Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Mail Sistemi Soru Cevap Konusu

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

bi0sdaddy

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Merhabalar oldukça fazla mail ile ilgili konu açılıyor. Bu konu altında sorulan sorulara bu mesaj altından cevaplayacağım. Sadece mail sistemi ile ilgili soru sorunuz.

Çözüldü Mail Sistemi Soru Cevap Konusu

Yandex mail ve gmail konusunda anlatım yapmayacağım. Ücretsiz sistemlerle vakit harcayacak arkadaşlarda lütfen konu altına mailim gitmiyor spame düşüyor diye gelmesinler.

Yandex mail anlatımı.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Konu altında ücretli mail sistemleri ile ilgili bilgi paylaşacağım.

Müşterilerinize veya iş ortaklarınıza toplu e-posta göndermeniz gerekiyorsa özel e-posta gönderme servislerini kullanın.

Bknz kaynak

Ücretsiz Gmail e-posta gönderme sınırı
Günlük: SMTP üzerinden maksimum 100 mesaj (ancak tarayıcı üzerinden 500 e-posta).
Yandex mail ve gmail konusunda anlatım yapmayacağım. Ücretsiz sistemlerle vakit harcayacak arkadaşlarda lütfen konu altına mailim gitmiyor spame düşüyor diye gelmesinler.

Yandex mail anlatımı.

Müşterilerinize veya iş ortaklarınıza toplu e-posta göndermeniz gerekiyorsa özel e-posta gönderme servislerini kullanın.

Bknz kaynak

Günlük: SMTP üzerinden maksimum 100 mesaj (ancak tarayıcı üzerinden 500 e-posta).

Son düzenleme:
Çözüm

Yandex mail anlatımı.

Bknz kaynak

hocam video yok

Ücretsiz mail servisleri smpt yapılandırmaları evet baslangıc kısa ve orta vadede iş görüyor bu doğru ozellıkle yandex bu konuda cok ıyı yalnız ılerleyen surecte sıkıntılar baslıyor, 1-2 gundur arastırıyorum tek cozumu kurumsal ucretlı maıl servislerı.

xf cok fazla maıl servısı kullanıyor, ıcerıgı takıp et maıl,dm aldım maıl, doğum gunu varsa maıl, uye olduysa hg maıl, ve daha aklıma gelmeyen bir coğu.

kurumsal maılı nereden nasıl satın alabılırız ve nasıl foruma entegre edebılırız bunun hk. bir rehber anlatım olursa cok daha faydalı olur bızler ıcın.

E-posta gönderme kısıtlamaları​

Spam gönderimini önlemek için Yandex.Connect'te, kurum e-posta hesaplarından başka e-posta adreslerine gönderilebilecek e-posta sayısı sınırlanmıştır.
  • Site üzerinden gönderilen bir e-posta en fazla 50 alıcıya sahip olabilir.
  • E-posta programı aracılığıyla veya SMTP protokolü ile gönderilen bir e-posta en fazla 35 alıcıya sahip olabilir.
  • 24 saatlik süre içerisinde bir e-posta hesabından gönderilebilecek tüm e-postalar en fazla 3000 alıcıya sahip olabilir.
  • 24 saatlik süre içerisinde aynı alan adında yer alan tüm hesaplardan gönderilebilecek tüm e-postalar en fazla 5000 alıcıya sahip olabilir.
Alan adınızın e-posta kutularına gönderilen e-posta sayısı için herhangi bir kısıtlama yoktur.

sanıyorum ucretlı kurumsal posta servislerınde bu sınırların cogu ortadan kalkıyor ve arka planda harıka bir spam calısması oluyor. boyle gonderdıgımız maıller spam algılanmadıgı ıcın gonderım basarılı bir sekıldı olusuyor panelde log uretmıyor. xf.

bu e-posta alımını daha doğrusu gonderımını nereden durdurabılırım? panelde bir ayarı vardı bunun ama bulamadım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    79.4 KB · Görüntüleme: 36
Amazon ses için anlatım yapmıştım şu an için en uygun fiyatlı ve sorunsuz hizmet bu.

Diğerleri ise türk kullanıcılar için oldukça pahalı oluyor.

bu e-posta alımını daha doğrusu gonderımını nereden durdurabılırım? panelde bir ayarı vardı bunun ama bulamadım.
admin.php?options/groups/emailOptions/#activitySummaryEmail

Bu olması lazım.

Ya da admin.php?options/groups/usersAndRegistration/ olabilir.

• Receive news and update emails

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.