Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

[Ön izleme] Alaturka_v1 theme

gecitli

xFanatik
XGT Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba xenforo için bir tema tasarlıyorum bununla birlikte kod mantığını çözmeye çalışıyorum Smf sistemi için bir çok tema tasarladım orda tema sunmadan önce site yönetimi temaları inceler kodlama hataları varsa söyler malesef xenforo da böyle bir şey yok yada ben bilmiyorum tema bitiğinde bunu denetleyecek bir usta arıyorum temanın şimdilik on sayfası biti değerlendirirseniz sevinirim .

alaturka.png

Sizin smf üzerindeki etkinizi bilmeyen çok az kişi vardır bu işler içinde olup ilgilenenlerin bilmemesi bilgi kayıp gibi birşey olur. Temanızı yorumlamıycam sadece eğer devam ederseniz bu meraka ve yapımcılığa çok iyi işler başaracağınızdan eminim..

webTiryaki...

Tam olarak sayfaları görmediğim için gördüğüm görsel üzerinden değerlendiriyorum. 8.5/10
Temanın son halini görmeyi çok istiyorum o yüzden konuyu takip ettim.

Hocam tema güzel olmaya güzel fakat toplama olmuş. Birçok temadan materyal var doğrusu olmasıda normal zaten ama tedem'in temasının kopyası olmuş yanlış hatırlamıyorsam temayı ücretli satıyordu.

mybbcode.com

Şunuda söylemek istiyorum olay sizin konunuzun önüne geçmek değil eleştiri istediğiniz için yazıyorum. Herkes herkesten esinleniyor herkes herkesten materyal alıyor buralarda hiçbir sıkıntı yok fakat temanın fotoğrafını görünce "aa tedem denen arkadaş" xenforoya mı geçmiş çok kaliteli temalar bizi bekliyor dedim.

Şahsen ben bir ücretli bir temanın convert edilmesine karşıyım hele ki yapımcısı Türk ise gerçi bunun yerlisi yabancısı yok. Benim şahsi önerim temanın tüm yapısını değiştirin renk koduna kadar aynı yanlış görmüyorsam.

Hocam tema güzel olmaya güzel fakat toplama olmuş. Birçok temadan materyal var doğrusu olmasıda normal zaten ama tedem'in temasının kopyası olmuş yanlış hatırlamıyorsam temayı ücretli satıyordu.

mybbcode.com
Merhaba değerli yorumunuz için teşekkür ederim xenforo da yeni yim öğrenme mantığını kavrama aşamasındayım bazı temalardan esinlenmem normal bunu belirtim saten ama convert kelimesi biraz ağır olmuş
sizin görüşünüzle hareket edersek buradaki temalar hepsi birbirini convert etmiş oluyor yanlış anlamayın nolur bu bir eleştiri değil bu çok başımıza geldiği için açıklamada bulunuyorum o temaların birbirlerine benzemeleri ortak kütüphaneyi kullanıyor olmalarından kaynaklanıyor yani
Pure React JS,ALUI - Reactjs, Vuejs, Angular, Laravel, Laravel+Vue & Bootstrap,Tailwindcss kütüphanesi kullanmaları verdiğiniz linkteki temaya baktım hederin dışında benzer bir tarafı yok ama sizde neden böyle bir izlenim bıraktı? nedeni ikimizde UL/UX tasarımı yapıyoruz temayı ayni kütüphaneyi kullanarak kodlamamız Tailwind CSS - Rapidly build modern websites without ever leaving your HTML. yani su kod
CSS:
.transform {
    --tw-translate-x: 0;
    --tw-translate-y: 0;
    --tw-rotate: 0;
    --tw-skew-x: 0;
    --tw-skew-y: 0;
    --tw-scale-x: 1;
    --tw-scale-y: 1;
    transform: translateX(var(--tw-translate-x)) translateY(var(--tw-translate-y)) rotate(var(--tw-rotate)) skewX(var(--tw-skew-x)) skewY(var(--tw-skew-y)) scaleX(var(--tw-scale-x)) scaleY(var(--tw-scale-y));
}

yani bu kod Transform - Tailwind CSS gördüğünüz gibi ortak özeliğimiz React,Vue,Blade diline sahip olmamız.

Merhaba değerli yorumunuz için teşekkür ederim xenforo da yeni yim öğrenme mantığını kavrama aşamasındayım bazı temalardan esinlenmem normal bunu belirtim saten ama convert kelimesi biraz ağır olmuş
sizin görüşünüzle hareket edersek buradaki temalar hepsi birbirini convert etmiş oluyor yanlış anlamayın nolur bu bir eleştiri değil bu çok başımıza geldiği için açıklamada bulunuyorum o temaların birbirlerine benzemeleri ortak kütüphaneyi kullanıyor olmalarından kaynaklanıyor yani
Pure React JS,ALUI - Reactjs, Vuejs, Angular, Laravel, Laravel+Vue & Bootstrap,Tailwindcss kütüphanesi kullanmaları verdiğiniz linkteki temaya baktım hederin dışında benzer bir tarafı yok ama sizde neden böyle bir izlenim bıraktı? nedeni ikimizde UL/UX tasarımı yapıyoruz temayı ayni kütüphaneyi kullanarak kodlamamız Tailwind CSS - Rapidly build modern websites without ever leaving your HTML. yani su kod
CSS:
.transform {
    transform: translateX(var(--tw-translate-x)) translateY(var(--tw-translate-y)) rotate(var(--tw-rotate)) skewX(var(--tw-skew-x)) skewY(var(--tw-skew-y)) scaleX(var(--tw-scale-x)) scaleY(var(--tw-scale-y));
}

yani bu kod Transform - Tailwind CSS gördüğünüz gibi ortak özeliğimiz React,Vue,Blade diline sahip olmamız.
Hocam convert başka forum scripti için yapılan temayı dönüştürmek anlamında kullandım. Bana kalırsa her xenforo temasına birbirine benzer onda hemfikirim.

İzlenim değil direk olarak aynı temayı gördüm hatta sizi direk o arkadaş sandım profilinize baktım sonra yorum yazdım. Zaten XenForo temalarına göz atarsanız konu içine, profil tasarımını kimse özelleştirmez genel olarak "header, sayfa arkaplanı, footer ve genel hatlar" üzerinde özelleştirme yapılır.

Örnek vermek gerekirse arkada ki dalganın boyutuna kadar aynı renklerde bir hayli anımsatıyor;
resim_2021-11-06_122416.png
resim_2021-11-06_122449.png

Sayfa arkaplanı uyumu:
3.JPG resim_2021-11-06_122639.png

Footer:
5.JPG 6.JPG

Lütfen beni yanlış anlamayın sanıyorum ki xenforo alanına yeni giriş yapıyorsunuz bende nacizane önerimi sunuyorum. Block-Header farklı evet ama iki temayıda görmüş biri olarak insan direk bu tema diyor. Benim size önerim bu alanlarda ki yapıyı tamamen değiştirmeniz ha nasıl duruyor diye soruyorsanız 8/10 gayet güzel bir tema fakat yarın bir gün bu temayı bir forumda görünce bu temayı tedem yapmıştı diye anımsarım. Bence sizi saatlerce geriye götürmenize nedende olacak olsa genel yapıyı tamamen değiştirin ve bu temayı gecitli gecitli yapmıştı diyelim iz bırakmış olursunuz bundanda güzel bir şey yok bence.

Bu konu hakkında görüşmek detaylı bilgi almak istersenizde her türlü konuda yardımcı olabilirim özelden telefon numaranızı atmanız yeterli.

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    31.6 KB · Görüntüleme: 5
CSS:
.transform {
}

Ayrıca hocam şunuda söyleyim kod aldınız gibi bir ithamım asla olmadı bu beni ilgilendirmez. Sizin bu konuda ki bilginizi sınamak haddime değil yalnızca görüntü anlamında yorum yaptım.

sitenin şu anki temasıda sade ve müthiş :) eline sağlık ilerleyen günlerde tema çıkarmanı beklerim :) şimdiden kolay gelsin

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.