Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Reseller Hosting İle Nasıl Hosting Sitesi Kurulur ?

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

beyah

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Reseller Hosting İle Nasıl Hosting Sitesi Kurulur ? (Yardım)Merhabalar ben bayağı zamandır araştırıyorum ama bir türlü nasıl yapılacağını bulamadım ve sizlerden yardım almaya karar verdim konu yeri yanlış olabilir ve xenforo ile alakasız bunun için sizlerden özür dilerim. Mesela Reseller Hostingi aldık ve WHMCS panelden host oluşturduk şimdi bu hostu ben siteye kurduğum hosting scriptine nasıl bağlayacağım, aynen host sitelerindeki gibi ? LaDezs LaDezs - @mkucuksari hocalarım konuya bakarsanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İster reseller kullanın ister hosting ikisi de yazılımınızı çalıştırır. Reseller dediğimiz olay birden fazla siteniz varsa tüm sitelerinizi aynı yerden kontrol etmenizi sağlar ve dediğim gibi birden fazla site barındırabilirsiniz. Hosting ise bir site çalıştırmanıza imkan sağlar eğer bir siteniz varsa sorunsuz çalıştırabilirsiniz. XenForo kurulumu için zaten detaylı bir anlatım yapmıştık; Video - XenForo 2 Kurulumu Nasıl Yapılır

Merhabalar @ beyah beyah

Reseller Hostingi WHMCS panelden Baglama yapabilirsiniz ama sizinde tam root yetkiniz olmayacağindan saglikli işlem görmez bunun yerine
size şu şekilde 1 yol gösterebilirim.

WHMCS paneline baglanilacak cihaz yazma okuma ve herşeyden once root yetkisine sahip olmadi reseller hostinglerde bu ne yazıkkı yok.
Ama kendinize ait bir VPS alirsaniz ve bu VPS root yetkisinde ise + bu vpsde WHM/Cpanel mevcut ise bunu yapabilirsiniz.

Reseller hosting zaten kısıtlı yetkidedir bu yüzden işinizi görmez : ) ( :
EXtra bir bilgi;

Reselleriniz var WHMCS panelden paketleri oluşturursunuz müşterileriniz paket seçimi yapar
ama manuel Hesap oluşturma yapabilir ve bunu müşterilerinizin paneline ekleyebilirsiniz.

Sizin Sorununuz aslinda WHMCS kullanimi ile alakalı elinizde en düşük bir VDS/VPS olmalı : )

peki nasıl yapabilirim ?

Yapmak istediğiniz işlemler WHMCS ile alakalıdır. WHMCS üzerinden reseller hosting kurulumu - müşteri hesabı oluşturma ve paket oluşturma gibi aramalar yaparak nette güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Buradan anlatmaya başlarsak konunun malesef sonu gelmez WHMCS çok gelişmiş bir müşteri takip sistemi başlangıcı var sonu yok çok fonksiyonlu bu yüzden bu konuda size kısıtlı yardımcı olabiliriz.

ÖRNEK ARAMA TIKLAYIN!!!

Yapmak istediğiniz işlemler WHMCS ile alakalıdır. WHMCS üzerinden reseller hosting kurulumu - müşteri hesabı oluşturma ve paket oluşturma gibi aramalar yaparak nette güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Buradan anlatmaya başlarsak konunun malesef sonu gelmez WHMCS çok gelişmiş bir müşteri takip sistemi başlangıcı var sonu yok çok fonksiyonlu bu yüzden bu konuda size kısıtlı yardımcı olabiliriz.

ÖRNEK ARAMA TIKLAYIN!!!
Tamam mesela reseller aldım ve hıstları oluşturdum bunu sitedeki scripte nasıl yansıtacağım ? üyelere manuel benmi hesap oluşturacağım. o yüzden otomatik hesap oluşturma olayı nasıl olacak ?
kısaca siteye kurduğum hısring satış scriptini whmcs ye nasıl bağlayacağım.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.