Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Site projesi için logo, favicon ve dahası..

Açık ve koyu temalardan kaçının onun yerine daha farklı temalar kullanın. Kullanıcılar artık sıkılıyor veya görmekten bıkıyor açık ve koyu temaları onun haricin de herşey güzel.

• Beğen
Tepkiler: MFA
Genel olarak bir fikir vereceğim.
Forumunuzu asla bir yada bir kaç eklentiye bağlamayın. Bir gün o eklenti güncellemez geliştiremez ise o forum elinizde vbseosuz vbulletin gibi kala kalır ?

Genel olarak bir fikir vereceğim.
Forumunuzu asla bir yada bir kaç eklentiye bağlamayın. Bir gün o eklenti güncellemez geliştiremez ise o forum elinizde vbseosuz vbulletin gibi kala kalır ?

Malesef bazı şeyler için eklenti gerekiyor. Sizin belirttiğiniz sebepten ötürü ise başkasının eklentine ihtiyaç duymamak için kendi eklentilerimizi yazabilecek düzeyde kodlama bilmek gerekiyor.

Hayır olay o değil. Eklentiye bağlı kalmayın forumunuzu ona bağlamayın örneğin blog yok xenforo sisteminde. Eklenti olarak var tamam peki bir kaç ay sonra o blog xenforo çalışmayacak olur ise ve artık güncellenmiyorsa ne yapacaksınız.
Çözümünü ne peki ya o eklentiyi ne olursa olsun diyecek kullanacaksınız yada blog çalıştığı xenforo sürümünde çakılıp kalacaksınız. Hımmm vaz geçilmez mi tabi geçilir ne olur arama motorlarındaki tüm indexler çöp olur kısaca mantık bu bunu küçük büyük tüm eklentiler için düşünün asla forumu bir eklenti üzerine inşa etmeyin eğer o eklentiyi siz yazmadı iseniz ?

Dediğiniz olayı önceden düşündüm.
Eklentilerimin çoğu ileride vazgeçilebilecek eklentiler zaten. (4 eklenti dışında)

Eğer eklenti güncelleme desteği ileride olmaz isede forumun durumuna göre özel olarak güncelletebilirim veya güvenlik açığı olmayan son sürümde kalabilirim diye düşündüm. XenForo içe aktarma ilede versiyon düşürme işleminde sıkıntı çıkmıyor test ettiğim kadarı ile..

Bazı arkadaşlar şimdi XF2' den XF1'e nasıl versiyon düşürebilirim gibi sorularla gelebilir.
Benim kastetmek istediğim (XF2 / XF2) gibi tablo ve ftp dosya yollarında değişiklik olmağı durumlarda...
(Aslında XF2' den XF1' e de versiyon düşürülür ama veritabanı ile bayağı haşır neşir olmak gerekir.)

Öneriniz rehber niteliği taşıyor bence, eklenti üzerine forumu kuranlar bunu düşünemiyor ve ileriki üst sürümlerde sıkıntı yaşıyorlar.
Bunun örneğini XF1' den XF2' ye geçişte yaşandı.
Malesef alternatif eklentilerde çözüm olmuyor eski içerikler aktarılamıyor vs.

Logo için önerilerinizi bekliyorum.
Eli photoshop tutan yokmu :)
Benden böyle birşey çıktı ama beğenmedim sanki o_O

5302

XBox logolarını revize ederek güzel şeyler ortaya çıkarabilirsiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.