Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

ÖNEMLİ !! Lütfen sizde destek verin

Fikret söylediklerine harfiyen katılıyorum sabah serhat a da söylemiş olduğum gibi bunların kuruk acısı Türk sitesi olmamızdan kaynaklanıyor bu olay artık milli bir dava oldu Türkiye'deki tüm Xenforo forum yazılımı kullanıcılarından tepkilerini açıkça ortaya koymalarını bekliyoruz. Görüyoruz ki vbulletin canmış fakat değişime ayak uyduramadı ve meydan bunlara kaldı bunlar da meydanı boş bulunca nasıl olsa kral biziz istediğimizi yaparız bize mahkumlar diye düşünmeye başladılar. Şuan için türk destek sitelerinin tamamı rahatsız zaten bir ellin 5 parmağını geçmeyecek sayıda destek sitesi vardı biz zaten almış olduğumuz kararla bu defteri kapatmıştık yeni açılmış bir forum henüz yolun başındayken kapattı size ise uyarı verildi bir diğer detek sitesi eklenti paylaşımını durdurdu kısacası Xenforo yönetimi açıkça kendi ayağına sıkıyor bu süreçten en büyük zararı onlar görecekler bunu hepimiz biliyoruz.bu arada şikayetin kimlerden geldiğini wp den sana gündüz yolladım herkese tekrar tüm desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Saygılar

Yani netr0n netr0n dediği gibi amaç farklı şimdi kalkım farklı bir ülkeden destek sitesini şikayet etsem askıya mı alacak hesabı sanmam.
Ancak tekrar gördüm ki bizim bizden başka sevenizmizde,dostumuzda yok arkadaşlar.Siyasal olarak gördüklerimiz burada bile işleniyor çok güzel bir şekilde.
Benim görüşüm yeni bir yazılım ile falan uğraşmak değil ki şu evrede buna gerek yok çünkü bir şekilde istediğimi yola geldiler. Sadece uyarı ile kısmi olarak üyelik yetkilerimi kısıtladır. Yani lisansı askıya almak söz konusu değil demek ki neymiş konulunca bu sorun çölüyormuş.
Şu sadece tek sorun eklenti sahiplerinden izin alacaksını kaynak belirteceksinize döndükü bunu zaten bir çok eklenti için yaptım sadece ufak tefek eklentiler için yapmamıştım. Onlardan da aynı tavırda olanların eklentileri silindi sistemden. Ben buna karşı değil koder istemiyorsa yayınlamayız zaten sonuçta bir emek var ve ona sonuna kadar saygımızda var. Yani koder vermiyorsa o zaman xenforo bir uyarı yapabilir ama lisası o evrede askıya alamaz.
Yani kısacası ben karardan memnum ki olması gereken kısmen bu idir bence. Bu arada biizm lisansımı askıya alınmadı sadece forumdaki kullanımımız kısıtlandı. ki onuda temizlik sonrasında çözeriz umudundayım.

Şimdi biz ne yapacağız.
Şu aralar biz ekip olarak xenforo 2 ile büyük bir atılım yaparak tema olayını aşıp eklentilere yöneldik. Bundan sora basit ama yayınlanmasına izin verilmeyen eklentileri tamami ile kendimiz kodlayabilecek duruma gelebilirsek (eklenti değil sadece fikir alıntısı ile) bu olaylarda biizm için sorun olmayacaktır ki benim fikrimi almışsın da diyemez kimse :)
Size düşen ise,
Her ne olursa olsun w*r*z kullanım yapmayın,sonuçta bir emek var o emeğin karşılığı verin kesinlikle. Yada kullanmayın bu kadar net.

kardeşler bunlar brivium u çileden çıkartıılar zamanında istediklerini alana kadarda durmazlar tr deki destek siteleri desteğini kessin bakın bakalım lisans alıcak sayı kaça düşücek benim xf tercihim destek sitelerinin çoğalmasından dolayıdır mybb den sonraki tercihim ıpboard dı ama destek sitesi yüzünden xf yi tercih ettim vede 2.0 çıktı eklentilerdeki ücretli durumları görünce bi örnek dragonbyt ekibi vb için kodladıkları
ücretsiz eklentileri xf ye gelince ücretli yapmaları garipsenicek durumdu kendi sitelerinden yazdım adam gibi cevap vermediler sorularıma devam ettim neymiş xf için yol haritaları buymuş.

xenforo.gen.tr'nin şikayet edilmesinin temel sebepleri
1-) Ücretsiz çok faydalı işler yapmasıdır.
2-) Türkiyedeki diğer destek siteleri gibi değil de üyelerine en kolay yönden eklenti sunmasıdır.
3-) Arama motorlarında ilk sırada çıkmasıdır. Bunda ise arama motorları üzerlerinden gelen üyelerin farklı konu ve kategorilerde yeni iletiler oluşturmaları/ konular açmaları ve bu tür etkinlikleri de google amacanın çok sevmesi .. bunun sonucu xenforo.gen.tr zirveye tırmanıyor ve doğal olarak çekemiyorlar...

Kardeş siz yolunuza devam edin.... İt ürür (ürer) kervan yürür.... Meyveli ağaç taşlanır.

Yaptığınız çalışmalar için çok değil çok çok çok çok çok çok çok can-ı gönülden teşekkür ederiz.

. . . : Selam ve Dua İle : . . .

Herkese Selam, böyle bir mevzuda birlik kurulması açıkçası ırk olarak gurur verici bir davranış, şahsım adına herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.

Böyle durumlarda tepkimizi göstermek, usturuplu ve soğuk kanlı olmak her zaman yerinde olacaktır. Bu konuda bizim savunduğumuz nokta bir yaptırım varsa eyvallah olsun ama herkese olsun sadece bize değil, diğer bölgesel sitelerede olsun, null sitelerede olsun neden sadece bize?

Lisanslı kullanıcılar official'de Resource alanına geldiğinde "Bu uygulamalar 3. şahıslar tarafından yayınlanmaktadır doğacak sorunlardan xenforo sorum değildir" derken her şey hoş ama burada biz paylaşırken "kodları değiştirip sitelerde açıklara veya hacklere sebep veriyorsunuz bu durumda bizi suçluyorlar" derken bunu yapan bariz artık tescillenmiş null sitelere karşı bir önlem yok bu da ayrı bir ironi.

Her neyse yazacak çok şey var da işte... umarım düğüm en kısa sürede çözülür.

Bir açıdan bakıldığında iyi oldu. Lisanslı kullanın kardeşim :) Birşey eksilmez. Lisansı olan hem araştırır, hem tasarlar hem kodlar. Hiç bir şey yapamıyorsa olanları kullanır. Nitekim destek sitelerine baktığımızda gördüğümüz şey ana siteden alınmış eklentilerin lisanssız kullanıcılara sunuluyor olması. Bu kesim olmasın zaten :) Olmasın ki forum sahipleri kendi aralarında daha sağlam durabilsin.
Bu şekilde Tıpkı bir w*r*z sitesiymiş gibi lisanssız forum sahiplerinin gelip yararlandıkları bir platformdan fazlası olamıyor ne yazık ki.

Orada da dediğim gibi bunun önüne bu şekilde geçilemez. Lisans tespiti yapamıyorsa bu şirket, eklentileri kim nerede paylaşmış umurunda olmaz. Yakında unutulur gider. Bir değişimin olacağınıda zannetmiyorum. Bilenler bilir. Aynı kural aslında vbulletin içinde vardı.

Kardeşim meseleye bu açıdan bakmanı normal karşılıyorum senin her zaman Lisanslı kullanıcı desteğine daha sıcak baktığını önceki fikirlerinden de biliyorum saygımda var lakin bu mevzuda olsun bir arkadaşımızın dile getirdiği ama senin komik bulduğun Türk/Müslüman düşmanlığı hususunda olsun şunları dile getireceğim;
Biz bir eklenti hazırladık paylaşırken isminde TR geçirdik ve uyarı aldık bölgesel imge kullanamazsınız diye, . Official siteye göz atarsanız benzer başlığa sahip yüzlerce eklenti varken neden sadece bu tepki bize? site ismimiz xentr iken eklenti ismini papağan mı koymalıydık :) vb. bir çok olay yaşadık ve tek bir kullanıcı hesabıyla değil farklı kullanıcı adlarıylada yaşadık benzer durumları. Sen lisanslı kullanıcı olarak sadece eklenti indirip kullanıyorsun ama birde bu işin desteğini veren ve kodlama yapanların arayüzü var, bu xenforo desteğini farklı yazılım kullanıp da bu sisteme destek vermek isteyen veya denemek isteyenlerin arayüzü var, localhost'ta test edip kullanabileceğine kanaat getirip lisans alanların arayüzü var yani etken çok. (null olsun demiyorum bunu savunmak zaten saçma olur)

+ Günümüz şartlarına bakacak olursak Türkiye'de 3 tane destek sitesi var diyelim Türk lisanslı kullanıcıları topla böl 3'e ondan sonra destek sitesinde ne derece aktif etkinlik sağlanabilir? S

Bu açıklamalarım şahsına nazaran değildir, biz birbirimizi tanıyoruz genele hitaben yazıyorum, genel bir mevzuda fikrini doğru kabul edebilirim ama bu mevzuya pek bağdaştıramadım.

Saygılar.

şerefsiz kafirler başka yolu yok yani gebemiyiz yada mecburmuyuz

Fikret söylediklerine harfiyen katılıyorum sabah serhat a da söylemiş olduğum gibi bunların kuruk acısı Türk sitesi olmamızdan kaynaklanıyor bu olay artık milli bir dava oldu Türkiye'deki tüm Xenforo forum yazılımı kullanıcılarından tepkilerini açıkça ortaya koymalarını bekliyoruz. Görüyoruz ki vbulletin canmış fakat değişime ayak uyduramadı ve meydan bunlara kaldı bunlar da meydanı boş bulunca nasıl olsa kral biziz istediğimizi yaparız bize mahkumlar diye düşünmeye başladılar. Şuan için türk destek sitelerinin tamamı rahatsız zaten bir ellin 5 parmağını geçmeyecek sayıda destek sitesi vardı biz zaten almış olduğumuz kararla bu defteri kapatmıştık yeni açılmış bir forum henüz yolun başındayken kapattı size ise uyarı verildi bir diğer detek sitesi eklenti paylaşımını durdurdu kısacası Xenforo yönetimi açıkça kendi ayağına sıkıyor bu süreçten en büyük zararı onlar görecekler bunu hepimiz biliyoruz.bu arada şikayetin kimlerden geldiğini wp den sana gündüz yolladım herkese tekrar tüm desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Saygılar
o kişiyi hepimizin öğrenmeye hakkı yokmu yani madem hakkımız yok ozaman burda olmayada hakkımız yok değilmi

Yani netr0n netr0n dediği gibi amaç farklı şimdi kalkım farklı bir ülkeden destek sitesini şikayet etsem askıya mı alacak hesabı sanmam.
Ancak tekrar gördüm ki bizim bizden başka sevenizmizde,dostumuzda yok arkadaşlar.Siyasal olarak gördüklerimiz burada bile işleniyor çok güzel bir şekilde.
Benim görüşüm yeni bir yazılım ile falan uğraşmak değil ki şu evrede buna gerek yok çünkü bir şekilde istediğimi yola geldiler. Sadece uyarı ile kısmi olarak üyelik yetkilerimi kısıtladır. Yani lisansı askıya almak söz konusu değil demek ki neymiş konulunca bu sorun çölüyormuş.
Şu sadece tek sorun eklenti sahiplerinden izin alacaksını kaynak belirteceksinize döndükü bunu zaten bir çok eklenti için yaptım sadece ufak tefek eklentiler için yapmamıştım. Onlardan da aynı tavırda olanların eklentileri silindi sistemden. Ben buna karşı değil koder istemiyorsa yayınlamayız zaten sonuçta bir emek var ve ona sonuna kadar saygımızda var. Yani koder vermiyorsa o zaman xenforo bir uyarı yapabilir ama lisası o evrede askıya alamaz.
Yani kısacası ben karardan memnum ki olması gereken kısmen bu idir bence. Bu arada biizm lisansımı askıya alınmadı sadece forumdaki kullanımımız kısıtlandı. ki onuda temizlik sonrasında çözeriz umudundayım.

Şimdi biz ne yapacağız.
Şu aralar biz ekip olarak xenforo 2 ile büyük bir atılım yaparak tema olayını aşıp eklentilere yöneldik. Bundan sora basit ama yayınlanmasına izin verilmeyen eklentileri tamami ile kendimiz kodlayabilecek duruma gelebilirsek (eklenti değil sadece fikir alıntısı ile) bu olaylarda biizm için sorun olmayacaktır ki benim fikrimi almışsın da diyemez kimse :)
Size düşen ise,
Her ne olursa olsun w*r*z kullanım yapmayın,sonuçta bir emek var o emeğin karşılığı verin kesinlikle. Yada kullanmayın bu kadar net.
Aga kısaca sen bana diyonki lisans al hemi

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.