• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
  Daha fazla bilgi!

Secret key ve API key karsilastirmasi sonucu yani daha açık konuşayım serverdan gelen $key

deus nos

Kullanıcı
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Katılım
12 Şub 2023
Mesajlar
16
Çözümler
1
Tepkime puanı
3
Puanları
3
Yaş
17
merhaba xenforo ailesi benim boyle bir sorunum var

Merhaba admin ben bir web devoloper olarak xen e yeni koyudgunuz ugrastiginiz tema çok güzel fakat Secret key ve API key karsilastirmasi sonucu yani daha açık konuşayım serverdan gelen $key doğrultusunda karşı tarafa kullanıcı keyi gönderilir bu key yeni yaptiginiz tema ile assing "= sorgusunda hata basıyor ONION yani uzun lafın kısası ugrasilirsa bu açık üzerinden sitenize İndex basilabilir Rss include edilebilir hatta ileri gidilirse veritabanına bile ulaşılabilir ben sadece size bilgi vermek istedim eski temada bu sorun yoktu temayı eski haline getirin derim dahada derin anlatırım da kısa kesmek istedim bu şekilde tema ve opsiyon değişikliklerinde denemeden değiştirmeyin derim sadece bir öneri sonuçta baya bir emek veriyorsunuz bende devamlı takipcinizim saçma sapan bir bug dan ötürü sitenin komple patlatılması o istemem.

boyle bir sey mumkun ola bilirmi?
 

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
XGT Onaylı
Katılım
6 Ara 2016
Mesajlar
6,438
Çözümler
1,001
Tepkime puanı
16,716
Puanları
113
Web sitesi
netron.web.tr
Apiler güvenlidir ama api oluştururken verdiğiniz api hizmetinde hangi izinlere tabii tuttuğunuz da çok önemlidir. Örnek; Admincp -> Kurulumlar -> API anahtarları alanından herhangi bir api oluşturduğunuz da okuma, yazma, silme, login olma vs gibi izinleri kimin kullandığı çok önemlidir. Böyle bir api tanımlamanız yok ise, size bu uyarıyı yapan kişi ne için bunu söylemiş bilemiyorum. Lisanslı temamı kullanıyorsunuz, XenForo yazılımını lisanslı mı kullanıyorsunuz yani bunu bilemiyoruz. O yüzden net bir cevap vermemiz mümkün değil.
 

deus nos

Kullanıcı
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Katılım
12 Şub 2023
Mesajlar
16
Çözümler
1
Tepkime puanı
3
Puanları
3
Yaş
17
lisans degil ve 142bin kullanicisi var
 
 • Gizliliğinize değer veriyoruz

  Bu sitenin çalışması için temel çerezleri ve deneyiminizi geliştirmek için isteğe bağlı çerezleri kullanıyoruz.

  Daha fazla bilgi görün ve tercihlerinizi yapılandırın

  Bu tanımlama bilgileri, güvenlik, ağ yönetimi ve erişilebilirlik gibi temel işlevleri etkinleştirmek için gereklidir. Bunları reddetmeyebilirsin.
  Bu tanımlama bilgilerini ayarlayarak tarama deneyiminiz için gelişmiş işlevsellik sunuyoruz. Bunları reddederseniz gelişmiş işlevsellik kullanılamaz.
  Güvenlik, analitik, performans veya reklam amaçlarıyla çeşitli hizmet sağlayıcılarla bağlantılı olarak işlevselliği güçlendirmek için üçüncü taraflarca ayarlanan tanımlama bilgileri gerekebilir.