Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Okunmamış Konu Başlıklarına Ikon ilavesi ve Renk Değişimi

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Merhaba arkadaşlar,

DEMO ortamında xenforo platformunu forum kullanıcıları ile paylaştım ve arkadaşlardan bazı geri dönüşler alıyorum. Bunlardan bir tanesi NELER YENI bölümü ile ilgili.

Default temada, NELER YENI kısmında bulunan OKUNMAMIŞ konuları MAVI KOYU renkle çok güzel belli oluyor sıkıntı yok.

Neler Yeni Bold_01.jpg

Ama ne yazık ki kullandığım temada KOYU KIRMIZI renk çok belli olmuyor. Acaba çözüm olarak "Okunmamış Konuların" zemin rengi ile oynamam mümkün müdür ? Nasıl yapabilirim ?

neler yeni.jpg

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar,

/**Otomatik olarak arka arkaya atılmış mesak birşeltirildi **\

NELER YENI sayfası ile ilgili ilave bir soru geldi kullanıcılardan. Malum bu sayfayı secince Default olarak 10 konu listeleniyor. DAHA FAZLA butonu ile liste uzatılabiliyor.

Bunun da muhtemelen mantığındaki Resource- Kaynak eklentisi kullananlar için yer açmak.

Biz bu eklentiyi şu an kullanmıyoruz. Bu nedenle konu listesi sayısını 10 adetten daha fazla yapmak istiyoruz. Bunu değiştirme imkanımız var mı acaba ?

Son düzenleme:
Tema üretici ile temasa geçtim ve OKUNMAMIŞ konu başlıklarının rengini değiştirmek için extra.less şablonu içine şu kodu ilave etmemi söyledi.
Default tema üzerinde değişiklik yapmak isteyenler olabilir diye paylaşayım dedim.

Kod:
<xf:comment> OKUNMAMIS Konu Baslik Renk degisimi </xf:comment>
.is-unread .structItem-title a {color: black;}

Bunu ekleyerek kenarında yeni mesaj yazmasını sağlayabilirsiniz. Ben sizin koddan yola çıkarak yaptım. benim hoşuma gitti :)

CSS:
.is-unread .structItem-title:after {
font-size: 11px;
    color: #ffffff;
    background-color: rgba(0,0,0,0);
    background-position: 0 0,0 21px,0 21px;
    padding: 0 5px;
    border-left: 7px solid rgba(0,0,0,0);
    _border-left: 7px solid #000;
    border-radius: 2px;
    background-image: -moz-linear-gradient(#f00, #f00),-moz-linear-gradient(45deg, rgba(0,0,0,0) 50.5%, #f00 50.5%),-moz-linear-gradient(-45deg, rgba(0,0,0,0) 50.5%, #f00 50.5%);
    background-image: linear-gradient(#f00, #f00),linear-gradient(135deg, rgba(0,0,0,0) 50.5%, #f00 50.5%),linear-gradient(45deg, rgba(0,0,0,0) 50.5%, #f00 50.5%);
    background-clip: padding-box,border-box,border-box;
    background-origin: padding-box,border-box,border-box;
    background-size: auto auto,20px 100%,20px 100%;
    content: "Yeni Mesaj";
    display: inline-block;
    line-height: 14px;
    vertical-align: 2px;
    text-shadow: 0 1px 1px rgba(0,0,0,0.35);
    height: 14px;
}

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.