Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Laragon & Xenforo Root Şifre Sorunu

Sis

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
Laragon kurulumu Konudaki gibi adımları izleyerek Laragon kurulumunu ve tüm eklenti ayarlarını doğru şekilde yaptım.

Buraya kadar sıkıntı yok. Zannediyorum root şifremi pek önemsemediğim için hızlıca geçerken yazdığım şifrenin sonunu sanki unuttum diye düşünüyorum. O yüzden xenforo kurulumu yaparken localhost'da kabul etmiyor şifreyi :)

ID: root
ŞİFRE kısmına belirttiğim şifreyi yazıyorum muhtemelen yanlışlık var şifrede unuttuğumu varsayıyorum. ( Değiştirmek istiyorum ama db Laragon da nereden değiştiriliyor bilgim yok )

Aldığım hata ss de:

1608035109291.png

Root şifremi unuttuğumu düşünerekten yeni şifre belirlemek istiyorum. Hangi kısımdan yapılacağını da bilmediğim için google'da da detaylı anlatımını bulamadım. Ne yapmam gerekiyor tam olarak :)

1608035188073.png

Yeni veritabanı oluşturmak gerekiyormuş :) Programı kurcalayınca anlaşıldı olay :)

Sorun çözülmüştür.

1608037119792.png

Tabii önce veritabanı oluşturmak lazım. :)

• Beğen
Tepkiler: Sis
Onu sil o şekilde olmaz.

C:\laragon\bin\php dizini içerisine aşağıdaki dosyayı zipten çıkarıp atın.

Php 7.4.13 indir.

Bu da olmazsa şunu atın:

Php 7.4.13

Daha sonra cmd alanından php -v yazıp enterlayın bakalım versiyon ne gösterecek.

Onu sil o şekilde olmaz.

C:\laragon\bin\php dizini içerisine aşağıdaki dosyayı zipten çıkarıp atın.

Php 7.4.13 indir.

Bu da olmazsa şunu atın:

Php 7.4.13

Daha sonra cmd alanından php -v yazıp enterlayın bakalım versiyon ne gösterecek.

İlk verdiğin rar'i kurduğum da Menü kısmından aktif et dediğim de karşıma bu hatayı çıkardı :)

1608046282462.png

İkinci rar dosyasını kurduktan sonra da aktif ettim ve localhost'un beyni yandı böyle bi hata verdi :)

1608046618937.png

Ben şimdi güncelledim bir sıkıntı yaşamadım. Sende apache sürümü düşük görünüyor. Buradan bir laragon indir. Laragon İndir

Şuradan windows.php.net - /downloads/releases/ kendine uygun sürümü seç.

Daha sonra aynı şekilde php güncellemeni yap. Ben şu an 7.2'den 7.4 de sorunsuz çektim.

versiyon.jpg

• Beğen
Tepkiler: Sis

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.