Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

RSS feed ile import edilmiş forum yazılarının seo'ya etkisi

toprakuzuner

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
SEO'dan pek anlamıyorum ve foruma çeşitli kaynaklardan feed alarak forumu biraz daha canlı göstermek ve içeriği arttırmak istiyorum fakat bu feed ile gelen yazılar sonuç olarak başka sitelerin yazdıkları olacağından arama motorlarında beni aşşağıya mı çeker yoksa kötü bir etkisi olmaz ama iyi bir etkisi de mi olmaz bilmiyorum. Bir de internette özgün makale siteleri var bir makale yazıyorsun ondaki bazı kelimeleri eş anlamlılarıyla falan değiştirip sana geri veriyor, bunun gibi sistemlerle RSS feedleri entegreleyip forumdaki yazıları öyle paylaşsam SEO bunun yine başkasının sitesinden kopyalandığını anlar mı. Amacım kesinlikle yazı çalmak değil zaten rss feed hizmeti sunan sitelerden çekmek istiyorum yazıların sahiplerine de credit vereceğim konuların altında Yazının devamını oku... gibi şeyler çıkıyor, yanlış anlaşılma olmasın diye söyleyeyim dedim, amacım arama motorlarının siteyi hor görmemesi üstüne belki mümkünse biraz da bu yazılar sayesinde beni üst sıralara atması

RSS ile çekilen konular tadında bırakılmalıdır aksi taktirde ilk başlarda Google sizi üst sıralara çıkarır ardından bir bakmışsınız çok kötü şekilde sıralamanız düşmüş ve yükselemiyorsunuz. RSS ile konular çekip diğer sitelere backlink sağlamak yerine 1 tane özgün makale yazsanız emin olun sitenize daha çok faydası olur. İkinci sorunuza gelecek olursak Google bunu anlayamaz - ki zaten şu an da neredeyse çoğu teknoloji siteleri bu yöntemi yapıyor - anlarsa da ciddi anlamda sitenizi düşürür.

RSS ile çekilen konular tadında bırakılmalıdır aksi taktirde ilk başlarda Google sizi üst sıralara çıkarır ardından bir bakmışsınız çok kötü şekilde sıralamanız düşmüş ve yükselemiyorsunuz. RSS ile konular çekip diğer sitelere backlink sağlamak yerine 1 tane özgün makale yazsanız emin olun sitenize daha çok faydası olur. İkinci sorunuza gelecek olursak Google bunu anlayamaz - ki zaten şu an da neredeyse çoğu teknoloji siteleri bu yöntemi yapıyor - anlarsa da ciddi anlamda sitenizi düşürür.
teşekkür ederim

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.