığım için blogta da themhouse un xpress için hazırladığı UIX temasına uyumlu Xpress temasını kullanıyorum.

Wordpress te hangi seoyu kullanıyorsunuz?

Wordpressteki içerikleri olduğu gibi taşıyabiliyor muyuz? Ayrıca wordpresste kullandığımız eklentileri burada kullanabilir miyiz? Seo açısından çok işe yarıyordu eklentiler.

Evet Wordpressteki içerikleri olduğu gibi taşıyabilirsiniz ve şu anki mevcut eklentieri kullanabilirsiniz.

İsterseniz normal wordpress temalarını kullanabilirsiniz. Ben forumda themhouse UIX temasını kullandığım için blogta da themhouse un xpress için hazırladığı UIX temasına uyumlu Xpress temasını kullanıyorum.

Wordpress te hangi seoyu kullanıyorsunuz?
All in one seo kullanıyorum. Mantığını kavradım wordpressin.

Çok iyiymiş bahsettiğiniz şeyler. Bu kadar özellikli olduğunu bilmiyordum. En kısa sürede alacağım eklenti ve temayı.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.