Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
[MS] - Dark Mode / Karanlık tema modu

XF 2.2 Eklenti [MS] - Dark Mode / Karanlık tema modu V:1.1.2

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.2.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.

MustafaseveR

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
MustafaseveR Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

[MS] - Dark Mode / Koyu tema modu - Karanlık tema modu.

Kendi sitemizde kullandığım karanlık modu (Gece modu) eklentisini paylaşmak istedim default tema ile uyumludur bağzı eksiklikleri var onlarıda zamanla gidereceğim siz kendinizde eklentiyi kurup kullana bilirisiz eksiklerini yazarsanız sevinirim güncelleme olarak düzeltmeler yaparım. renkleri kendinize göre şekillendirebilirsiniz.

Görünüm ve diller > tema özellikleri > [MS] - Dark Mode / Koyu Tema Modu içinde renk ayarlamaları yapabilirisniz.
Renklendirmenin olmadığı yada kendi özel...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Son düzenleme:
Eklentiyi kurdum,

• Koyu Tema Aktif
kutucuğu da etkin ama nasıl etkinleştireceğimi anlayamadım

Eklentiyi kurdum,

• Koyu Tema Aktif
kutucuğu da etkin ama nasıl etkinleştireceğimi anlayamadım
Kurduğunuzda otomatik etkin olarak gelir, Şuan kullandığınız temaya baktım aslında gözükmesi gerekir yaptığım kod yapısına uygun temanız. diğer temalarınızada bakıp geri dönüş sağlarmısınız. hiç birindemi yok yoksa sadece kullandığınız temadamı. eğer hiçbirinde (Default temada) yoksa ben tekrar eklentiyi gözden geçirim. eğer şuan kullandığınız temada yoksa temanızdan kaynaklı bir problem olumuştur.

Kurduğunuzda otomatik etkin olarak gelir, Şuan kullandığınız temaya baktım aslında gözükmesi gerekir yaptığım kod yapısına uygun temanız. diğer temalarınızada bakıp geri dönüş sağlarmısınız. hiç birindemi yok yoksa sadece kullandığınız temadamı. eğer hiçbirinde (Default temada) yoksa ben tekrar eklentiyi gözden geçirim. eğer şuan kullandığınız temada yoksa temanızdan kaynaklı bir problem olumuştur.
default temada etkin sağda üstte kullanıcı admın solunda hilal sembolü var ancak şuan kullandığım temaya geçtiğimde o simge yok oluyor

default temada etkin sağda üstte kullanıcı admın solunda hilal sembolü var ancak şuan kullandığım temaya geçtiğimde o simge yok oluyor
Kullandığınız özel tema olduğu için uyum sağlamaması normal bir çok etken olabilir.
aslında böyle bir sorun yaşanmaması için temada kullanılan default kodlardan seçmiştim sizin sitenizdede kod yapısı var aslında yani örnek (a) kodu varsa aslında ekliyor ama özel tema olduğu için sanıyorumki sizdeki kodu başka şablondan çağırmışlar buda benim yaptığım kod yapısını etkisiz kılıyor.
Manuel olarak ekleyebilirsiniz ama buna ek olarak css bilmeniz gerekiyor çünkü temanızda dalgalanmalar felan bunların hepsini kendinizin reklendirmesi gerekiyor.

Butonun gözükmesi için manuel olarak eklmeniz gereken kod. bunu Page_Containerden yada widget felan olarak ekleyip test edebilirisniz. dediğim gibi hem xenforu bilmek gerekiyor hemde biraz css bilmeniz gerekiyor özel tema olduğu için.

HTML:
<xf:if is="property('darkThemeOn')">
<div id="dark-mode-button" class="p-navgroup-link">
    <input id="darkmode" type="checkbox">
    <label for="darkmode" title="Gece/Gündüz modu"></label>
</div>
</xf:if>

Kullandığınız özel tema olduğu için uyum sağlamaması normal bir çok etken olabilir.
aslında böyle bir sorun yaşanmaması için temada kullanılan default kodlardan seçmiştim sizin sitenizdede kod yapısı var aslında yani örnek (a) kodu varsa aslında ekliyor ama özel tema olduğu için sanıyorumki sizdeki kodu başka şablondan çağırmışlar buda benim yaptığım kod yapısını etkisiz kılıyor.
Manuel olarak ekleyebilirsiniz ama buna ek olarak css bilmeniz gerekiyor çünkü temanızda dalgalanmalar felan bunların hepsini kendinizin reklendirmesi gerekiyor.

Butonun gözükmesi için manuel olarak eklmeniz gereken kod. bunu Page_Containerden yada widget felan olarak ekleyip test edebilirisniz. dediğim gibi hem xenforu bilmek gerekiyor hemde biraz css bilmeniz gerekiyor özel tema olduğu için.

HTML:
<xf:if is="property('darkThemeOn')">
<div id="dark-mode-button" class="p-navgroup-link">
    <input id="darkmode" type="checkbox">
    <label for="darkmode" title="Gece/Gündüz modu"></label>
</div>
</xf:if>
en alta ekledim ancak yine olmadı :/ dediğiniz gibi bu bilgileri bilmiyorum

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.