Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Ödeme servisleri hakkında bir kaç soru ve tabiki xenforo..

toprakuzuner

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Daha önce hiç ödeme servisi kullanmadım. Paytr, paywant gibi bir sisteme başvurup xenforoya entegre etmek istiyorum. Fakat sistemin işleyişini tam olarak kavrayamadım, düşündüğüm sistem ise şu şekilde; veritabanında xf-user bölümünde kullanıcı profil verileri tanımlanmış reaksiyon skoru, mesaj sayisi gibi. Buraya bir tane de Money kolonu oluştursak> sitede ödeme sayfasına yönlendirecek bir submit butonu ve inputbox(yüklenecek tutarın girilmesi için)

Ödeme sistemi tarafı ise php ile bir ödeme sayfası olabilir, burda php ile veritabanına bağlanıp butona tıklayan kişinin Money kolonunu alıcak, ödeme işlemi başarılı olursa inputtaki değer kadar Money kolonuna sayı eklenecek..

Merak ettiğim başlıca iki şey, ödeme servisleri bu tür bi kodlamayı kabul eder mi, yapılması mümkün mü yani. Diğeri ise submit butonuna basan kullanıcının verilerini çekmek mümkün mü en azından sadece IDsi, mümkünse nasıl yapılabilir değilse buna alternatif neler yapabiliriz herkes fikir belirtirse sevinirim..

Bu konuyu burada XenForo DragonByte e-Ticaret Eklentisi Hakkında tartışmıştık. Kodlama bildikten sonra istediğiniz ödeme sistemini xenforo'a entegre edersiniz. Zaten bunun için her ödeme sisteminin kendi apileri mevcut. Sıkıntı post almak için şirket olmanızı talep ediyorlar.

sagolun hocam xenforodan bir üyenin idsinin çıktısını nasıl alabiliriz bir fikriniz var mı, yani düşündüğüm sistem için butona basan kişinin idsinin phpye gönderilip veritabanında o kullanıcı idsnin bulundugu kolonun eşleşmesi lazım

sagolun hocam xenforodan bir üyenin idsinin çıktısını nasıl alabiliriz bir fikriniz var mı, yani düşündüğüm sistem için butona basan kişinin idsinin phpye gönderilip veritabanında o kullanıcı idsnin bulundugu kolonun eşleşmesi lazım
burda sidebar için bir eklenti paylaşıldı .. hani profilin resimin ve bilgilerinin sağ profil ve sol profilde oluşunu saglayan bir eklenti.. sizin sanırım php bilginiz var o eklentiye bir yazılım yazarak baglaç yapıp kafanızdaki sisteme entegrede kullana bilirsiniz.. çünkü side bar eklentisinde üyenin Id' Nosu ap açık yazıyor .. yani o eklentiyi incelerseniz üyenin 'id sine nasıl ulaşıp nasıl yönlendire bileceğinizi belki kendinizce çözebilirsiniz.. eklentide daha önce paralı olup sonradan freeye çevrilen bir eklenti.. bazen bazı ilhamlar başka kişilerce alınan ilhamlarla daha verimli düşünceye sevk edebiliyor
yani ben alakayı öyle kurdum. incelemesini siz yaparsınız neticede eklenti içindede kodlanmış bazı şablonlar mevcut. hani fikir olsun diye dedim .

tesekkur ederim yeterli bi ornek
burda sidebar için bir eklenti paylaşıldı .. hani profilin resimin ve bilgilerinin sağ profil ve sol profilde oluşunu saglayan bir eklenti.. sizin sanırım php bilginiz var o eklentiye bir yazılım yazarak baglaç yapıp kafanızdaki sisteme entegrede kullana bilirsiniz.. çünkü side bar eklentisinde üyenin Id' Nosu ap açık yazıyor .. yani o eklentiyi incelerseniz üyenin 'id sine nasıl ulaşıp nasıl yönlendire bileceğinizi belki kendinizce çözebilirsiniz.. eklentide daha önce paralı olup sonradan freeye çevrilen bir eklenti.. bazen bazı ilhamlar başka kişilerce alınan ilhamlarla daha verimli düşünceye sevk edebiliyor
yani ben alakayı öyle kurdum. incelemesini siz yaparsınız neticede eklenti içindede kodlanmış bazı şablonlar mevcut. hani fikir olsun diye dedim .
sagolun her fikir onemli benim icin su an netr0nun paylastigi link yeterli gorunuyor ama ileriki seviyelerde onceden yazilmis kodlari incelemek de fayda saglar phpye cok hakim olmadigim icin boyle boyle yazma mecburiyetindeyim ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.