Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
Kaynak ikonu

XF 2.0 Eklenti Konu Başlıklarına Ön izleme Ekleme Manuel

Bu eklenti, add-ons XenForo 2.0.X ile uyumlu ve stabil olarak çalışmaktadır.

lazenes

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
lazenes Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

Konu Başlıklarına Ön izleme Ekleme Manuel - Download veya İçerik Paylaşımını yaptığınız web siteleri için Görsel bir çalışma

Ekli dosyayı görüntüle 9785
Konu başlıklarına Konu içerisindeki ilk resmi Çerçeveleyip Ekleyen güzel bir şablon düzenlemesi yazdım
Öncelikle Görseli Yukarıdaki gibidir Gif olarak paylaştım umarım Sakıncası olmaz forum kuralları ile alakalı
piyasada bu işi yapan bir kaç eklenti var ama her temada çalıştıramıyorsunuz işlemi elle yapacağız ve biz direkt xf php kütüphane dosyalarına müdahale edeceğiz O yüzden forum dizinini yedek almanızda fayda var evet Ftp...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Güzel bir paylaşım, hele benim gibi film ses sitesi çalıştıran biri için muhteşem bir paylaşım, ben daha önceleri bunu eklentiyle yapıyordum ama eklentiyi de uzun zamandır kullanmıyordum, fakat paylaşılan kodda biraz kasma sorunu var, mobilde resimler baya kasıyor, bide nasıl yapabiliriz ki bazı forumları devre dışı bırakalım? yani belli forumlarda resimlerin konu başında çıkmasını istemiyorum, sadece kendim belirlediğim bölümlerde çıksın istiyorum, eklentiyle bu mümkündü fakat bu paylaşıma bir düzenleme gelirse daha güzel olurdu, saygılar.

lazenes kullanıcı adlı kişi Konu Başlıklarına Ön izleme Ekleme Manuel Bu kaynak hakkında yeni bir güncelleme yayınlamıştır:

Belirli Forumlar Altında Çalışabilmesi için ayar ve Mobilden Resim Ön izleme için Optimizasyon

Arkadaşlar T Tanner Arkadaşımızın talebi doğrultusunda yeniden bir düzenleme yaptım kodlarda Xenforo da yeniyim ama Php Benim işim Oyüz den İlerleyen zamanlarda eklentiler Paylaşmaya çalışacağım sizler için Şuan Manüel Ayarlı Bir Şablon düzenlemesi Olarak paylaşımlar yapmayı planlıyorum buda kod bilgisi gerektirmekte azda olsa çünkü içeriğe müdahale söz konusu olacak sürekli olarak yedeklemenizde fayda var şablonlarınızı

Görünüm ve diller...

Güncellemenin devamını inceleyin...

lazenes lazenes, üstat güncelleme için eline sağlık, sizin verdiğiniz bu kod ki var bu resimlerin çıkmasını sağlıyor

<xf:set var="$forumIdleri" value="{{ ['64', '65', '66', '67', '68'] }}" />

fakat benim gibi 300+ forum bölümü olan arkadaşlar için buraya numaraları yazmak şablonda fazla kod uzamasına neden oluyor, biz bu kodu değişip de bunu aksine çıkmasını istemediğimiz ID numaraları için nasıl yapabiliriz? Yani diyelim ki benim 300 frumum var, sizin yaplaştığınız kodu ekledim komple her forumda resimler çıksın, fakat bu 300 forumdan sadece 3 tanesinde veya 5 tanesinde ben resim çıkmasını istemiyorum, bu kodu düzenleyip aksine nasıl yapabiliriz?

lazenes lazenes, üstat güncelleme için eline sağlık, sizin verdiğiniz bu kod ki var bu resimlerin çıkmasını sağlıyor

<xf:set var="$forumIdleri" value="{{ ['64', '65', '66', '67', '68'] }}" />

fakat benim gibi 300+ forum bölümü olan arkadaşlar için buraya numaraları yazmak şablonda fazla kod uzamasına neden oluyor, biz bu kodu değişip de bunu aksine çıkmasını istemediğimiz ID numaraları için nasıl yapabiliriz? Yani diyelim ki benim 300 frumum var, sizin yaplaştığınız kodu ekledim komple her forumda resimler çıksın, fakat bu 300 forumdan sadece 3 tanesinde veya 5 tanesinde ben resim çıkmasını istemiyorum, bu kodu düzenleyip aksine nasıl yapabiliriz?
<xf:if is="!in_array($thread.node_id,$forumIdleri)"> Şeklinde Sorgu satırını güncellemeniz gerekir (inarray= sizin belirttiğiniz idlerin içerisindeki ile aynı ise çalişir fakat önüne ! (ünlem )koyarsanız yani !inarray yaparsanız sorgu eğer sizin belirttiğiniziz forum idleri dışında kalan idlerde aktif olarak çalışır umarım anlata bilmişimdir

lazenes lazenes, Cevabınız için teşekkürler fakat olmadı hocam, resime bakın lütfen Screenshot
sizin dediğiniz gibi yaptım, resimdeki ID numaraları benim devre dışı bırakmak istediğim şu 5 forum, o forumlarda posterlerin çıkmasını istemiyorum sadece, ama olmadı sağlık olsun, cevabınız için tekrar teşekkürler zaman ayırdınız.

Xenforo 2.1 sürümünü kullanıyorum dediklerinizi aynen yaptım ama önceden forumun ikon resmi geliyordu şimdi hiçbir şey gelmiyor.

Xenforo 2.1 sürümünü kullanıyorum dediklerinizi aynen yaptım ama önceden forumun ikon resmi geliyordu şimdi hiçbir şey gelmiyor.
Forumlar için değil hocam bu modifikasyon işlemi forum altındaki konu içeriklerindeki ilk img tagı bulup konu önüne eklemeye yarıyor forum ikonları ile alakalı bir modifikasyon değil
lazenes lazenes, Cevabınız için teşekkürler fakat olmadı hocam, resime bakın lütfen Screenshot
sizin dediğiniz gibi yaptım, resimdeki ID numaraları benim devre dışı bırakmak istediğim şu 5 forum, o forumlarda posterlerin çıkmasını istemiyorum sadece, ama olmadı sağlık olsun, cevabınız için tekrar teşekkürler zaman ayırdınız.
Abicim estağfurullah php error_log kaydı varsa bi göz geçir bekli php dosyasına yaptıgın müdahalede sorun yaşıyorsun

Forumlar için değil hocam bu modifikasyon işlemi forum altındaki konu içeriklerindeki ilk img tagı bulup konu önüne eklemeye yarıyor forum ikonları ile alakalı bir modifikasyon değil
Yanlış yazmışım oraya kb forumun altındaki başlık içindeki resmi bulup başlık resmi yapıyor biliyorum ama adımları harfi harfine uygulamama rağmen gelmedi.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.