Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sizce Forum Sitesinden Güzel Kazanç Sağlanır mı?

2000 li yıllarda yani 2003 2004 200 o yıllarda forum açmak kolay olmadığı için gerçekten çok kaliteli forumlar vardı 2002 den başladığım bu yolculukta hala daha devam ettirdiğimiz forum var ama 21 yılda ne değişti derseniz herkes forum açmaya kalkıyor, domain süresi bitmesiyle forum gidiyor emek varsa gidiyor hayal kırıklığı vs zaman. Bu iş kolay bir iş değil. Blog açayım okunsun para gelsin falanla olmuyor. Dakika dakika izleyeceksiniz forumu... Hevesinizi kaçırmak istemem ama tek başınıza gireceğiniz bir iş olmamalı. Sektör ayaklar altına alındı. Bu arada en tecrübelilerden biri olarak söylüyorum çok fazla hayal kurmayn özellikle para kazanırım noktasında hiç kurmayın. Hobi olarak görmeye çalışın. Öyle görmezseniz sonu hüsranla biteceği %100 %1 bile ihtimal vermiyorum
Haklısın hocam katılıyorum sana ama o yıllarda güzel kazandık en baba forumları tuttuk meta tag olayını ilk duyurduğumuzda denediğmiizde günlük 500 1 k üye geliyordu güzel günlerdi Rahmetli scorpion mekanı cennet olsun forumlarıımız : forumindir.org paylasimturkey.com tuzakforum.com starpaylasim.com vbturkiye.org paylasimadresi.net genclikvadisi.net ve diğer siteler diğe gitti hoş ve iyi günlerdi eğlenceli zamanlardı forumculuğun güzel dönemleriydi yedekleri duruyor :D kursak ta bu saaten sonra zor

Haklısın hocam katılıyorum sana ama o yıllarda güzel kazandık en baba forumları tuttuk meta tag olayını ilk duyurduğumuzda denediğmiizde günlük 500 1 k üye geliyordu güzel günlerdi Rahmetli scorpion mekanı cennet olsun forumlarıımız : forumindir.org paylasimturkey.com tuzakforum.com starpaylasim.com vbturkiye.org paylasimadresi.net genclikvadisi.net ve diğer siteler diğe gitti hoş ve iyi günlerdi eğlenceli zamanlardı forumculuğun güzel dönemleriydi yedekleri duruyor :D kursak ta bu saaten sonra zor
Ben 2005 yilinda günlük 5k gercek ziyaretciden aşağı dusmuyordum. Öyle bir ortam vardı ki ben forumu 2011 yilinda 70k gercek uyelerle sildim. Mach1digital bilgisizlerboard gibi ozellile vb alaninda mach1digital paylasim konusunda bilgisizlerboard cok iyiydi. Forumtr ilk zamanlarinda +18 paylasimlariyla meshurdu. Hatirlayamadigim bir kac forum daha vardi tabii revacta olan ama biz o zaman hic kazanc gozuyle gormedik. Simdiki genclerin ilk sorusu nasil kazanirim? O is artik gecti ve bitti. O zaman kimsede ne para muhabbeti ne de forum acayim derdi vardi. Herkesin derdi ekibe dahil olmakti. Simdiki genc arkadaslarda keske boyle yapsa ama yapmayacaklari gibi hayal kırıklığına da ugruyorlar. Bundan sonra sa ugramaya devam edecekler

Bence aksine o yıllarda forum sayısı daha cok fazlaydı onune gelende forum acıyordu, ortalık vbulletın coplugune donmustu, vbulletin.org taki tema bollugunu ya da vbseo.com da mertcanın tek basına gunde 500 tane destek sorusuna cvp verme girişimlerini hatırlayalım :D herkes r10 nu baz alıp ornek verıyor r10 istisnai bir proje olmakla beraber son 5-6, 7-8 yıldır para kazanılan kazandıran bir yer halıne geldı ancak oncekı 15-20 yılını ne hatırlayan var nede konusan. normal sıradan bir destek forumu gibi bir seydi.

vbseo nun guclu seosu, web le ilgili ne yazarsak yazalım o yıllarda karsımıza mutlaka r10 nun cıkması bnm gibi webmaster lik kavramı ile ilgili uzaktan yakından ilgisi ve bilgisi olmayan ınsanların sureklı webmater forumu yapıp kapatması r10 nu r10 yaptı, donum noktasıda yatırım alması oldu. ben sıdmı durup dururken neden r10 nu anlattım onuda anlamadım :D

Ben 2005 yilinda günlük 5k gercek ziyaretciden aşağı dusmuyordum. Öyle bir ortam vardı ki ben forumu 2011 yilinda 70k gercek uyelerle sildim. Mach1digital bilgisizlerboard gibi ozellile vb alaninda mach1digital paylasim konusunda bilgisizlerboard cok iyiydi. Forumtr ilk zamanlarinda +18 paylasimlariyla meshurdu. Hatirlayamadigim bir kac forum daha vardi tabii revacta olan ama biz o zaman hic kazanc gozuyle gormedik. Simdiki genclerin ilk sorusu nasil kazanirim? O is artik gecti ve bitti. O zaman kimsede ne para muhabbeti ne de forum acayim derdi vardi. Herkesin derdi ekibe dahil olmakti. Simdiki genc arkadaslarda keske boyle yapsa ama yapmayacaklari gibi hayal kırıklığına da ugruyorlar. Bundan sonra sa ugramaya devam edecekler
Kazanç gözüyle görmedik hocam evet ama cok forum sattık büyütüp kazanç olayları kısıtlıydı zaten gittigidiyormuydu tam hatırlamıyorum orası iyidi ordan kazanç elde ettik link satma vs sohbet kanallarına :) şuan mobil üzerinden gidiyor herşey googledan aratan illaki var ama eskisi gibi pc de takılan yok o yüzden forum açarsın kazanırsın belki ama sosyal medyalardan seni duyacaklar vs anca öyle yoksa yok yani belli kitle edinirsin googledan ama benim görüşüm forum açacaksamda misal acacağım forum w*r*z forumu olur o hayla iş yapıyor program oyun vs kapanana kadar cok eski wp w*r*z siteleri var haylada kapanmış değil yinede denene bilir.

kelime sansür yedi w a r e z forumu yazmıştım ama program oyun indir vs

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.