Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
Kaynak ikonu

XF 2.0 Eklenti Post Content Find / Replace 2.0.1 2.0.1

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.0.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.

netr0n

XGT
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
netr0n Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

Post Content Find / Replace 2.0.1 - xenforo geçişlerinde Post Content Find / Replace eklentisi ile youtube, font, img, bbcode çalıştırma

Eğer farklı bir forum yazılımından xenforo yazılımına geçiş yaptıysanız youtube linkleriniz çalışmayacaktır. Konulara tek tek girip düzenleme yapma şansınız var ama eğer binlerce konunuz varsa bu sizin için imkansız olabilir. Bu eklenti sayesinde bir kaç saniyede binlerce youtube linkinizi çalışır duruma getirebilirsiniz. Tabii bu sadece youtube linklerini dönüştürmez. Geçiş sırasında font, bbcode, img kalıntılarını da bu sayede düzenleyebilirsiniz.

Kurulum
  • ...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Gecis sonrası ortada kalan kalıntıları yeniden düzenlemek icin güzel bir eklenti. Paylaşım icin teşekkürler ederiz.

vbulletin'den geçiş yapanlar için; youtube videolarını dönüştürmek için çalışan kodlar;

Quick Find:
[video

Regular Expression:
#\[video=youtube;([^\]]+)\]([^\[]+)\[/video\]#siU

Replacement String:
[media=youtube]\1[/media]

Quick Find:
hidereplythanks

Regular Expression:
#\[hidereplythanks\]([^\[]+)\[/hidereplythanks\]#siU

Replacement String:
[replyandthanks]\1[/replyandthanks]

Kodları resme bakarak yazdım yanlış olabilir kontrol edin.

Şu şekilde deneyin ama sql sorgudan önce yedek alın:

UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, 'eski-kelime', 'yeni-kelime')

Çok teşekkürler anlatımlara da bakarak olarak kalan eklenti artıklarını . olarak değiştirdim(boşluk bırakılmadığından mecbur . yaptım) büyük oranda işimi çözdü.

Şu şekilde boşluk bırakması lazım:

UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, 'eski-kelime', '')

Yani eski kelimeyi komple siler yerine bişey eklemez.

Şu şekilde boşluk bırakması lazım: UPDATE xf_post SET message = REPLACE(message, 'eski-kelime', '')
Değiştirilecek kelime Ekli dosyayı görüntüle 30289 aradaki sayısal değerler attachment id olunca değişken eklenti üzerinden değeri= #\[ATTACH\]([^\[]+)\[/ATTACH\]#siU bu şekilde kullanmak zorunda kaldım sabit bir kelime olsa direk replace sorgusu ile gerçekleştirecektim.

20k kadar konuda bu sorunu yaşayınca en azından . koymak bile yetti hocam

Cevabınız için ayrıca teşekkürler.

Değiştirilecek kelime Ekli dosyayı görüntüle 30289 aradaki sayısal değerler attachment id olunca değişken eklenti üzerinden değeri= #\[ATTACH\]([^\[]+)\[/ATTACH\]#siU bu şekilde kullanmak zorunda kaldım sabit bir kelime olsa direk replace sorgusu ile gerçekleştirecektim.

20k kadar konuda bu sorunu yaşayınca en azından . koymak bile yetti hocam

Cevabınız için ayrıca teşekkürler.
Tamam pardon siz eklenti ile yapmışsınız.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.