Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Özgün blog, Özgün yazılar, peki neden index alamıyorum?

Garfield

xFanatik
Aktif Lisans
SMS onaylı
Kullanıcı
siteye özel makaleler yazdırmama rağmen yazıların yarısından fazlası tarandı suan dızıne eklenmıs değil durumunda yanı gercekten saka gibi.

alt yapı wordpress, teknoloji blog sitesi.
news adsense onayı var
domaine lınk te aldım.

Google topluluktan gelen cvp;

Merhaba Mehmet,

Page Indexing report - Search Console Help yardım sayfasından da görebileceğiniz gibi bu konuda Google:

"Sayfa, Google tarafından taranmış ancak dizine eklenmemiştir. İleride dizine eklenebilir veya eklenmeyebilir. Bu URL'nin taranması için yeniden gönderilmesi gerekmez."

açıklamasını yapmaktadır. Zamanla dizine eklenecektir.

asıl soru şu o zaman, google bunu neden zamana bırakıyor? kı kesın ındex alacagıda bellı değil.

Google'dan bunun net bir cevabını alamazsınız. Yuvarlama cevap alırsınız. Hitinizin iyi olması ve sayfanıza gelen ziyaretçiler sayfanızda zaman geçiriyorsa en büyük etken bu. Eğer siteye organik hit adı altında hit sokarsanız bu da uzun vadede sitenizin geri gitmesine neden olur. Sosyal ağlardan ziyaretçi çekmek faydalı olabilir. Artık hiçbir şey eskisi kadar kolay olmuyor maalesef. Belirli bir kategoriye değil de her alanda içeriğe yer verilmesi işi biraz daha zorlaştırır. Örnek: Xiaomi 12 Pro Hakkında konunuz var. Rakiplerinize baktığımız da haber siteleri, youtube kanalları, e ticaret siteleri, teknoloji blogları, teknoloji forumları gibi belirli bir kategori de hizmet veren siteler ön plana çıkmış. Yani buradan anlaşılıyor ki google'da belirli bir kategori de hizmet veren ve haber değeri yüksek olan siteleri bu gibi konularda öne çıkarıyor. Yani çok fazla etken var. Google bunun cevabını direkt bu şekilde verip sizi küstürmek istemez ama arama sonuçlarında neyi kriter aldığını az çok buradan anlayabilirsiniz. ;)

Bir ara bende çok takmıştım bu konulara. Ancak bir süre sonra bakmayı bıraktım. Ne hali varsa görsün dedim :)

çok zaman lazım ayrıca çok makale lazım ve kendi haline bırakmalısın. google birden bile seni en üst sıralara atabilir yani

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.