Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kullanıcı Profil bilgilerini Toplu Halde Güncelleme ve Bazı Yetkileri Kısıtlama

mkucuksari

Destek Ekibi
Yönetici
Destek ekibi
SMS onaylı
Arkadaşlar kullanıcı Profil bilgileri ile ilgili olarak bir kaç sorum olacak.

1- SMF’den geçiş yapan tüm kullanıcıların bazı profil değerlerini mesela “Saat Dilimi” toplu halde nasıl değiştirebilirim.

Resimlerde görüleceği üzere Server’ın saat dilimini değiştirdim ve sonrasında kayıt olan yeni üye bu parametreye göre kayıt oldu. Fakat eski üyelerin saat dilimi SMF’den geçişte geldiği gibi kaldı.

2- Diğer sorum ise : Kullanıcı Profil alanında bulunan ve kullanıcılar tarafından değiştirilebilen bazı alanların değiştirilemez olmasını istiyorum. Mesela “Çevrim İçi Durum”, “Doğum Günü” gibi.

AP tarafında genel bir profil yetkilendirmesi hariçinde bu tür parametreler için nasıl yetki ayarlaması yapılır bulamadım ne yazık ki.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Saat Dilimi_1.jpg
    Saat Dilimi_1.jpg
    155.5 KB · Görüntüleme: 20
  • Saat Dilimi_2.jpg
    Saat Dilimi_2.jpg
    111 KB · Görüntüleme: 16
  • Saat Dilimi_3.jpg
    Saat Dilimi_3.jpg
    106.4 KB · Görüntüleme: 16
  • Profil Yetki.jpg
    Profil Yetki.jpg
    99.4 KB · Görüntüleme: 15
Toplu saat güncellemesi için şu sorguyu çalıştırabilirsiniz UPDATE xf_user SET timezone = 'Europe/London'; Europe/London alanını kendinize göre düzenleyin.

Diger sorunuzu açıkcası tam anlamadım.

Toplu saat güncellemesi için şu sorguyu çalıştırabilirsiniz UPDATE xf_user SET timezone = 'Europe/London'; Europe/London alanını kendinize göre düzenleyin.

Diger sorunuzu açıkcası tam anlamadım.
Cevap için teşekkürler eTiKeT™ eTiKeT™ Hemen deniyeyim.

Diğer sorum kısaca şöyle. Kullanıcılar profillerine girdiklerin çevrim içi durumu ve doğumgünü bilgilerini gösterilmesi kısmını düzenleyebiliyorlar. (ilk mesajdaki 4. resim)

Ben hiç bir kullanıcının çevrimiçi durumlarına müdahale etmelerine istemiyorum. Eğer bu alan disable edebilirsem sorun çözülmüş olacak. Aksi takdirde mesela bunu seçmeyerek, foruma girseler bile çevrim içi olarak gözükmeyecekler.

Umarım daha net anlatabilmişimdir.

Kod:
UPDATE xf_user SET timezone = 'Europe/Moscow';
komutu ile hallettim süper oldu. Çok teşekkürler eTiKeT™ eTiKeT™

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.