Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Redis Cache

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

Sota

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Redis Cache Kurulumu ve Ayarlarını Tane Tane Anlatacabılecek Bırısı Var mı

Sunucumda Redıs 3.1 Kurulu , Redıs Cache Eklentısını Xenforoya Kurdum Gereklı config Kodlarını Ekledıgımde 500 hatası Alıyorum

Hatayı Nerde Yapıyorum. ?

Çözüldü Redis Cache

A

Sunucumda Redıs 3.1 Kurulu , Redıs Cache Eklentısını Xenforoya Kurdum Gereklı config Kodlarını Ekledıgımde 500 hatası Alıyorum

Konuyu Hortlatmak gibi olacak ama bana da lazım

Ben de konuyu hortlatıyorum :))

Config dosyanızı yapılandırın.

PHP:
// START Redis configuration //
$config['cache']['enabled'] = true;
$config['cache']['sessions'] = true;
$config['cache']['namespace'] = 'xfredis_';

$config['cache']['provider'] = 'SV\RedisCache\Redis';
$config['cache']['config'] = array(
'server' => '127.0.0.1',
'port' => 6379,
'connect_retries' => 2,
'use_lua' => true,
'compress_data' => 2,
'read_timeout' => 1,
'timeout' => 1...

Konuyu Hortlatmak gibi olacak ama bana da lazım

Ben de konuyu hortlatıyorum :))

Config dosyanızı yapılandırın.

PHP:
// START Redis configuration //
$config['cache']['enabled'] = true;
$config['cache']['sessions'] = true;
$config['cache']['namespace'] = 'xfredis_';

$config['cache']['provider'] = 'SV\RedisCache\Redis';
$config['cache']['config'] = array(
'server' => '127.0.0.1',
'port' => 6379,
'connect_retries' => 2,
'use_lua' => true,
'compress_data' => 2,
'read_timeout' => 1,
'timeout' => 1,
'serializer' => 'igbinary',
);
// END Redis configuration //

Umarım başka sorunu olan arkadaşların işine yarar, Redis kalitedir.. Redis candır.. :D

Çözüm
Merhaba
Aha bende hortlatıyım.
Cyberpanel üzerinde çalışan wordpress sitelerim var. Wp redis aktif kullanıyorum. Çok uygun firmanın vds aldım. Herkes sanıyorki büyk firmalar hızlı yükler. Neyse konumuza dönelim. V11 için lisans aldım bi kaç gündür redis araştırıyorum xfde temayı kurarken etiket sanırım. ( xf bilgim çöp ) redis nasıl çalıştıracaz drrken eklentisini kurdu. Sunucuda redis ve kütüphanesi yüklüydü kontrol edince ram üzerüne cache yapıyor sorunsuz tabiki. Xf hızlı yüklüyor, ancak büyük forumlar ise jet yükleme yapacağına inanıyorum. Redis veritabanı kulllanıcılar resimler vb şeyleri ram üzerüne bellek yapar yani wp rocket gibi birçok büyük siteler anlık bellek redis kullanmakta örneğin twitter araştırın.
İsteyen olursa tüm kurulum ve ayarlarını anlatırum. ( cpanel ve directadmin hariç )

Merhaba
Aha bende hortlatıyım.
Cyberpanel üzerinde çalışan wordpress sitelerim var. Wp redis aktif kullanıyorum. Çok uygun firmanın vds aldım. Herkes sanıyorki büyk firmalar hızlı yükler. Neyse konumuza dönelim. V11 için lisans aldım bi kaç gündür redis araştırıyorum xfde temayı kurarken etiket sanırım. ( xf bilgim çöp ) redis nasıl çalıştıracaz drrken eklentisini kurdu. Sunucuda redis ve kütüphanesi yüklüydü kontrol edince ram üzerüne cache yapıyor sorunsuz tabiki. Xf hızlı yüklüyor, ancak büyük forumlar ise jet yükleme yapacağına inanıyorum. Redis veritabanı kulllanıcılar resimler vb şeyleri ram üzerüne bellek yapar yani wp rocket gibi birçok büyük siteler anlık bellek redis kullanmakta örneğin twitter araştırın.
İsteyen olursa tüm kurulum ve ayarlarını anlatırum. ( cpanel ve directadmin hariç )
Bence bunu istemeye gerek yok, kesinlikle böyle bir imkanın var ise makaleler alanında paylaşmalısın ;) Sonuçta bu forum bir kütüphane kimin hangi kitabı okuyacağını bilemeyiz bu yüzden her tür bilgi işimize yarayacaktır.

İlgili kategori;

Eğer bu alanda konu açman yetkin yok ise aşağıdaki kategoride aç ben taşırın sonra ;)

Bence bunu istemeye gerek yok, kesinlikle böyle bir imkanın var ise makaleler alanında paylaşmalısın ;) Sonuçta bu forum bir kütüphane kimin hangi kitabı okuyacağını bilemeyiz bu yüzden her tür bilgi işimize yarayacaktır.

İlgili kategori;

Eğer bu alanda konu açman yetkin yok ise aşağıdaki kategoride aç ben taşırın sonra ;)

Çok kişinin işine yarayacanı düşünüyorum, çünkü panel lisansları çok pahalı birde xf lisans düşünürsek ama panel ile tam teşeküllü anlatmak daha güzel olur. İnsanlar hızlı site için tonla para ödüyor. 60 tl gibi rakamla jet hızında websiteler kim istemez. Grip olayını atlayıyım.
Cyberpanel
Mariadb 11.02 kararlı sürüm
Redis
Cyberpanel güvenlik
Php ayarları
Tüm hepsini anlatacam.
İsterseniz aapanel olabilir.
Aapanel cpu çok fena dalgalandırıyor php 8.1 sürümlerinde.

Çok kişinin işine yarayacanı düşünüyorum, çünkü panel lisansları çok pahalı birde xf lisans düşünürsek ama panel ile tam teşeküllü anlatmak daha güzel olur. İnsanlar hızlı site için tonla para ödüyor. 60 tl gibi rakamla jet hızında websiteler kim istemez. Grip olayını atlayıyım.
Cyberpanel
Mariadb 11.02 kararlı sürüm
Redis
Cyberpanel güvenlik
Php ayarları
Tüm hepsini anlatacam.
İsterseniz aapanel olabilir.
Aapanel cpu çok fena dalgalandırıyor php 8.1 sürümlerinde.
Plesk trial bağla otomatik yenilensin dursun 😂 Geçmiş olsun.. Anlatımını bekliyoruz :)

Plesk trial bağla otomatik yenilensin dursun 😂 Geçmiş olsun.. Anlatımını bekliyoruz :)
Plesk panel stabil olarak çalışıyor, apache ters proxy redis ile mükemmel işler yapıyor. Tabi mariadb güncellemek şartı ile En bedava ve uygunu cyberpanel Ssl sorun veriyor bazen onuda çözdüm. :) Benim cici forum hallediyim sunucu kirayıp yazacağım. Baştan sonra resimli anlatması 1 saat alıyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2024-01-15 00.57.45.png
    Ekran Resmi 2024-01-15 00.57.45.png
    250.2 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.