Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Güncel proc_open() problemi

Bu sorun halen çözme ulaştırılamamıştır!

huseyins

Aktif kullanıcı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://ucubeler.net
Merhabalar herkese,
Reseller sunucuya bağlı bir web sitem var. proc_open() özelliği aktif olmadığından(muhtemelen) e-posta gönderimi problemi yaşıyorum. Panelde loglar çook fazla oluyor.

Kod:
     ErrorException: Email to *******@hotmail.com failed: [E_WARNING] proc_open() has been disabled for security reasons src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/StreamBuffer.php:304

Kod:
#0 [internal function]: XF::handlePhpError(2, '[E_WARNING] pro...', '/home/lwmnw7woh...', 304, Array)
#1 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/StreamBuffer.php(304): proc_open('/usr/sbin/sendm...', Array, Array)
#2 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/StreamBuffer.php(58): Swift_Transport_StreamBuffer->_establishProcessConnection()
#3 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/SendmailTransport.php(119): Swift_Transport_StreamBuffer->initialize(Array)
#4 src/XF/Mail/Mailer.php(292): Swift_Transport_SendmailTransport->send(Object(Swift_Message), Array)
#5 src/XF/Mail/Queue.php(138): XF\Mail\Mailer->send(Object(Swift_Message), Object(Swift_SendmailTransport), Array)
#6 src/XF/Job/MailQueue.php(12): XF\Mail\Queue->run(G)
#7 src/XF/Job/Manager.php(253): XF\Job\MailQueue->run(G)
#8 src/XF/Job/Manager.php(195): XF\Job\Manager->runJobInternal(Array, G)
#9 src/XF/Job/Manager.php(79): XF\Job\Manager->runJobEntry(Array, G)
#10 job.php(42): XF\Job\Manager->runQueue(false, 8)
#11 {main}

PHP:
array(4) {
  ["url"] => string(8) "/job.php"
  ["referrer"] => string(73) "https://www.forumurl.com"
  ["_GET"] => array(0) {
  }
  ["_POST"] => array(0) {
  }
}

sorunun tüm çıktıları bu şekilde. Resellerin olduğu sunucuya bildirdim. Aadm yapabileceğimiz bir şey yok. Güvenlik sıkıntısı olur açamayız diyor. Başka çözümü var mı bu olayın? Yoksa da log almasın. 2 günde 1225 adet hata verdi. Cidden can sıkmaya başladı bu problem.

Teşekkürler şimdiden

Hatanın proc_openden kaynaklandığına emin miyiz? İlgili özellik benim sunucumda da kapalı maillerde bir sorun gözükmüyor.

Merhabalar herkese,
Reseller sunucuya bağlı bir web sitem var. proc_open() özelliği aktif olmadığından(muhtemelen) e-posta gönderimi problemi yaşıyorum. Panelde loglar çook fazla oluyor.

Kod:
     ErrorException: Email to *******@hotmail.com failed: [E_WARNING] proc_open() has been disabled for security reasons src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/StreamBuffer.php:304

Kod:
#0 [internal function]: XF::handlePhpError(2, '[E_WARNING] pro...', '/home/lwmnw7woh...', 304, Array)
#1 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/StreamBuffer.php(304): proc_open('/usr/sbin/sendm...', Array, Array)
#2 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/StreamBuffer.php(58): Swift_Transport_StreamBuffer->_establishProcessConnection()
#3 src/vendor/swiftmailer/swiftmailer/lib/classes/Swift/Transport/SendmailTransport.php(119): Swift_Transport_StreamBuffer->initialize(Array)
#4 src/XF/Mail/Mailer.php(292): Swift_Transport_SendmailTransport->send(Object(Swift_Message), Array)
#5 src/XF/Mail/Queue.php(138): XF\Mail\Mailer->send(Object(Swift_Message), Object(Swift_SendmailTransport), Array)
#6 src/XF/Job/MailQueue.php(12): XF\Mail\Queue->run(G)
#7 src/XF/Job/Manager.php(253): XF\Job\MailQueue->run(G)
#8 src/XF/Job/Manager.php(195): XF\Job\Manager->runJobInternal(Array, G)
#9 src/XF/Job/Manager.php(79): XF\Job\Manager->runJobEntry(Array, G)
#10 job.php(42): XF\Job\Manager->runQueue(false, 8)
#11 {main}

PHP:
array(4) {
  ["url"] => string(8) "/job.php"
  ["referrer"] => string(73) "https://www.forumurl.com"
  ["_GET"] => array(0) {
  }
  ["_POST"] => array(0) {
  }
}

sorunun tüm çıktıları bu şekilde. Resellerin olduğu sunucuya bildirdim. Aadm yapabileceğimiz bir şey yok. Güvenlik sıkıntısı olur açamayız diyor. Başka çözümü var mı bu olayın? Yoksa da log almasın. 2 günde 1225 adet hata verdi. Cidden can sıkmaya başladı bu problem.

Teşekkürler şimdiden

Hocam tam anlamadım pek ingilizcem yok da. N'apmam gerek?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.