Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Sitem hacklendi,sebebi ne olabilir?

Milletin sitesini hackleyince ne oluyor, bir yeriniz mi kalkıyor? Neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz?

Milletin sitesini hackleyince ne oluyor, bir yeriniz mi kalkıyor? Neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz?

Hacklenen arkadaş neden ve nasıl hacklendi önce bunu bilmek lazım!.
Gerçek bir hacker tarafından mı, yoksa bir lamer tarafından mı hacklendi?
Gerçekten ben hackerım diyecek kişide böyle basit işlerle uğraşmaz. (Eğer bir kışkırtma vb. birşey söz konusu değilse.)
Hack sitesi açmak hedefi kendi üzerine çekmek demek. Başka bir grup tarafından güç gösterisi amacı ile hacklenmiş olabilir.

Diyeceğim şu; eğer yeterli bir bilgi birikimin yok ise hack ile alakalı bir site açma git başla bir siteye üye ol. Yok ben illa site açacağım diyorsan hack ile alakalı olmayan bir site aç. Çok iyi hackerlar bile hacklenirken bilgi ve tecrübe birikimi olmadan böyle bir işe girişmek ne kadar doğru?

Az önceki olay için o kendini bilir :)
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

MFA TurkBinGazi,
Dediğimi iyi oku lütfen. "Neden hack yapılıyor?" diye sormadım, "Milletin sitesini hackleyince ne oluyor, bir yeriniz mi kalkıyor? Neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz?" diye sordum.

Türk sitelerine Saldırı ve hack kesinlikle bir suç yani bunu yapan Bir şahıs Türk ise gerekli yerlere bildir işlem yapılır güvenlik içinde bana ulaşabilirsin bir bakarım site linkte at

MFA TurkBinGazi,
Dediğimi iyi oku lütfen. "Neden hack yapılıyor?" diye sormadım, "Milletin sitesini hackleyince ne oluyor, bir yeriniz mi kalkıyor? Neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz?" diye sordum.
Katılıyorum boş işler ile boşa vakit harcıyorlar. Bir insan neden kendi vatandaşına zarar vermek için amaç edinir ki. Büyüyüp olgunlaştığında boş işler ile vakit harcadığını anlayacaktır inşallah :)

Katılıyorum boş işler ile boşa vakit harcıyorlar. Bir insan neden kendi vatandaşına zarar vermek için amaç edinir ki. Büyüyüp olgunlaştığında boş işler ile vakit harcadığını anlayacaktır inşallah :)
Hain içeride olunca, kapı kilit tutmaz. İçimizdeki hainler, dışarıdaki düşmanlardan daha çok.

1. Sorun xenforo ile alakalı bir yanı yok genel bir konu olmuş bu yüzden ilgili alana taşındır.
2. Konu başlığı yeniden düzenlendi.

Bilginize,geçim olsun..

MFA TurkBinGazi,

Hocam onu bana sormıyacaksın. O hacki yapana hatta hack sitesini açana sorabilirsin!...
Şunuda söyleyim dün gece yazıyı yazarken 2 kere modemimi vurdu o lamer.(YouTube videosunu o yüzden koydum)
Yani sitede ip bilgisini görebilecek yetkide olan biri. Bir kere daha vursaydı hangi siteden ip adresimi aldığını anlıyacaktım ama vurmadı.
Tam kesin bilmeden de şu siteden biri diyemiyorum, kimseyide suçlamak istemiyorum.

Bu arada şunuda söyleyim, ücretsiz hosting veya null xenforo ve eklentilerini kullanan kişiler hacklendiğinde sitelerde hacklendim diye konu açması gereksiz.(Türkçe meali eşşeği hırsıza emanet edip, eşşeğim çalındı diye ortalarda dolanıp millete sormak gereksiz.)

Son düzenleme:
Arkadaşa gerekli koruma sağlandı iyi forumlar

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.