Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Kullanıcı ismin karakter kriterleri eklemek istiyorum.

TheRazorGod

Kullanıcı
XGT 1 kullanıcı
Örneğin bir hesap kayıt olurkan utf-8_turkish_ci karakterlerinin dışına çıkabiliyor. Ben sadece izin verdiğim karakterlerle ismini oluşturabilmesini istiyorum. Normalde PHP ile yapabilirim ama XenForo'da PHP dosyaları sanırım düzenlenmiyor.

eTiKeT™

value="{XenGenTr}"
Yönetici
XGT Master
Web sitesi
xenforo.gen.tr
Admincp >> Kurulumlar >> Xf seçenekleri >> yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> Kullanıcı adı ile eşleşen normal ifade >> Alnına şu kodları ekleyin ^[a-zA-Z0-9]*$
Bundan sonra kayıt olacak olanlar sadece a ile z, A ileZ ve 0 ile 9 arasından karakterlerini kullanabilir.
Regex test etmek için bu siteyi kullanabilirsiniz Regex101 - online regex editor and debugger

XDinc

xFanatik
XGT 2 kullanıcı
Web sitesi
xentr.net
Admincp >> Kurulumlar >> Xf seçenekleri >> yeni kullanıcı kayıt seçenekleri >> Kullanıcı adı ile eşleşen normal ifade >> Alnına şu kodları ekleyin ^[a-zA-Z0-9]*$
Bundan sonra kayıt olacak olanlar sadece a ile z, A ileZ ve 0 ile 9 arasından karakterlerini kullanabilir.
Regex test etmek için bu siteyi kullanabilirsiniz Regex101 - online regex editor and debugger
Sanırım bu kod 2 ve 2.1 de çalışmayabilir, ^[a-zA-Z0-9]*$
Eğer çalışmazsa aşağıdaki şekilde deneyebilirsiniz.
/^[a-zA-Z0-9]+$/i

TheRazorGod

Kullanıcı
XGT 1 kullanıcı
Şöyle bir sorun var ki üyenin "_ , -" işaretlerini kullanmasına izin vermek istiyorum.

bjk_serdar

Yeni kullanıcı
XGT 1 kullanıcı
kullanıcı adında boşluk kullanabiliyorlar örneğin: "bjk serdar" gibi, bunu nasıl engelleriz