• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Ziyaretçi!
    Register here to benefit more from the forum

XenForo 1 [netr0n] online üyeler alanını göster/gizle 1.0.0

indirmek için izniniz yok

netr0n

xF Admin
Yönetici
xF Admin
Web sitesi
netron.web.tr
[netr0n] Online Üyeleri Göster/Gizle - Bu ekleni sayesinde çevrimiçi üyeler alanını istediğiniz üye grubuna gösterebilirsiniz.

Kaynağı oluşturan netr0n;

Yayınlanan kaynağın içeriği:

[netr0n] Online Üyeleri Göster/Gizle eklentisi sayesinde çevrimiçi üyeler alanını dilediğiniz üye grubuna gösterebilir veya gizleyebilirsiniz. Daha önce bu işlemi manuel olarak kodları editleyerek yapıyorduk fakat 1.5.12 ile gelen güncelleme ile birlikte bazı kod yapılarının değiştiğini ve manuel işlemlerin işe yaramadığı doğrultusunda şikayet aldım. Bunun için bir eklenti yazdım. Bu eklenti sayesinde tüm sürümlerde sorunsuz olarak işlem yapabilirsiniz.

Kurulumu:...
Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Emre

xF kullanıcı
xF kullanıcı
Web sitesi
emrenotes.com
Tam anlayamadım ben bu eklentiyi. Denemeden önce sormak isterim; Bu hangi bölümdeki yeri gizliyor? Menüde ki "Üyeler" bölüm mü? Yoksa Sağ kısımda bulunan Silder'da ki online kısım mı?

netr0n

xF Admin
Yönetici
xF Admin
Web sitesi
netron.web.tr
Ben üst menüde bulunan "Üyeler" bölümünü gizlemek istiyorum da aramalarımda pek olumlu veriye ulaşamadım henüz.
Onun için eklenti yazılmasına gerek yok. Sadece adminlere gösterebilir ve diğer üye gruplarına gizleyebilirsiniz. Daha mantıklı olur.

Yapmanız gerekenler.

Kullanmış olduğunuz temanın navigation şablonunu bulunuz.

navigation
şablonu içerisinde aşağıdaki kodu bulun:

PHP:
<a href="{$tabs.members.href}" class="navLink">{$tabs.members.title}</a>
<a href="{$tabs.members.href}" class="SplitCtrl" rel="Menu"></a>
Aşağıdaki kod ile değiştirin:

PHP:
     <xen:if is="{$visitor.is_admin}">
           <a href="{$tabs.members.href}" class="navLink">{$tabs.members.title}</a>
           <a href="{$tabs.members.href}" class="SplitCtrl" rel="Menu"></a>
      </xen:if>
Artık üyeler alanını sadece adminler görür.

En beğenilen konular

Forum istatistikleri

Konular
747
Kullanıcılar
722
Son üye
drufus