Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Mybb den xenforo ya geçiş - link hatası

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

sokrates

Kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar forumumuzun bir probleminden bahsetmek istiyorum yardımcı olabilecek herkese ffikir ve önerilerinden ötürü teşekkür ederim şimdiden.

1- Biz www.deepwebtr.online ekibi olarak mybb forum kullanıyorduk ve yüzllerce kullanıcımız sosyal medyada forum linklerini paylaşım yapmış durumda daha sonra xenforo ya geçme kararı aldık ve sorunsuz şekilde geçtikte. Ancak büyük bir sorunla karşı karşıya kaldık. Mybb zamanında paylaşılan linklerimiz googlede indexlenmiş durumda ve sosyal medyadakilerde o keza ancak o linkler biz xenforo ya geçtikkten sonra 404- hatalı sayfa uyarısı alıyor. Çünkü şuanda sitedeki konu linkleri değişmiş durumda. Örnekle gösterecek olursam

1- Bu konu mybb sistemindeykenki linke ait ve googleden index almış durumda aynı zamanda googlede bu link var
https://deepwebtr.online/konu-metin-2-magdurlarinin-cilesi-isyani.html?pid=34340#pid34340
Bunu açtığınızda hata sayfasını görebilirsiniz.

2-Bu link ise sağlıklı bir şekilde açılan linkimiz yani taşıma sonrası değişen link https://deepwebtr.online/threads/metin-2-mağdurlarının-Çilesi-İsyanı.1065/

Bu konuda kimden yardım aldıysak sonuca ulaşamadık. Link yapısı oldukça karmaşık ve eski linklerimizin hatalı olması bizi 4-5 ay geriye atacaktır. Bu konuda ne yapabiliriz ? İyi bayramlar dilerim.

Yönlendirme işlemi için htaccess alanından ya tek tek linkleri yönlendireceksiniz. Ya da sitenizin link yapısının oturmasını bekleyeceksiniz. Mybb için ciddi bir tartışma yürütülmüş burada Redirecting MyBB URL's kendi link yapısına göre çözüm bulan da var bulamayan da bakmanızda fayda var ;)

Yönlendirme işlemi için htaccess alanından ya tek tek linkleri yönlendireceksiniz. Ya da sitenizin link yapısının oturmasını bekleyeceksiniz. Mybb için ciddi bir tartışma yürütülmüş burada Redirecting MyBB URL's kendi link yapısına göre çözüm bulan da var bulamayan da bakmanızda fayda var ;)

Öncelikle çok teşekkür ederim cevap yazdığınız için. Bu konuyu inceledim ancak editi ingilizce oldugu için pek beceremedik. Buralara ve birçok foruma yazdsım dönüşte olmadı zaten bunun dışında bir alternatif olabilir mi ? Ya da dediğiniz gibi link kendi kendine zaman içerisinde google linki ile değişebilir mi ? var mı böyle bir ihtimal

Rica ederim. Özelden ftp ve forum giriş bilgilerinizi gönderir misiniz?

Evet inceledim fakat geçiş sırasında Mybb forumuna ait verilerin ID'lerini korumadan geçiş yaptığınız için URL alanlarına yönlendiremiyoruz. Biraz beklemeniz gerekecek eğer forumunuzu sürekli güncel tutarsanız çok çabuk toparlayacaktır.

Evet inceledim fakat geçiş sırasında Mybb forumuna ait verilerin ID'lerini korumadan geçiş yaptığınız için URL alanlarına yönlendiremiyoruz. Biraz beklemeniz gerekecek eğer forumunuzu sürekli güncel tutarsanız çok çabuk toparlayacaktır.

Anlıyorum peki bu durum kendiliğinden değişebilecek bir durum mu? Örneğin google deki konular şuanki linkler ile değişim mi sağlayacak yada tam tersi ? Yoksa kısaca o konulardan umudu kesmemiz ve yeni konu indexlerine mi yönelmemizi öneriyorsunuz ? Örneğin günde 3 K aldığımız bir konu 2 günde hatalı sayfaya yönşlendirirken artık sitemize bile erişmiyor o link ayrıca 1. sayfa yerine 3. sayfaya düşmüş 2 günde 404 yüzünden. Yani güncelde olsak bu durum o kadar çabuk toparlanacağa benzemiyor :/

Bunu yeni bir forum açmış gibi düşünmelisiniz. Şu anda tüm linkler yeni dolayısıyla zamanla indexlenecektir. Konulara cevap(lar) yazıldıkça bu yenilenme çok daha hızlı olacaktır. Ama eski linklerinizi kazanmak gibi bir şey şu durumda mümkün görünmüyor. Sitemap oluşturduysanız ve bunu webmaster tools'a gönderdiyseniz takibini oradan yapabilirsiniz.

Bunu yeni bir forum açmış gibi düşünmelisiniz. Şu anda tüm linkler yeni dolayısıyla zamanla indexlenecektir. Konulara cevap(lar) yazıldıkça bu yenilenme çok daha hızlı olacaktır. Ama eski linklerinizi kazanmak gibi bir şey şu durumda mümkün görünmüyor. Sitemap oluşturduysanız ve bunu webmaster tools'a gönderdiyseniz takibini oradan yapabilirsiniz.
Elimizde 2 gün önceki mybb yedekleri mevcut. Bu birşeyi değiştirir mi olumlu yönde acaba ?

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.