Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

IPB'den Xenforo'ya geçmek?

fastandsaga

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar,

Kendi kategorisinde aktif olan forum sitemizde yıllardır IPB kullanıyoruz. Eklenti çeşitliliğinin az oluşundan dolayı yeni şeyleri foruma entegre etme konusunda bazen eksiklik yaşıyoruz.

IPB normalde 6 aylık 25 dolar idi, geçenlerde zam geldi ve 6 aylık 40 dolar yani yıllık 80 dolar oldu. Bu durum Xenforo'ya geçip geçmeme konusunda beni daha da düşündürmeye başladı. IPB'den Xenforo 2'ye geçiş yapmak için importer mevcutmuş: The import system - XenForo 2 Manual

Yaklaşık 25 bin üye ve 100 bine yakın mesaj var. Bu importer ile sorun yaşamayız gibime geliyor. SEO konusunda da ilk başta biraz kayıp olsa da sonradan toparlar sanırım.

Sizlerin daha önce geçiş yaptırdığınız büyük forum siteleri oldu mu? Sizce geçmeye değer mi arkadaşlar?

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Merhabalar fastandsaga fastandsaga İPB de alt yapi olarak xenforo ile birçok benzerliğe sahip bu durumda aslinda tamamen yazılım seçimi kullanıcının ihtiyacın göre değişkenlik gösteriyor. Sİzde sanırım eklenti ve güncel dökümanların azlığından geçiş yapmayı düşünüyorsunuz. Benim önerim geçiş yapmanız yönünde . İmporter yazılımı ile lisanslı kullanıcı olarak geçiş yapilir içerik oldugu gibi geçiş gerçekleşir
seo konusundada ipb xenforo aynı yapida kısa sürede uyum sağlayacaktır. Direk İPB'den değilde bir çok farklı yazılımdan Geçiş yapıldı herkes olumlu yönde ilerleyişte geçişten sonra isyan eden veya olumsuz bir durumla karşılaşan olmadı. Sitemizi ve içerisindeki ögretici & bilgilendirici içerik ve dosyalara zaten rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Her türlü xenforo desteğinide zaten stabilize olarak sunuyoruz. Vakit kaybetmeden geçişi yapınız : ) ( : takıldığınız her konuda destek alabilirsiniz.

Bence geç derim ipb güzel lakin hantal ve eklenti eksikligi vs cok var bende cok arada kalmıştım ama xenforo en iyisi der gecerim

bildiğim bir çok orta ve büyük ölçekli forum xf ya geçti. sorun yaşayanını duymadım.

Merhabalar fastandsaga fastandsaga İPB de alt yapi olarak xenforo ile birçok benzerliğe sahip bu durumda aslinda tamamen yazılım seçimi kullanıcının ihtiyacın göre değişkenlik gösteriyor. Sİzde sanırım eklenti ve güncel dökümanların azlığından geçiş yapmayı düşünüyorsunuz. Benim önerim geçiş yapmanız yönünde . İmporter yazılımı ile lisanslı kullanıcı olarak geçiş yapilir içerik oldugu gibi geçiş gerçekleşir
seo konusundada ipb xenforo aynı yapida kısa sürede uyum sağlayacaktır. Direk İPB'den değilde bir çok farklı yazılımdan Geçiş yapıldı herkes olumlu yönde ilerleyişte geçişten sonra isyan eden veya olumsuz bir durumla karşılaşan olmadı. Sitemizi ve içerisindeki ögretici & bilgilendirici içerik ve dosyalara zaten rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Her türlü xenforo desteğinide zaten stabilize olarak sunuyoruz. Vakit kaybetmeden geçişi yapınız : ) ( : takıldığınız her konuda destek alabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için. IPBoard'u yaklaşık 7 yıldır forum sitemizde kullanıyoruz, şu güne kadar en ufak sorun yaşamadık ama eklenti kısıtlı olunca vakit kaybettiriyor yeni şeyleri eklerken. Yazılımcıyım ve foruma eklenti yazmakla vakit kaybetmek istemediğim için Xenforo'ya geçeceğim. Burada gerçekten güzel bilgiler var, teşekkürler.
Bence geç derim ipb güzel lakin hantal ve eklenti eksikligi vs cok var bende cok arada kalmıştım ama xenforo en iyisi der gecerim
IPB hantal olduğunu düşünmüyorum, 7 yıllık kullanımımızda hız konusunda en ufak sorun yaşamadık. Eklenti kısıtlı olduğu için mecbur değiştireceğiz, teşekkürler yorumunuz için.
bildiğim bir çok orta ve büyük ölçekli forum xf ya geçti. sorun yaşayanını duymadım.
Teşekkürler.

Güzel bir forum yazılımıdır. Harika bulduğum bir çok özelliği var. Maalesef bir yazılımı yazılım yapanda geliştiricileridir. Ne kadar çok gönüllü geliştiricisi var ise o kadar popülaritesi artıyor. XenForo gibi geniş çaplı eklenti desteği olsa benim gözümde değiştirilecek bir yazılım değildir. Ama işte bizlerde ihtiyaca göre pozisyon almak durumundayız. XenForo destek konusunda en iyisi, yazılım konusunda en iyisi demek çok iddialı olur. XenForo'un bu kadar çok gönüllü geliştiricisi olmasa ve iki yazılımı da yalın hali ile kıyaslasak, kendisi ile gelen özellikleri ele aldığımızda IPB daha iyi duruyor. Gelişmiş bir ecommerce dahil edilebilir, galery, blog, sürükle bırak özelliği ile şık sayfalar oluşturma, cms, sosyal gruplar oluşturma. Editörün seçtikleri tarzında güzel bir olayı var. IPB aslında paket forum yazılımı, forumu ips'nin paketlerini kullanarak değişik havaya sokabiliyorsun. XenForo'u gömdüm gibi oldu ama yazılımcı gözü işte :D

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.