Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

ÖNEMLİ !! Lütfen sizde destek verin

Bunu alenen burada paylaşmak pek doğru olmaz fakat gerekli yerlere gereken bilgileri ilettik hiçbir şüpheniz olmasın.
Ha sen diyorsunki biz bir aile değiliz burda ben aileden olanlara cevabı verdim siz yani biz yada enazından ben kapının geriki mandalısınız yada sın diyorsun kusura bakma bunun başka açıklaması yok ortada bir yanlış var ve biz bir aileysek hepimize yapılmışsa herkezin öğrenmeye hakkı var ha hakkın yk diyorsan ozaman Aile deki kişiler desinki kapının geriki mandalları yada mandalı aramızda olmasada olur Desin Yada Desinler yani

Şöyle geriye yaslanıp durum değerlendirmesi yaptığımda. Türkleri sevmediklerini görebiliyorum.
Şaka gibi gerçekten piyasada o kadar çok w*r*z site var ki; bunları durdurmaya yönelik adımlar atacağına, bizimle uğraşmaları doğru bir yaklaşım değil.

Ha sen diyorsunki biz bir aile değiliz burda ben aileden olanlara cevabı verdim siz yani biz yada enazından ben kapının geriki mandalısınız yada sın diyorsun kusura bakma bunun başka açıklaması yok ortada bir yanlış var ve biz bir aileysek hepimize yapılmışsa herkezin öğrenmeye hakkı var ha hakkın yk diyorsan ozaman Aile deki kişiler desinki kapının geriki mandalları yada mandalı aramızda olmasada olur Desin Yada Desinler yani
Kardeşim official de açtığım konuya yazılanları okumadın sanırım :) İllede isim vermeye gerek var mı? Durum ortada " Bizim bizden başka dostumuz YOK "

Aga kısaca sen bana diyonki lisans al hemi

arkadaşlar lisans alıp almamak size bağlı. Biz kimseye lisans alın diye dayatamayız. Lisans alıp almamak konusunda herkes özgür. Lisansız kullanıp kullanmamakta sizin seçiminiz olur. Eskiden lisansız kullanıcılara destek pek verilmezdi. Biz burada kimsenin lisans denetimini yapamayız ya da lisansı yok diye destek vermemek gibi bir şey söz konusu da değil. Biz herkese destek veririz. Lisansız kullanıcıları xenforo'un kendisi tespit etsin o bizim işimiz değil. Kaldı ki piyasa da yüzlerce w*r*z site var. Bunların önüne geçmeden de bir çözüm bulunamaz. Lisanslı kullanıcı olursanız avantajlarınız var temiz dosyalar kullanırsınız eklenti indirme konusunda peki bir sıkıntı yaşamazsınız ama xenforo.com topluluğu her ne kadar destek forumu olduklarını iddia etse de ticaret topluluğudur. Eklentilerin neredeyse %95 ücretli. Yani eklenti konusunda her zaman sıkıntı yaşanır. O da lisans aldınız ücretli tüm eklentileri öyle oradan buradan indirip kuramazsınız en ufak bir şikayette lisansınızı askıya alabiliyorlar.

Şöyle geriye yaslanıp durum değerlendirmesi yaptığımda. Türkleri sevmediklerini görebiliyorum.
Şaka gibi gerçekten piyasada o kadar çok w*r*z site var ki; bunları durdurmaya yönelik adımlar atacağına, bizimle uğraşmaları doğru bir yaklaşım değil.

Ben şöyle bir şeyde sezdim. Bir gruplaşma var orada. Brivium mesela orada bize karşı çıkan adamların hepsini toplasan bilgide adamın zekatı etmezdi. Yok efendim şöyle kod koymuş, böyle kod koymuş, şunu yapmış, bunu yapmış diye adamın ayağı kaydırdılar. Biz haklı veya haksız olduğumuzu geçtik. Yaklaşım biçimleri çok çirkin gelirsin kardeş bizim eklentilerimizi lütfen kaldırın dersin kaldırırız sonuçta w*r*z sitesi değiliz ve bunu teklif ettik kim istiyorsa eklentisinin kaldırılmasını biz kaldırırız ama Türkçe desteğini de vermeyiz. Yani orada artık bir şeyleri yazmanın da bir anlamı kalmadı her şey ortada. Zaten şu saatten sonra kendi eklentilerimizi kendimiz kodlayacağız. 50-100 satırlık kod için gidip adamdan izin alacak değiliz oturur kendimiz yazarız.

Kardeşim official de açtığım konuya yazılanları okumadın sanırım :) İllede isim vermeye gerek var mı? Durum ortada " Bizim bizden başka dostumuz YOK "
Şöyle küçük bir ilavede bulunmak istiyorum : "Bizim bizden başka has düşmanımız da yok ne yazık ki :confused:" "Dost bunları yaparsa elin yabancısı bunları yapmış, bana çok gelmiyor ne yazık ki"

Son düzenleme:
arkadaşlar lisans alıp almamak size bağlı. Biz kimseye lisans alın diye dayatamayız. Lisans alıp almamak konusunda herkes özgür. Lisansız kullanıp kullanmamakta sizin seçiminiz olur. Eskiden lisansız kullanıcılara destek pek verilmezdi. Biz burada kimsenin lisans denetimini yapamayız ya da lisansı yok diye destek vermemek gibi bir şey söz konusu da değil. Biz herkese destek veririz. Lisansız kullanıcıları xenforo'un kendisi tespit etsin o bizim işimiz değil. Kaldı ki piyasa da yüzlerce w*r*z site var. Bunların önüne geçmeden de bir çözüm bulunamaz. Lisanslı kullanıcı olursanız avantajlarınız var temiz dosyalar kullanırsınız eklenti indirme konusunda peki bir sıkıntı yaşamazsınız ama xenforo.com topluluğu her ne kadar destek forumu olduklarını iddia etse de ticaret topluluğudur. Eklentilerin neredeyse %95 ücretli. Yani eklenti konusunda her zaman sıkıntı yaşanır. O da lisans aldınız ücretli tüm eklentileri öyle oradan buradan indirip kuramazsınız en ufak bir şikayette lisansınızı askıya alabiliyorlar.

Ben şöyle bir şeyde sezdim. Bir gruplaşma var orada. Brivium mesela orada bize karşı çıkan adamların hepsini toplasan bilgide adamın zekatı etmezdi. Yok efendim şöyle kod koymuş, böyle kod koymuş, şunu yapmış, bunu yapmış diye adamın ayağı kaydırdılar. Biz haklı veya haksız olduğumuzu geçtik. Yaklaşım biçimleri çok çirkin gelirsin kardeş bizim eklentilerimizi lütfen kaldırın dersin kaldırırız sonuçta w*r*z sitesi değiliz ve bunu teklif ettik kim istiyorsa eklentisinin kaldırılmasını biz kaldırırız ama Türkçe desteğini de vermeyiz. Yani orada artık bir şeyleri yazmanın da bir anlamı kalmadı her şey ortada. Zaten şu saatten sonra kendi eklentilerimizi kendimiz kodlayacağız. 50-100 satırlık kod için gidip adamdan izin alacak değiliz oturur kendimiz yazarız.

Yüreğine sağlık ne güzel özetlediin.

Şöyle küçük bir ilavede bulunmak istiyorum : "Bizim bizden başka has düşmanımız da yok ne yazık ki :confused:" "Dost bunları yaparsan elin yabancısı bunlardı yapmış, bana çok gelmiyor ne yazık ki"

İşte bir bakıma olayın özü bu. Biz orada yazı yazarken xenforo.gen.tr için yazmadık. Tüm destek siteleri için yazdık. Yani w*r*z sitesi olsak salak değiliz ki gidip orada bir şeyleri savunalım. Biz bu kuralı bizim gibi destek siteleri için esnetin dedik. Bunu anlamayacak kadar denyo adamlar gördüm. Ayrıca bu bizim insanlarımızda maalesef hep vardı. Adam işini gücünü bırakmış hangi site lisanslı hangisi lisansız araştırması yapıyor. Orada gördünüz, biz bir şeylerin mücadelesini verirken Türk olup Türkçe destek verdiğini zanneden bir asalak adamların söylemlerine like atıyordu 2 tane eklenti için eğilip bükülmedik çok şükür böyle adamlara prim vermeyin. ve asla ücretli/ücretsiz iş yaptırmayın.

Evet ibretle izledim, okudum ve üzüldüm doğrusu. Siz ve diğer arkadaşlar orada neyin derdinde ve mücadelesini verirken, kimler neyin derdine düşmüştü. Neyse herşey ortada zaten, fazla söze gerek yok.

Umarım bu olaylar sizleri birlik beraberlik içerisinde çok daha güzel yerlere gelmenize vesile olacak. Umudum ve inancım bu yönde. Yeter ki sizler bu işi bırakmayın ve gereksiz yere demorilize olmayın.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.