Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü sayfa oluşturma

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

hasannakyuz

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
selamlar ;

Forumda ana sayfa'da sayfa oluşturmaya çalışıyorum ama şöyle bir hata alıyorum, sayfa oluşturma ile ilgili aradığımı forumlarda bulamadım o yüzden konu aöma gereği duydum.

Kod:
XF\Db\DuplicateKeyException: MySQL query error [1048]: Column 'XenGenTr_ikon' cannot be null in src/XF/Db/AbstractStatement.php at line 217
XF\Db\AbstractStatement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 196
XF\Db\Mysqli\Statement->getException() in src/XF/Db/Mysqli/Statement.php at line 77
XF\Db\Mysqli\Statement->execute() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 89
XF\Db\AbstractAdapter->query() in src/XF/Db/AbstractAdapter.php at line 172
XF\Db\AbstractAdapter->insert() in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 1452
XF\Mvc\Entity\Entity->_saveToSource() in src/XF/Mvc/Entity/Entity.php at line 1184
XF\Mvc\Entity\Entity->save() in src/XF/Mvc/FormAction.php at line 69
XF\Mvc\FormAction->XF\Mvc\{closure}() in src/XF/Mvc/FormAction.php at line 187
XF\Mvc\FormAction->run() in src/XF/Admin/Controller/AbstractNode.php at line 110
XF\Admin\Controller\AbstractNode->actionSave() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 321
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchClass() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 248
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchFromMatch() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 100
XF\Mvc\Dispatcher->dispatchLoop() in src/XF/Mvc/Dispatcher.php at line 50
XF\Mvc\Dispatcher->run() in src/XF/App.php at line 2177
XF\App->run() in src/XF.php at line 390
XF::runApp() in admin.php at line 13

tamam önce kaldırıp sayfa olusturduktan sonra tekrar aktif edince sıkıntı olmuyor gıbı gorunuyor suan

Biraz geç olasada yanlış hatırlamıyorumsa xf_thread şablonundadır mysqldan o şablonu açarak üstte "yapı" yazan yere tıklayarak XenGenTr_ikon sütununu değiştir diyoruz. Daha sonra varsayılanı normalde tanımlandığı gibi ve ya yok olur onu NULL yaparak kaydediyoruz ve sorun çözülür.

Biraz geç olasada yanlış hatırlamıyorumsa xf_thread şablonundadır mysqldan o şablonu açarak üstte "yapı" yazan yere tıklayarak XenGenTr_ikon sütununu değiştir diyoruz. Daha sonra varsayılanı normalde tanımlandığı gibi ve ya yok olur onu NULL yaparak kaydediyoruz ve sorun çözülür.

forum ve forum izinleri bölümünde istediğim forumun izinlerini ayarlarken üyeye kapatacaktım böyle hata aldım dediğiniz yapsam düzelir mi ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.