Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Laragon kurulumu

xampp da çok mysql patlattım ben. Çözene kadar çok yordu beni. :D

Yok hocam en baştaki root şifresini de girdiğim halde kabul etmiyor :) Yeniden root şifresini de laragon 'da nasıl oluşturuyoruz bulamadım. Beynim yandı :)) Yardımcı olursan bu konuda sana zahmet.

Laragon'da php sürümleri eklemek çok kolay ama bazı durumlarda da (laravel ile çalışırken başıma geldi) php sürüm seçimlerimizde örneğin php 7.4 seçili olmasına rağmen php 7.2 sürümünü varsayılan olarak gösteriyor. Bunun için PATH yolunu tekrar oluşturmamız gerekiyor.

Bunun için sağ tıklayıp menüden Araçlar -> Path ortam değişkeni-> Remove laragon from path diyoruz. Daha sonra Araçlar -> Path ortam değişkeni-> Add laragon to path diyoruz. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp kontrol edebilirsiniz.

laragonPath.jpg

eline sağlık :) güzel bir anlatım olmuş

Kullanım kolaylığı olarak sanki biraz teferruatlı gibi geldi bana :D

güzel miş kullanımı diğerlerine göre daha basit sanırım denemek lazım evde :)

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.