Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sizce Forum Sitesinden Güzel Kazanç Sağlanır mı?

xxsemih.sarac

Kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Merhabalar, ben forum sitesi açmayı planlıyorum ama forum sitesini de giderleri var sitenin geliri düzgün olurmu olmaz mı sizden bilgi almak istiyorum, siz forum sitelerinizden ne kadar kazanıyorsunuz ve forum sitesinde nelerden para kazanılır?

Merhabalar hitli siteniz var ise iletişime geçmeniz yeterli sabit cpm oranıyla reklam verebiliriz.

Merhabalar hitli siteniz var ise iletişime geçmeniz yeterli sabit cpm oranıyla reklam verebiliriz.
Merhabalar, şuan sitem yok ama forum sitesi kurmayı planlıyorum ve kurmadan önce gelen para giderleri ve düzgün şekilde bana yeter mi onun için merak ediyorum.

Öncelikle sizlere şu konu hakkında bilgi vereyim. İlk aşamalarda cebinizden gitmesi muhtemel bir sitede içerik bazlı gelir elde etmek istiyorsanız. Tema, eklenti, rank vs bunların gelirle hiçbir ilgisi yoktur. Ne zaman siteniz hitlenir ise o zaman para kazanmaya başlarsınız bu iş böyledir. İçerik konusunda sağlam yol izleyeceğinzi düşünüyorsanız geliri gideri karşılar tabi ki :)

Merhabalar, şuan sitem yok ama forum sitesi kurmayı planlıyorum ve kurmadan önce gelen para giderleri ve düzgün şekilde bana yeter mi onun için merak ediyorum.
Forumunuzu ne üzerine kuracaksınız?
Bu herkesin rüyası ancak forumu kurmakla iş bitmiyor. Üye lazım üyelerin her zaman foruma girmesi bir şeylerden faydalanması lazım. Para kazanmak her forum kuranın hedefi ancak, işler öyle yürümüyor.
Forum tecrübesi ilk şart. Konsept sonra gelir. Daha sonra da o foruma üye ve idare lazım. Ben gece gündüz bebek gibi bakıyorum her saat günceldir.
Yazıları düzeltiyorum başlıkları düzenliyorum.vb..
2014'den beri böyle devam ediyor..
Açacağın forum konseptinde mutlaka bilgi sahibi olmaz lazım..
Daha bir sürü iş. Web işlerini css php veri tabanı bilmen lazım.

Genelde herkes çok büyük paralar var bu işlerde diyip gidiyor forum işlerine. Mybb nin ve VB nin meşhur olsugu zaman her kelimenin bi formu vardı neredeyse. Domain host parasını bulan site açıyordu. İçerik mi genellikle copy paste. Para kazanmak öyle kolay olsaydı o siteler ayakta kalırdı.
- Evet açın zamanla gelir elde edersiniz fakat htsumer htsumer hocamın da dediklerini göz önünde bulundurun. Forum bakım ister emek ister ilgi ister. Ne konuda bilgi paylaşacağınız önemlidir. Yönetmek yönetebilecek kişileri seçmek bunların dışında Teknik konular.
- Kaliteli bir host ile çalışmanız ve iyibir planlama ile işlere koyulmanız gerek.
Başarılar dilerim açarsanız haberimiz olsun destek oluruz.

Forumunuzu ne üzerine kuracaksınız?
Bu herkesin rüyası ancak forumu kurmakla iş bitmiyor. Üye lazım üyelerin her zaman foruma girmesi bir şeylerden faydalanması lazım. Para kazanmak her forum kuranın hedefi ancak, işler öyle yürümüyor.
Forum tecrübesi ilk şart. Konsept sonra gelir. Daha sonra da o foruma üye ve idare lazım. Ben gece gündüz bebek gibi bakıyorum her saat günceldir.
Yazıları düzeltiyorum başlıkları düzenliyorum.vb..
2014'den beri böyle devam ediyor..
Açacağın forum konseptinde mutlaka bilgi sahibi olmaz lazım..
Daha bir sürü iş. Web işlerini css php veri tabanı bilmen lazım.
Discord üzerine açıcam discord forumu ve evet düzenli şekilde bakıcam forum siteme ama 1 yıl geçse dahil geliri düzgün olmaz ise hayal kırıklığına uğrarım ve boşa emek, çaba, para vermiş olurum.

Genelde herkes çok büyük paralar var bu işlerde diyip gidiyor forum işlerine. Mybb nin ve VB nin meşhur olsugu zaman her kelimenin bi formu vardı neredeyse. Domain host parasını bulan site açıyordu. İçerik mi genellikle copy paste. Para kazanmak öyle kolay olsaydı o siteler ayakta kalırdı.
- Evet açın zamanla gelir elde edersiniz fakat htsumer htsumer hocamın da dediklerini göz önünde bulundurun. Forum bakım ister emek ister ilgi ister. Ne konuda bilgi paylaşacağınız önemlidir. Yönetmek yönetebilecek kişileri seçmek bunların dışında Teknik konular.
- Kaliteli bir host ile çalışmanız ve iyibir planlama ile işlere koyulmanız gerek.
Başarılar dilerim açarsanız haberimiz olsun destek oluruz.
Çok teşekkür ederim desteğiniz için açarsam bilgilendirme yaparım ☺️🙏

Önce myBB ile başla sonra XF alırsın.. Ben öyle yapmıştım :)

2000 li yıllarda yani 2003 2004 200 o yıllarda forum açmak kolay olmadığı için gerçekten çok kaliteli forumlar vardı 2002 den başladığım bu yolculukta hala daha devam ettirdiğimiz forum var ama 21 yılda ne değişti derseniz herkes forum açmaya kalkıyor, domain süresi bitmesiyle forum gidiyor emek varsa gidiyor hayal kırıklığı vs zaman. Bu iş kolay bir iş değil. Blog açayım okunsun para gelsin falanla olmuyor. Dakika dakika izleyeceksiniz forumu... Hevesinizi kaçırmak istemem ama tek başınıza gireceğiniz bir iş olmamalı. Sektör ayaklar altına alındı. Bu arada en tecrübelilerden biri olarak söylüyorum çok fazla hayal kurmayn özellikle para kazanırım noktasında hiç kurmayın. Hobi olarak görmeye çalışın. Öyle görmezseniz sonu hüsranla biteceği %100 %1 bile ihtimal vermiyorum

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.