RCKolik Ailesinden Selamlar

mkucuksari

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.rckolik.com
Yaklaşık 5 senedir RC Modeller üzerinde paylaşımda bulunan SMF tabanlı bir forum sahibiyim. (www.rckolik.com)

Uzun bir süredir aklında olan XENFORO platformunu biraz daha yakından tanımak için aranıza katıldım. Biraz inceleyip, fikir sahibi olmak istedim.

Bu işin sonunda eminim ki ben de sizler gibi dayanamayıp, SMF'den XENFORO geçiş yapacağım diye düşünüyorum :)

Malum geçişler sıkıntılı işler, hele ki farklı platformdan oluyorsa. Bu nedenle büyük ihtimal geçiş sırasında bu işi çok iyi bilen arkadaşlardan ücreti karşılığı hizmet almayı düşünüyorum. Çünkü baştan yapılan küçük hataların maliyetinin ne kadar büyük olduğunu değişik alanlarda tecrübe edip, öğrenmiş bulunumuyorum..

Amacım geçiş öncesi admin düzeyinde kendimi mümkün mertebe geliştirmek ki geçiş sonrası en az zorluk yaşamak.

Böyle bir platform kurup, değerli bilgilerini bizlerden esirgemeyen başta kurucular ve yöneticiler olmak üzere, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bir forum sahibi olarak bu işlerin ne kadar özveri gerektirdiğini, herhangi bir maddi karşılık beklemeden yapıldığını şahsen biliyorum.

Neyse lafı çok uzattık kusura bakmayın. Hepimize keyifli forumlar
 

mkucuksari

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.rckolik.com
Bir de arkadaşlar lisans almadan önce XENFORO deneme amacıyla kurulum yapmak istiyorum ? Bunun için ne yapmamı önerirsiniz ? Xenforo DEMO sistemi ne yazık ki 3 gün ile sınırlı ?

Cevaplar ve yönlendirmeler için şimdiden teşekkür ederim
 

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
xF Master
Web sitesi
vbulletin.web.tr
Öncelikli olarak aramıza hoşgeldiniz.
Övgü dolu ve bizi oldukça memnun edici cümlelerini için teşekkür ediyorum.
Geçiş için ise SMF geçiş işlemi biraz sıkıntı SMF yeni versiyonu xenforo keçişte karakter sorunları yaşatabiliyor eğer öyle bir durum olursa uğraştırı ancak çözümsüz degil ve bir yerden başlamanızda tavsiye ederim.

Deneme amaçlı derseniz yani 3 gün çok kısa bir süre denemeden lisans almkta istemiyorsanız geriye tek yöntem kalıyor zaten sanırın onuda yazmama gerek yok. Kaldıki sadece üzerinde çalışmaki çin kullanacaksınız bu size bir sıkıntı çıkarmaz. Tamam dediğinizde lisansı alarak foruma kurarsınız.
Şimdiden başarılar diliyorum ...