Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Mesaj silebilme, düzenleme zamanı için farklı kategori yapmak

baykalbul

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Selam. Bu konuyu aradım forumda ve bulamadım. Eğer var ise özür dilerim ve tabiki adminler ister mevcut linki verirler konuya veya silip özelden de verebilirler. Anlayışınız için, yardımlarınız için tekrar teşekkürler :)..

Şimdi olayı açıklayayım. Xenforo ve kimi forumlarda dakika olarak verilen mesaj düzenleme, silme sınırı vardır. Ben bunu kimi kategorilerde limitsiz yapmak istiyorum. Olayı şöyle anlatayım. Şimdi kimi kişi foruma, kimine kızıp tüm yazdıklarını silebiliyor ama bu forumda anlam kaymasına ve bilgi eksikliğine yol açıyor. Bir kişi o konu var diye o konu başlığını açmamış olabilir ama o kişi silince veri tabanında boşluklar oluşuyor. Ve bu bir kişi ile sınırlı kalmayıp artınca büyük sorunlar oluşuyor. Düşünün kişi vefat etti ve varisi sosyal medya sevmeyen bir kişi ve hesabdaki tüm verileri siliyor. Kimi sosyal medyayı hiç sevmiyor, biliyorsunuzdur. Bu sebepden forumunuzda 1-2 yıl gibi silme sınırı koyun. Yani kişi bence en az 1 yıl veya iki yıl önceki mesajı silemesin, düzenleyemesin, silemesin. Bu 2 yıl da olabilir ama 1 yıl bile bence uzun geliyor bazen.. Ben diğer konuları 3-4 ay yapmak istiyorum en fazla ama dediğim gibi bir kategoroide limiti farklı yapabileyim.

Mesela parfüm forumu var. Orda satış başlığı devamlı güncellenmesi gereken bir yer. Satışlar oluyor, yeni parfümler ekleniyor. Site linki vereyim bu arada TürkParfümForumu. Burda satış bölümü var. Diğer yerlerde zaman kısıtlaması düşük olabilir ama dediğim gibi satış ilanı uzun süre oluyor çünkü tek ilan açılması dedik ve bu satılınca, yeni kokular, parfümler satılınca ilk mesajı tekrar düzenleme yapıyor mesajı açan kişi..

Bunla ilgili yama bilen arkadaş var mı? Yeni bir yazılım olacak ise fiyatı ne kadar olur? Umuyorum ki böyle bir yama olsun :)..

iyi forumlar, iyi günler arkadaşlar :)..

Son düzenleme:

Mesaj silebilme, düzenleme zamanı için farklı kategori yapmak

Merhabalar, bu söyledikleriniz için eklenti yazılmasına gerek yok admin panelinden ayarlayabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler.

Admincp->Uygulamalar->Kategori listesini görüntüle

Örnek Resim:

xenforo_sure_1.JPG

Karşınıza çıkan forumlardan artık hangi foruma uygulamak istiyorsanız izinler bölümüne tıklayınız.

Örnek Resim:

xenforo_sure_2.JPG

Hangi üye grubuna bunu uygulamak istiyorsanız o üye grubuna tıklayın.

Örnek Resim:

xenforo_sure_3.JPG

Forum izinleri alanından Kendi mesajlarını silmek/düzenlemek için zaman limiti bölümüne dilediğiniz süreyi verebilirsiniz.

Örnek Resim:

xenforo_sure_4.JPG
Merhabalar, bu söyledikleriniz için eklenti yazılmasına gerek yok admin panelinden ayarlayabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler.

Örnek Resim:

xenforo_sure_1.JPG

Karşınıza çıkan forumlardan artık hangi foruma uygulamak istiyorsanız izinler bölümüne tıklayınız.

Örnek Resim:

xenforo_sure_2.JPG

Örnek Resim:

xenforo_sure_3.JPG

Forum izinleri alanından Kendi mesajlarını silmek/düzenlemek için zaman limiti bölümüne dilediğiniz süreyi verebilirsiniz.

Örnek Resim:

xenforo_sure_4.JPG

Çözüm

Yapmanız gerekenler.

Örnek Resim:

Ekli dosyayı görüntüle 1569

Örnek Resim:

Ekli dosyayı görüntüle 1570

Örnek Resim:

Ekli dosyayı görüntüle 1571

Örnek Resim:

Ekli dosyayı görüntüle 1572
Çok Teşekkürler. Üyeler- üye grubu listeleri- registered kısmından da genel zaman ayarı yapılabiliyor. Dikkat edilmesi gereken genel ayar yapıldığında tekrar kayrı kategori için sizin verdiğiniz yere gidip zaman ve diğer ayarları sanırım tekrar yapmak gerek çünkü mesela zaman ayarı varsayılan oluyor galiba ana ayar zaman tekrar yapıldığında..

Evet hoş bilgi oldu bu özelliği arayanlar için. Biraz kurcalamak gerekiyor özellikleri. Bu arada çöp kutusu içinde arama yapacağım forumda. Ftp yazılımla yapılabiliyor diye okumuştum çöp kutusu. Eğer bir kategoriyi yanlışlıkla silerseniz tüm alt forum konuları da siliniyor maalesef. Geri dönüş içinde elde back up varsa geri yüklemek gerekiyor. Back up sık almak lazım derim. Silineceği zaman uyarı çıkıyor ama o uyarıya dikkat etmezseniz tüm bilgiler silinecektir maalesef..

Son düzenleme:
Çöp kutusu için bazı eklentiler mevcut.

Ücretli olan: Trash Forum

Ücretsiz Olan: Move to Trash Can

Manuel olarak kodlarla da yapılıyor ama her güncellemede tekrar tekrar aynı işlemlerin yapılması gerekiyor. Bu yüzden eklenti kullanmak daha mantıklı ;)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.