Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Eklenti isteği Sesli Mesaj eklenti isteği.

Kullanıcı adını bilmediği yada bulamadığı bu eklentiyi istemektedir.

azil48

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Merhabalar. Değişik bir istek ile karşınızdayım. Telefonlarında whatsapp kullananlar bilirler. Bazen yazmak yerine mikrofon tuşuna basılı tutarak yazmak yerine sesli mesaj gönderebiliyoruz. Keşke xen foro da da böyle bir durum olsa. Misal herhangi bir konu hakkında kişi düşüncelerini ifade etmek istiyor tıpkı whatsapp da yaptığı gibi bir butona bassa ve konuşmasını kaydetse yollasa konuya. Bazı üyelerin bilgisayarı yok ve mobilden uzun cevap yazmada sıkıntı çekiyorlar. Başka açılardan da bakıldığında birçok forumda bu kullanılır.Günümüzde genelde herkes mobil kullanıyor ya da notebook kullanıyor mikrofon sıkıntısı yok yani. Kullanım amacı geniş olur. Admin panelinden ya da konu ayarlarından sesli mesaj verilebilmesi izinleri ayarlanabilir. Hatta bu tarz bir fonksiyon olsa forumda bir bölümü buna ayırırdım, bu bölümden sadece sesli yanıt vermek isteyen üyeler buradan birbirlerine yanıt verebilirdi.

Velhasılı üzerine daha düşünülebilinir, kısaca araştırdım xende bu yok. Olursa güzel olur.

eTiKeT™ eTiKeT™ netr0n netr0n LaDezs LaDezs

Bu olay o kadar basit bir olay değil. Bunun için özel ses sunucularınızın da olması lazım. Aksi forum için yıkım olur zaten. Hadi sizin mantığınızla oldu diyelim ki olmazda oldu diyelim; Eğer uzun mesaj yazamıyoruz bunu sesli söyleyerek foruma gönderelim diyorsanız şu an böyle bir veriyi sizin sunucunuz kaldırır mı ? Yani nereden tutarsak tutalım mümkün değil.

Bu olay o kadar basit bir olay değil. Bunun için özel ses sunucularınızın da olması lazım. Aksi forum için yıkım olur zaten. Hadi sizin mantığınızla oldu diyelim ki olmazda oldu diyelim; Eğer uzun mesaj yazamıyoruz bunu sesli söyleyerek foruma gönderelim diyorsanız şu an böyle bir veriyi sizin sunucunuz kaldırır mı ? Yani nereden tutarsak tutalım mümkün değil.

Anladım üstad. Bizim sunucu kaldırı mi LaDezs LaDezs e sormak lazım. Çok yoğun kullanımda sıkıntı olabilir gibi. Benim sitenin trafiği çok fazla olmadığından sıkıntı olacağını sanmam. Ama büyük forumların sunucu trafiğine sıkıntı oluşturabilir bu mantıkla. Bu noktada sıkıştırma işi de yapılması gerekir. Madem bu denli sıkıntılı bir iş bu isteğimi iptal ediyorum eyvallah. Konu silinebilir dilerseniz . Teşekküler...

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.