Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Siteme bot saldırısı ?

Atmaca14

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar
Sistemde tek bir konuya bot saldırısı oluyor bir türlü çözemedim nereden geldiğini.
1 haftada 100 binkere okundu
Nasıl bir yol izleye bilirim veya ne yapa bilirim.

Analyticsten görünüyordu bildiğim kadarıyla nereden geldikleri.

Saldırı olunca ne oluyor sitemi kapaniyor zararı nedir ?
Eğer amaciniz sadece bir konuyu engellemekse o konunun oldugu kategoriyi ziyaretçiye kapatınız.
ve Konu başlığını düzenleyiniz."guest" in giremediği bölüme alın konuyu . Ya da hizmet aldiğiniz firmadan
güvenlik talebinde bulunun.

Analyticsten görünüyordu bildiğim kadarıyla nereden geldikleri.
İp adresi sorguladığımda Çin üzerinden gözüküyor tek bildiğim bu hangi sistem üzerinden gönderiliyor bulamadım

/**Otomatik olarak arka arkaya atılmış mesak birşeltirildi **\

Eğer amaciniz sadece bir konuyu engellemekse o konunun oldugu kategoriyi ziyaretçiye kapatınız.
ve Konu başlığını düzenleyiniz."guest" in giremediği bölüme alın konuyu . Ya da hizmet aldiğiniz firmadan
Site kapanmıyor ama anlık girip çıkıyorlar.
Konuyu taşıma durumunda siteye yine giriş yapmış olmazlar mı ?
Sanırım hosting şirketiyle görüşsem iyi olacak

Son düzenleme:
Sadece Çin üzerinden ise ülke bazlı sunucu erişim engellemesi yapabilirsiniz.
Ama cihazin çalışmasina ve sitenizin çalişmasina engel 1 durum yok ise işlem yapmanıza gerek yok
bot piyasada olmazsa olmazlardan saldırı niyeti yoksa bazen izin vermek gerekir.

Aynı durum bir arkadaşımızın başina geldi proxys list konusu vardi bir adet sitede hiçbir kategori 100 görüntülenmeyi geçmezken bu konu 25 bin görüntülenmede idi o konunun oldugu bölümü ziyaretçiye gizledik düzeldi sadece üye olup görebiliyorlar aynı mantiği sizde yapabilirsiniz.

Site kapanmıyor ama anlık girip çıkıyorlar.
Konuyu taşıma durumunda siteye yine giriş yapmış olmazlar mı ?
Sanırım hosting şirketiyle g
Sadece Çin üzerinden ise ülke bazlı sunucu erişim engellemesi yapabilirsiniz.
Ama cihazin çalışmasina ve sitenizin çalişmasina engel 1 durum yok ise işlem yapmanıza gerek yok
bot piyasada olmazsa olmazlardan saldırı niyeti yoksa bazen izin vermek gerekir.

Aynı durum bir arkadaşımızın başina geldi proxys list konusu vardi bir adet sitede hiçbir kategori 100 görüntülenmeyi geçmezken bu konu 25 bin görüntülenmede idi o konunun oldugu bölümü ziyaretçiye gizledik düzeldi sadece üye olup görebiliyorlar aynı mantiği sizde yapabilirsiniz.
Sitemizdede aynı konuya botlar geliyor
Sizin dediğiniz gibi yapayım büyük ihtimalle düzelecektir
Konu altına sonucu yazacağım

Çok teşekkürler

Son düzenleme:
Saldırı bot gönderip gir çık ile yapılmaz ki ? Bu ziyaretçilerin sana faydası da olabilir seçeneğini göz ardı etme.
Aynı durum benim sitemdede var aylardır hiç bir zararını görmedim. Konu görüntüleme sayıları 1.5 milyonu geçmiş durumda..

sayfa görüntüleme.png

Saldırı bot gönderip gir çık ile yapılmaz ki ? Bu ziyaretçilerin sana faydası da olabilir seçeneğini göz ardı etme.
Aynı durum benim sitemdede var aylardır hiç bir zararını görmedim. Konu görüntüleme sayıları 1.5 milyonu geçmiş durumda..

Sitenin cpu’sunu tüketir ve google bot olduğunu fark etmesi zor olmasa gerek.
Kelime bazında 1. sıradaydım şuan 2'e gerilemiş dumundayım
Araştırmalarıma göre google bu şekil botları pek sevmiyor :)

/**Otomatik olarak arka arkaya atılmış mesak birşeltirildi **\

Cloud Flare Ekliyebilirsin. Bu durumdan rahatsızsan.
Aklıma Gelmedi Değil Aslında Ama Yukardaki Söylenenleri Yapınca Ufak Ufak Azalmalar Sanki Başladı
Hata Sayfasında Geziyorlar Şuan.

Son düzenleme:
Bootlarin sitede kalmasi suresi kisaysa
Hemen cikma oraniniz yukselir

Buda atmaca arkadasin bahsettigi gibi
Google siralamanizi etkiler .

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.