Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? Moderatör Ayarları

best.spacex

Aktif kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Arkadaşlar siteme bi moderatör ayarlayacağım ama şöyle bir şey benim belirlediğim konunun moderatörü olsun istiyorum diğer konuların olmasın istiyorum bunu ayarlama yöntemi vardı sanırım bulamadım?

XenForo yapısında kullanıcı, konu gibi dar alanlar için bir moderatör opsiyonu, yapısı bulunmuyor. Ancak forum, kategori tüm kullanıcı yada tüm konu, yanıtlar için yapılandırıla bilir.

XenForo yapısında kullanıcı, konu gibi dar alanlar için bir moderatör opsiyonu, yapısı bulunmuyor. Ancak forum, kategori tüm kullanıcı yada tüm konu, yanıtlar için yapılandırıla bilir.
Kullanıcıyı moderatör yap kısmından seçtiğim forum konusuna moderatörlük yetkisi verdim hallettim saolun cevabınız İçin ☺️

Abi bulunuyor bulunmuyor biliyordum bulunuyor ... eğer mahsuru yoksa bilgisini ufaktan vereyim yanlışda biliyor olabilirim ama test ettiğimde ben istediğim sonuçu almıştım..

Bölüme moderatör yapacağınız kişiyi forum kategorilerinden değil... grup ayarlarından moderatör sekmesine gelip ordan moderatör yapacağınız kişinin nickini yazıyorsunuz... size o kişinin ayarlamalarını çıkaracak izinlerini çıkaracak.. bu grup ayarlarından farklı izinler ama aynı ayarlar ... burda ayarları verdikten sonra.. ayarlardan kastım..konu taşısınmı silsinmi ip görsünmü yasaklaya bilsinmi konuyu modere etsin gibi bir şekilde... ondan sonra hangi bölüme yapacaksan moderatör olarak o bölümün forum kategori ayarlarına girip ordan kategorilere moderatörü ekliyorsunuz...

eger ilk başta forum kategorilere ekleyip sonradan yönetici olarak moderatör eklerseniz moderatör bölüme değil genel olarak moderatör atanmış oluyor.. biraz karışık ama oluyor .. hatta ya hatta hatta diye başlayacağımda baya uzun zaman oldu yapmıştım oluyor yani.. galiba sanırım ..

@ best.spacex best.spacex kardeş çok acelesi yoksa sonra bir denemesini yapıp döneyim ben size.. müsait olduğumda şimdi kör bilgi yanlış olmasın umut vermek gibi..

rup ayarlarından moderatör sekmesine gelip ordan moderatör yapacağınız kişinin nickini yazıyorsunuz... size o kişinin ayarlamalarını çıkaracak izinlerini çıkaracak..
bunu dedim aklıma geldi... tanımlanmamış üye için bölüme moderatör atanıyor... yani moderatör grubunda olmaması lazım... üye statüsünde moderatör grubunu izinlerini düzenlemesi lazım ondan sonra bu ayarları yapması lazım.. evet oluyordu.. ben dönücem size 1 2 gün beklete bilirim..

bunu dedim aklıma geldi... tanımlanmamış üye için bölüme moderatör atanıyor... yani moderatör grubunda olmaması lazım... üye statüsünde moderatör grubunu izinlerini düzenlemesi lazım ondan sonra bu ayarları yapması lazım.. evet oluyordu.. ben dönücem size 1 2 gün beklete bilirim..
Bende o şekilde yaptım kardeşim ve oldu dediğin gibi oluyor nicki yazıp seçip kategori veya konuya modluk verebiliyorsun şahsa özel ayarlama seçeneklerini oradan yapıyorsun zaten

Arkadaşlar işte benimde anlatmaya çalıştığım o zaten kategori yada foruma vere bilirsiniz bunda sorun yok. Ayrıca kategori ve forum için kullanıcıya özel yetkiler düzenleye bilirsiniz.

Bende o şekilde yaptım kardeşim ve oldu dediğin gibi oluyor nicki yazıp seçip kategori veya konuya modluk verebiliyorsun şahsa özel ayarlama seçeneklerini oradan yapıyorsun zaten
Konu içinde kimin moderatör olmasını forum dışından baktığında görünmesi içinde moderatör eklentisi vardı onuda kullana bilirsin.. kategorilerde moderatörün isimi yazıyor vbulletin tarzında.. şuan ismini hatırlamıyorum 2.1 için geçerli ücretsiz bir eklenti vardı.. hatırlatma olsun buda.. iyi günler

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.