Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel Profil Müziği Ayarlama

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

IExlusive

xFanatik
Kullanıcı
Arkadaşlar resimdeki gibi Profil Müziğini nasıl profillere entegre edip otomatik çalınmasına sağlıyabilirim.

profil müziği.PNG

Bende ki böyle

profil 2.PNG

profill.PNG

Bence gereksiz bir eklenti. Olmasa da olur. :)
Madem bu soruyu okudum, yorumları okudum, bir alternatif sunmadan gitmeyeyim dedim. :D
Profil Müziği.PNG

Profilin hakkında sayfasındaki görüntüsü. Eklentisiz olarak yapabileceğiniz yöntemdir.
  1. admincp/kullanıcılar/özel kullanıcı alanları bölümüne gidiyorsunuz.
  2. Alan Ekle butonuna tıklıyorsunuz.
  3. Alan kimliği-ID'si alanına Türkçe karakter içermeyen benzersiz bir değer giriyorsunuz. Örnek: profilmuzigi. Başlık ve açıklama kısımlarını da gerektiği gibi dolduruyorsunuz. Açıklama kısmına kullanıcıların youtube video linkinin tamamını değil de sadece video id değerini, yazmaları gerektiğini açıklayan bir açıklama girmelisiniz. Bunun nedeni ise embed kodundaki video linkinin, izlenilen video linkinden farklı olması.
  4. Gösterim alanı: Kişisel detaylar.
  5. Alan türü: Tek satırlık metin kutusu
  6. Metin alanları için seçenekler - bu kısımda hiç bir alanı değiştirmeyin.
  7. Genel seçenekler : bölümünde Değer göstergesi HTML kısmına
    HTML:
    <iframe width="560" height="55" src="https://www.youtube.com/embed/{$value}?controls=0" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>
    kodunu ekliyoruz.
Kullanıcılar Kişisel detaylarını düzenlerken eklediğiniz özel alanı kendilerine göre düzenleyebilirler. Aşağıda ekran alıntısı var.
Profil Müziği2.PNG

Dikkat edilecek nokta kodun src değerindedir. Ben basit şekilde ayarladım. Siz daha da geliştirebilirsiniz. Bu yöntemle farklı medya paylaşım sitelerinden embed kodu ekleyebilirsiniz. Daha farklı kullanım şekli vardır mutlaka ama en basit yoldan yapılışı bu şekilde. Umarım beklentilerinize cevap olmuştur. İyi Forumlar.

Son düzenleme:

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.