Çözüldü Index sorunu

HePBiZ

Aktif kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,
İlginç bir o kadarda canımı sıkan bu sorun için sizlere danışmak istiyorum. Xenforo lisans aldıktan sonra profilimde yer alan sitemi kurdum. Fakat bir aksaklık çok ilginç.

*Yaklaşık 3 hafta geçti ve hala ana sayfam index almadı. Sadece 6 sayfamın etiketlerinin index alması biraz ilginç geliyor. Baştan aşağı taramama rağmen bulamadım bu sorunun sebebini. Herhangi bir önerisi olan var mıdır?

Neden ana sayfa indexlenmemiş olabilir?, neden sadece etiketler.
 

HePBiZ

Aktif kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Teşekkür ederim yorumun için. Belirttiğin konuyu uzun süre önce okumuştum :) Konu özgünlüğü için şunu söylemek istiyorum; elimden geldiği kadar düzenlenmiş özgün konular ve elbette alıntılar mevcut. Fakat özgün konular bile indexlenmiyor. Temel problem bu. Bakalım bekleyeceğim.
 

netr0n

XenGenTr
Yönetici
xF Admin
Teşekkür ederim yorumun için. Belirttiğin konuyu uzun süre önce okumuştum :) Konu özgünlüğü için şunu söylemek istiyorum; elimden geldiği kadar düzenlenmiş özgün konular ve elbette alıntılar mevcut. Fakat özgün konular bile indexlenmiyor. Temel problem bu. Bakalım bekleyeceğim.
Biraz daha bekleyin sorun devam ederse bir çözüm yolu bulmaya çalışırız.
 

LaDezs

Hosting Uzmanı
Yönetici
xF Admin
@HePBiZ Sayfanızı İnceledim teknik anlamda ziyaretçi olarak bakıldığında probleminiz görünmüyor.
-robots.txt dosyasi - ssl aktifliği - sitemap - ziyaretçi izinleri(içerik okuması anlamında)
@netr0n hocamın dediği gibi beklemek genel çare ekstradan nette araştirma yapin bazı pingleme yapan siteler var oraya site haritalarınızı pinglettirip ziyaretçisi hızlandırabilirsiniz.
aynı şekilde google üzerinden manuel link ekleme olayı var güncel konularınızı buraya manuel ekleme yapabilirsiniz link: Google: Adresinizi Ekleyin

birde yeni sitelerin en belirgin ilerlemesi sosyal medyalar bunun için siteye ait facebook-twitter-insta-googleplus sayfası açmanız ve güncel içeriği buralara ekleyip sitenizin nette daha rahat görünmesini saglayabilirsiniz. Birde link takas olayı başka sayfalarda sitenizin tanıtımını yapmak ve linki hiti ve ziyaretçisi olan sitelere eklemekte bunlardan bazıları bu bahsettiğim işlemleri manuel uygularsanız çok yüksek olmasa bile olumlu sonuc alırsınız.
 

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
xF Master
@netr0n ve @LaDezs zaten söylenecekleri söylemişler. Xenforo zaten arama motorları için cazip bir yazılımdır. Burdan bir artınız var bundan sonraki işlemler ise size kalıyor.
Örneğin bir kaç sağlam sitede,forumda forumunuza dair kısa ama öze tanıtım konuları yazın. Başlıklar içerik mümkün ise bir birine yakın olsa bile faklı şekildeler de olsun.
Bu işlemden sonra site içeriğinizdeki alıntı bir makale bile olsa içeriğiniz biraz özgüne çevirin. Başlık değiştirin,içerikde farklı cümle,kelimler kullanarak düzenleyin. Sanki sizin bir yazınızı gibi düzenleyin derim.

Sözüm size değil ancak bunu okuyacak kullanılar sanıyor ki ben forumu açtım gelsin arama motorları diye bir mantık artık yok ne yazık ki. Örneğin google algoritması her gün değişiyor her gün yeni bir olgu,değişim ekleniyor.
Ki amaç biz değiliz ama arama yapan kullanıcı ona daha net ve kaliteli bir sonuç vermektir. Bizi umursadıklarını hiç sanmıyorum :D . Burda onlar değil biz devreye giriyoruz işe google dikkati çekmek ona bizimde burda olduğumuz göstermemi gerekiyor ki bu oldukça kapsamlı bir çalımada değil açıkcası.

1. Sağlam bir domain,içerik ile uyumlu.
2. Sağlam ,Düzenli,Mümkünse kendinize özgü makaleler.
3. Düzenli aktivite ve yenilikler. Yani her gün bir konu en kötü şartlarda günde 50 konu açıp forumu çöpe çevirmeyin. Ortalama sallıyorum günlük en fazla 5,10 konu gibi.
4. Siteniz için tanıtım makale,yazılar ki google gözüne sokun siteyi.
 

HePBiZ

Aktif kullanıcı
xF 1 kullanıcı
değerli yorumlarınız için teşekkürler. Bahsettiğiniz herşeyi çok önceden yapmıştım. Konuyu açma sebebim yazılımsal bir problem olabilir mi acaba demeye başladığım içindi. Malum xende yeniyim. :D vbul bu sorunları yaşatmıyor.

Ek bir kod ekleyerek index sorununa anında çözüm buldum. ( sanırım 4 dk sonra index aldı )
<meta name="googlebot" content="index, follow" />
 

Emre

xFanatik
Yasaklı Kullanıcı
Bana göre index alma sorunu diye bir soru olamaz. Google'yi anlamama sorunu olur. :)
Google kullandığınız sisteme/yazılıma göre değil, yazdığınız koda göre çalışır. ;)
Bana kalsa sadece iki madde ile Google kızımızı size tanıtabilirim. :p
  1. Metala kodlarınızı düzgün bir şekilde kodlayarak, kodları Google kızımıza göstererek erkeğiniz ile tanıştırın. :oops:
  2. İçeriklerinizi stabil ve özellikle de özgü tutarak Google'yi siteniz ile evlenme noktasına getirebilirsin. :D
Bunların yanı sıra yapman gereken tek şey site haritasını Google kızımıza gönderip senin erkeğin kalbine gidecek yolu göstermek kalacak. :rolleyes:

Google kızımız ile erkeğinizi evlendirmek bu kadar kolay :) (Sert bir örnek oldu sanırım) :oops:
 

HePBiZ

Aktif kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Yorumun için teşekkürler. Sana katılmıyorum yer yer. Index sorunu diye bir soru her zaman olur ve sebepleri vardır muhakkak. Bahsettiğin şeylerde tamamen bununla ilgilidir. Site sahiplerinin bir diğer tutturduğu şey özgün içerik girilmesi konusudur. Google siteyi gördüğü gibi indexler. Özgün veya değil. Bahsettiğin şeyler sitenin arama motorunda ki konumunu etkileyecek etkenlerdir. Ayrıca yazılımsal problemler index sorunu yaratır. Örneğin doğru olmayan kodlamalar ve izinler botların konuya erişememesi ve spam olarak ele alması index görmemenize sebep olur.

+1 Google kullandığınız sisteme/yazılıma göre değil, yazdığınız koda göre çalışır.
 

Emre

xFanatik
Yasaklı Kullanıcı
@HePBiZ tam kavrayamamışsın Google'yi biraz araştırmanı şiddet ile tavsiye ederim. 2000 'den bu yana Google'nin alt yapısını takip etmekteyim. Özgün olsun olmasın demişsin. Özgün olması sana +1 sağlar. Nedeni de sürekli özgün içerikler google'a yeni veridir. Bu yüzden siten daha hızlı index ve her zaman üst sırada yer alır. ;)