Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Çözüldü Kullanıcı ismin karakter kriterleri eklemek istiyorum.

Bu sorun verilen destek sayesinde çözüme ulaştırılmıştır.

TheRazorGod

Kullanıcı
Kullanıcı
Örneğin bir hesap kayıt olurkan utf-8_turkish_ci karakterlerinin dışına çıkabiliyor. Ben sadece izin verdiğim karakterlerle ismini oluşturabilmesini istiyorum. Normalde PHP ile yapabilirim ama XenForo'da PHP dosyaları sanırım düzenlenmiyor.

Admincp >> Kurulumlar >> Xf seçenekleri >> yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> Kullanıcı adı ile eşleşen normal ifade >> Alnına şu kodları ekleyin ^[a-zA-Z0-9]*$
Bundan sonra kayıt olacak olanlar sadece a ile z, A ileZ ve 0 ile 9 arasından karakterlerini kullanabilir.
Regex test etmek için bu siteyi kullanabilirsiniz Regex101 - online regex editor and debugger

Admincp >> Kurulumlar >> Xf seçenekleri >> yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> Kullanıcı adı ile eşleşen normal ifade >> Alnına şu kodları ekleyin ^[a-zA-Z0-9]*$
Bundan sonra kayıt olacak olanlar sadece a ile z, A ileZ ve 0 ile 9 arasından karakterlerini kullanabilir.
Regex test etmek için bu siteyi kullanabilirsiniz Regex101 - online regex editor and debugger

Sanırım bu kod 2 ve 2.1 de çalışmayabilir, ^[a-zA-Z0-9]*$
Eğer çalışmazsa aşağıdaki şekilde deneyebilirsiniz.
/^[a-zA-Z0-9]+$/i

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.