Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Konu sırası değişimi SEO

atilla095

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Selamlar forumda hit aldığım bir kaç başlık var bunların sırasını değiştirmem seo olarak geriye atar mı beni.

Mesela örnek verim.

1643302247407.png

Burdaki "türkiye ligini" an alta alsam " Dünya ve avrupa ülke kupaları " başlığının altına seo olarak bir sorun olur mu?

Benim tahminim ufak bir gerileme olur.

Kendi forumum üzerindeki denemelerim üzerinden yanıt vericek olursam, aynı kategoride 1 aşağı 1 yukarı gibi ufak tefek değişimler pek fazla etki yaratmaz lakin yaratsa dahi pek mühim olmaz. (forumunuz gayet başarılı duruyor.)

Sonuç olarak forum kategori adı, id ve konu biçimleri, link yapısı değişmeyeceği için olumsuz bir etki yaratmayacaktır.

Bu durum seo açısından zararlıdır, belirli bir süre sonra yönlendirmeli sayfa olarak google panelde bu linki görürsünüz.

Bu durum seo açısından zararlıdır, belirli bir süre sonra yönlendirmeli sayfa olarak google panelde bu linki görürsünüz.

Hocam, hiç birşey değişmediği bu durumda neden böyle bir sonuç oluyor ?

Kategori sıralaması değişecek lakin uzantılarına kadar herşey yine aynı kalacak.
Konu ile alakalı yanlış bir bilgim varsa düzeltmek isterim.

Merhaba atilla095 atilla095 kategorileri istediğin gibi yukarı ve aşağı alabilirsin, ID - ve URL yapısı değişmedediği sürece SEO açısından hiçbir sorun teşkil etmez. bende gerek gördüğümde kategorileri bazen aşağı bazen yukarı çekiyorum gerek gördüğümde tabi, ve bu zamana kadar'da hiç sorun yaşamadım.

Merhaba atilla095 atilla095 kategorileri istediğin gibi yukarı ve aşağı alabilirsin, ID - ve URL yapısı değişmedediği sürece SEO açısından hiçbir sorun teşkil etmez. bende gerek gördüğümde kategorileri bazen aşağı bazen yukarı çekiyorum gerek gördüğümde tabi, ve bu zamana kadar'da hiç sorun yaşamadım.
Evet id ve url değişmeyeceği için kalıtsal bir sorun yaşamam ama niyeyse çok azda olsa geçici ufak bir gerileme olacağını düşündüm.
Nedeni ise sayfanın başındaki yazılar genelde daha çok okunduğu için daha değerlidir. Googlede bunu bilir. Şimdi böyle bir değeri aşağı çekmek ufak bir gerileme yaşatabilir.

Bu arada yukarıdaki konuyu örnek olarak attım aslında değiştireceğim konu daha farklıdır. Etik bir konu adı olmadığı için buraya atamadım onu.

Kullanıcılar açısından gerileme olabilir. ancak Yandex ve diğer arama motorları tarafından gerileme olmaz. arama motorların botları tüm kategoriyi ve alt kategorileride okur. kullanıcılar belki es geçebilir görmeye bilir direk ana sayfaya bakar istatistiklerdeki güncel konulara bakar alt'a inip bakmaya bilir buda index almanı geçiktirebilir.
tekrardan diyim arama motorları tarafından endişen olmasın tüm FTP/KÖK dizinini tarar inceler okur, kullanıcılar ise önündeki konuları veya mesajları okur çıkar.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.