Çözüldü Kullanıcı ismin karakter kriterleri eklemek istiyorum.

TheRazorGod

Kullanıcı
xF 1 kullanıcı
Örneğin bir hesap kayıt olurkan utf-8_turkish_ci karakterlerinin dışına çıkabiliyor. Ben sadece izin verdiğim karakterlerle ismini oluşturabilmesini istiyorum. Normalde PHP ile yapabilirim ama XenForo'da PHP dosyaları sanırım düzenlenmiyor.

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
xF Master
Web sitesi
vbulletin.web.tr
Admincp >> Kurulumlar >> Xf seçenekleri >> yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> Kullanıcı adı ile eşleşen normal ifade >> Alnına şu kodları ekleyin ^[a-zA-Z0-9]*$
Bundan sonra kayıt olacak olanlar sadece a ile z, A ileZ ve 0 ile 9 arasından karakterlerini kullanabilir.
Regex test etmek için bu siteyi kullanabilirsiniz Regex101 - online regex editor and debugger

XDinc

xFanatik
xF 2 kullanıcı
Web sitesi
sapofis.com
Admincp >> Kurulumlar >> Xf seçenekleri >> yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> Kullanıcı adı ile eşleşen normal ifade >> Alnına şu kodları ekleyin ^[a-zA-Z0-9]*$
Bundan sonra kayıt olacak olanlar sadece a ile z, A ileZ ve 0 ile 9 arasından karakterlerini kullanabilir.
Regex test etmek için bu siteyi kullanabilirsiniz Regex101 - online regex editor and debugger
Sanırım bu kod 2 ve 2.1 de çalışmayabilir, ^[a-zA-Z0-9]*$
Eğer çalışmazsa aşağıdaki şekilde deneyebilirsiniz.
/^[a-zA-Z0-9]+$/i

bjk_serdar

Yeni kullanıcı
xF 1 kullanıcı
kullanıcı adında boşluk kullanabiliyorlar örneğin: "bjk serdar" gibi, bunu nasıl engelleriz