Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

ÖNEMLİ !! Lütfen sizde destek verin

Brivium mesela orada bize karşı çıkan adamların hepsini toplasan bilgide adamın zekatı etmezdi .
bu duruma sessiz kalan xf adminleri bu durumlara hiç ses çıkarmazlar brivium durumunu öncedende yazmıştım.
ama Türkçe desteğini de vermeyiz. Yani orada artık bir şeyleri yazmanın da bir anlamı kalmadı her şey ortada. Zaten şu saatten sonra kendi eklentilerimizi kendimiz kodlayacağız. 50-100 satırlık kod için gidip adamdan izin alacak değiliz oturur kendimiz yazarız.
tr destek sitesi eklentiler tr dil dosyası konusunda destek vermezse xf benim için biter.

bu duruma sessiz kalan xf adminleri bu durumlara hiç ses çıkarmazlar brivium durumunu öncedende yazmıştım.

tr destek sitesi eklentiler tr dil dosyası konusunda destek vermezse xf benim için biter.

Dil desteği vermeyeceğimiz eklentiler DBTECH eklentileri ve ücretsiz eklentilerini yayınlanmasını istemeyen 3-5 kişi. İzin aldıklarımıza ve yayınlamamıza izin verenler için Türkçe yamaları yayınlanmaya devam edeceğiz.. DBTECH eklentilerini kullanmamanızı da öneririm ki böyle bir yaptırımı da çoktan hak ettiler.

Dil desteği vermeyeceğimiz eklentiler DBTECH eklentileri ve ücretsiz eklentilerini yayınlanmasını istemeyen 3-5 kişi. İzin aldıklarımıza ve yayınlamamıza izin verenler için Türkçe yamaları yayınlanmaya devam edeceğiz.. DBTECH eklentilerini kullanmamanızı da öneririm ki böyle bir yaptırımı da çoktan hak ettiler.
dragonbyt bende sevmiyorum ama ne yapayım en gerekli eklentilerde onlarda mevcut.

Dragonbyt, Türkiye'de destek siteleri için bitmiştir bu kadar açık ama kullanıcıların ve dostlarımız özel isteklerine cevap verilmemesi anlamını taşımıyor. Sadece destek sitelerinde hiç bir ürününe yer yok.
Bu konuda sonuna kadar haklısınız hatta ben sizden önce dahada haklıyım nedenmi çünkü ben sürekli dile getirdiğim şey şu bu menfaatçi
yazılımcı dragonbyt ekibi vb ye ücretsiz kodladıklarını aynı benzer hatta biraz daha vb ye göre özellikleride az olan eklentilerini xf ye gelince
ücretli veriyor öle uyanıkki misal sohbet eklentisini litesini ücretsiz veriyor önemli kısıtlamalar getirmiş sen onu kullanınca ister istemez
gözün ücretlisinde oluyor ben kendi açımdan yazıcak olursam benim aradığım en gerekli eklentiler malesef bu gözü $$$ aç olan dragonbyt
ekibinin eklentileridir sitemde kullanmam gereken eklentiler hepsini karşılamasada malesef onların kodladıklarıdır.

Bu konuda sonuna kadar haklısınız hatta ben sizden önce dahada haklıyım nedenmi çünkü ben sürekli dile getirdiğim şey şu bu menfaatçi
yazılımcı dragonbyt ekibi vb ye ücretsiz kodladıklarını aynı benzer hatta biraz daha vb ye göre özellikleride az olan eklentilerini xf ye gelince
ücretli veriyor öle uyanıkki misal sohbet eklentisini litesini ücretsiz veriyor önemli kısıtlamalar getirmiş sen onu kullanınca ister istemez
gözün ücretlisinde oluyor ben kendi açımdan yazıcak olursam benim aradığım en gerekli eklentiler malesef bu gözü $$$ aç olan dragonbyt
ekibinin eklentileridir sitemde kullanmam gereken eklentiler hepsini karşılamasada malesef onların kodladıklarıdır.
benim siteme xenforo ya geçersem shop lazım xenforo özelliklerini bilmiyorum vb shop özellikleri kadar gelişmiş sistemse ücretini öder alırım
türkçe desteği burda yok galiba diğer xenforo türkçe destek sitelerine bakıcam.

/**Otomatik olarak arka arkaya atılmış mesak birşeltirildi **\

Dragonbyt, Türkiye'de destek siteleri için bitmiştir bu kadar açık ama kullanıcıların ve dostlarımız özel isteklerine cevap verilmemesi anlamını taşımıyor. Sadece destek sitelerinde hiç bir ürününe yer yok.
merhaba dostlarınız için dil dosyasını çevirdinizmi çeviri yapmanız halinde paylaşım yoksada özel isteklerde dil dosyanısını veriyomusunuz.

/**Otomatik olarak arka arkaya atılmış mesak birşeltirildi **\

Bragon denen at hırsızı, siteyi incelemeden sadece ufacık bir şikayet yapıldı diye bakın siteyi incelemediğini söylüyorum ve buna rağmen lisansı askıya alıyor. İnsan önce bir durur inceleyelim bakalım sitenin amacı nedir? Bu sitede şikayete konu olan eklenti var mı yok mu bakmaksızın tamamen ön yargı ile yaklaşması bize karşı bir ön yargısının olduğunu gösterir. Yoksa yemişim onların eklentilerini. Dün yılmaza, bugün bize, yarın sana, diğer gün öbürüne abuk sabuk yaklaşımların olmaması adına tepkimizi dile getirmeliyiz. Şuna emin olun Dünya'da en çok forum yazılımı kullanan ülkelerin başında geliyoruz. Hatta öyle ki serhat hatırlar mı bilmiyorum vbulletin.org'a Türkiye'den o kadar çok giriş vardı ki, alexa da vBulletin.org Türkiye olarak açık ara öndeydi. Biz kendi gücümüzün farkında değiliz. Tepkimizi ortak bir dille dile getiremiyoruz. Türkçe destek sitesine haksız yere bir yaptırım uygulanıyorsa ben bir Türk olarak yanında olurum ve ortak bir duruş sergilerim. Bugün ben, serhat tepkimizi koymasaydık lisansımızı askıya almayacaklardı belki bizden haberleri bile olmayacaktı. Ama şöyle bir durumda lisans falan umurumuzda olmaz. XenForo olmaz a-b-c yazılımıyla devam ederiz yani xenforo Bir IPB etmez en nihayetinde onunla devam ederiz ama neden haksızlığa boyun eğelim ki.
Bragon at hırsızı :D tuttum bu sözü tam oturmuş hemde :eek: IPB gerçekten denemek lazım.

Son düzenleme:
Fikir hakların korumasında, eser niteliğinde bir ürünün, eseri meydana getiren kişinin iznini almak zorunludur.

Bence bu konuyu çok fazla sündürmeden tadında bırakıp kurallara uymak en mantıklısı olur.

eTiKeT™ eTiKeT™ , netr0n netr0n , MySimS3k® MySimS3k® , LaDezs LaDezs , XDinc XDinc Benim daha güzel bir fikrim var :)
Hepiniz ortak bir geliştirici topluluğu oluşturun ve %100 yerli bir forum sistemi oluşturun bence. Elin adamının ne yapacağı belli olmaz. Bizim en iyi dostumuz yine biziz. O yüzdendir ki artık milli yazılımlara doğru yönelmeliyiz. Biliyorum, bu kolay bir iş değil. Hatta hiç kolay değil. Ancak 5-6 kişi toplanıp bence çok güzel işler çıkartabilir.

Bu Sorunlar Hala Devam Ediyorumu?

Bu Sorunlar Hala Devam Ediyorumu?

Geçmiş Zaman :) O Dönemlerde Xenforo Türkiye Alanında genel yoğunluk fazla idi adamlar korktu yazılım elden gidiyor. Önlemini aldılar :)
güncel bir sorun teşkil etmemektedir :)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.