Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
[MS] - Dark Mode / Karanlık tema modu

XF 2.2 Eklenti [MS] - Dark Mode / Karanlık tema modu V:1.1.2

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.
Öncelikle ellerine sağlık, harika bir eklenti olmuş. Tam aradığım gibi. Tek sorun XenGenTR Forum istatistik sistemiyle uyumlu çalışmıyor. XGT istatistik sistemi de çok kişi tarafından kullanılıyor. İleride belki bu eklentiyi xgt istatistiğe göre güncelleyebilirsiniz.

MustafaseveR kullanıcı adlı kişi [MS] - Dark Mode / Karanlık tema modu Bu kaynak hakkında yeni bir güncelleme yayınlamıştır:

Version : 1.1.0

Merhaba.
Yeni güncelleme ile ayarlar bölümünü 3 kısıma ayırmış bulundum.

Görünüm ve diller > tema özellikleri >
Renk ve Genel ayarlar => [MS] - Dark Mode / Koyu Tema Modu - Settings & Color Palette
Xenforo koyu tema ayarları => [MS] - Dark Mode / Koyu Tema Modu - Xenforo Content
[XenGenTr] Forum istatistik sistemini koyu tema ayarları => [MS] - Dark Mode / Koyu Tema Modu - [XenGenTr] Forum istatistik

- [XenGenTr] Forum istatistik sistemini koyu tema...

Güncellemenin devamını inceleyin...

Kullandığınız özel tema olduğu için uyum sağlamaması normal bir çok etken olabilir.
aslında böyle bir sorun yaşanmaması için temada kullanılan default kodlardan seçmiştim sizin sitenizdede kod yapısı var aslında yani örnek (a) kodu varsa aslında ekliyor ama özel tema olduğu için sanıyorumki sizdeki kodu başka şablondan çağırmışlar buda benim yaptığım kod yapısını etkisiz kılıyor.
Manuel olarak ekleyebilirsiniz ama buna ek olarak css bilmeniz gerekiyor çünkü temanızda dalgalanmalar felan bunların hepsini kendinizin reklendirmesi gerekiyor.

Butonun gözükmesi için manuel olarak eklmeniz gereken kod. bunu Page_Containerden yada widget felan olarak ekleyip test edebilirisniz. dediğim gibi hem xenforu bilmek gerekiyor hemde biraz css bilmeniz gerekiyor özel tema olduğu için.

HTML:
<xf:if is="property('darkThemeOn')">
<div id="dark-mode-button" class="p-navgroup-link">
    <input id="darkmode" type="checkbox">
    <label for="darkmode" title="Gece/Gündüz modu"></label>
</div>
</xf:if>
Merhabalar hocam, benim temamda da manuel eklediğim halde gelmiyor. defauld temada sorunsuz çalışıyor, fakat kullandığım tema da ilgili icon bile gelmiyor

Merhabalar hocam, benim temamda da manuel eklediğim halde gelmiyor. defauld temada sorunsuz çalışıyor, fakat kullandığım tema da ilgili icon bile gelmiyor
Hocam default temaya göre icon ekliyor / Harici temalarda kodlar değiştiği için icon eklenmiyor ikon manuel ekleyebilirsin.
HTML:
</div>

xenforun kullandığı css/class ları kullanılıyorsa (Darkmod) sorunsuz çalişir.

Hocam default temaya göre icon ekliyor / Harici temalarda kodlar değiştiği için icon eklenmiyor ikon manuel ekleyebilirsin.
HTML:
</div>

xenforun kullandığı css/class ları kullanılıyorsa (Darkmod) sorunsuz çalişir.
Hocam page_container'e manuel ekliyorum fakat icon gelmiyor. classları vs kendim ayarlarım fakat icon'u henüz göremedim :)

Hocam page_container'e manuel ekliyorum fakat icon gelmiyor. classları vs kendim ayarlarım fakat icon'u henüz göremedim :)
tema ayarlarından kapalı olablir hocam tema özellikleri > [MS] - Dark Mode / Koyu Tema Modu - Settings & Color Palette > Koyu Tema Aktif açık değilse açın her tema için farklıdir bu ayar

tema ayarlarından kapalı olablir hocam tema özellikleri > [MS] - Dark Mode / Koyu Tema Modu - Settings & Color Palette > Koyu Tema Aktif açık değilse açın her tema için farklıdir bu ayar
Kontrol ettim hocam oda açık

Kontrol ettim hocam oda açık
Hocam son olarak kodu Page_Containerde EXTRA_OUTPUT aratip onun altina eklermisiniz. page_containerde eklediğiniz yere bağlı olabilir. headerinizin arkasında kaliyor input. ben kodlardan görebiliyorum.

koddaki p-navgroup-link classını silerseniz gözükecektir nav icinde olmadığı icin gizleniyor sanırım.

A1BX.PNG

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.