Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Duyuru Kişisel hesap bağlantıları, ID numaraları, forumlarına dair gizli bilgilerin paylaşımı yasaklanmıştır!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
SMS onaylı
Merhaba XGT Ailesi,

Neden ailesi çünkü biz burada kendi çapımızda her ne kadar birbirimizi tanımasak, görmesek de bir aile olarak görüyoruz. Elimizden geldiğince bu aile bir birini kollar, korur, destek verir.

Sizin de gördüğünüz üzere forum sadece yöneticiler üzerine kurulu değil. Her kullanıcı bir birine destek veriyor, yardım ediyor. Kendini paralayan bile var inanın :)
Bu gerçekten para verip yaptıramayacağınız bir işleyiştir ve bundan gurur duyuyoruz hepinize teşekkür ediyoruz.

Esas konumuza gelecek olur isek, gördünüz mü bilmiyorum ama bir kullanıcımız forumdaki sorun nedeni ile bir şekilde uzak bağlantı yöntemi ile bir kullanıcıdan yardım almaya kalktı. Bununda ne yazık ki kötü sonuçları oldu. Kullanıcın PC tüm hesaplara erişim için bir yöntem uygulayarak bu foruma giriş yaptı. Bunlara ek olarak forumunda verileri, eklentileri çekme çabalarında bulunuldu.

Bu arkadaşa neden böyle destek aldın dediğimizde ise forum kullanıcılarından olduğu için güvendim cevabını aldık.
Bunlar üzerine forum olarak bir karar almak durumda kaldık. Bu karalar sonrasında kritik hesaplar için iki adımlı doğrulama sistemi devreye soktuk.

Bunun dışında ise artık forum içerisinde kullanıcıların bir birilerinin şifrelerini vermelerini ya da uzak bağlantılar ile destek almaları, vermelerinin önüne geçmek için bu tür mesajlaşmalara an itibari ile yasakladık.

Yani bundan sonra, bana şifreleri gönder ya da bana XXX ver bağlanıp bakayım, destek vereyim gibi paylaşımlar görmezden gelinmeyecektir. Bunu tekrarlayan kullanıcılar ise forumdan kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.

Bundan sonra iletişim için kişisel hesap bağlantıları, ID numaraları ya da buna benzer paylaşımlar kesinlikle yasaklanmıştır.

Bu mesajımıza rağmen bizim görmediğimiz, bilmediğimiz şekilde bu paylaşımlarda bulunan ya da buna benzer şekillerde destek alan tüm kullanıcılarımız, sorumluluklarının kendilerinde olduğunu bilmesini isteriz. Bu gibi durumlarda XenGenTr kullanıcılarını ya da yöneticilerinin bağlayıcı hiç bir durumun olmadığını bilmenizi isteriz.

Özetle: Forumda özel mesajlarda dahil olmak üzere yöneticiler dışında kullanıcılardan her türlü şifre, uzak bağlantı yolu ile bağlantı isteme yasaklanmıştır. DM ile destek vermek yasaklanmıştır.

Lütfen bundan sonra ticari alımlarda, satışlarda ya da forumlarınıza ait bilgi paylaşımında bulunurken bir kaz kez daha düşünün ve sonra adım atınız!

Saygılarımız ile...

Son düzenleme:
Yaşadığım sorundan sonra gerek verdiğiniz destek gerek yönlendirmeleriniz ve gerek güvenimi boşa çıkarmadığınız için gerçekten çok teşekkür ediyorum bu forumu bahsettiğiniz gibi artık bir aile forumu olarak görmemem için hiç bir sebep kalmamıştır xenforo.gen.tr gerçekten türkiyenin en iyi destek forumlarından bir tanesi olduğunu kanıtladı.Aldığınız önlemler ve her kullanıcıya gösterdiğiniz özel ilgi ve alaka için gerçekten çok teşekkür ederim.??

Güzelmiş bunu bildirim olarak kullanıcılara gönderirseniz biz görmemiştik haberimiz yoktu demezler..

Dikkat edilmesi gereken diğer bir diğer konuda w-a-r-e-z yazılımlar. İçerisinde ne olacağını tahmin edemezsiniz. Kimse de bunları durduk yere paylaşmaz. Bunlar bir kaç elden piyasaya sürülüyor ve diğer w-a-r-e-z sitelerde birbirlerinden alarak sitelerine ekliyor. Onlar bile içerisinde zararlı kod var mı yok mu bilmiyor. İçerisinde zararlı kod olması durumunda bu w-a-r-e-z yazılımları kullananlar çok ciddi zararlar görebilir. Bunu sadece forum şifreleri olarak ele almayın tüm şifreleriniz ele geçirilebilir.

Üzüldüm şimdi.. :(
Bu konuda dikkatli olmak lazım.. Bu forumu uzun zamandır kullanıyorum. Yöneticisinden, emek veren tüm üyelere minnettarım.
En ufak bir hatalarını görmedim, aksine, forumun olması gerekenden çok yaşaması için çalışıyorlar.
SMS Onaylı sistemin mecbur olması, bu yönde şart ama, bu durum biraz göreceli.
Geçmiş olsun, umarım ciddi bir sorun olmamıştır.

Otomatik Bildirim Olarak Gönderilse Daha iyi Olur Bence Tabi Karar Sizlerindir.

Sorunlar Olunca Böyle Yasaklar Doğaldır.

yillardir net ortamindayim benzer sorunu bende yasadigim icin 4 yil önce ayni uylamaya gecmistim cok iyi oldu. bu kararida destekliyorum.

Bende bu aralar malum sitelerde neden dosyalarınızın arttığını acaba bunların, eklentileri veya temaları alan üyelerden mi yoksa farklı bir yöntemle mi alındığını merak edip durmuştum. Yabancı olsa umursamaz kullanırdım fakat Kendi milletimden olan ve sevdiğim, içinde barındığım topluluğa ait olan sizlere ait olduğunu bildiğim için indirip denemedim bile.

Şahsi eleştiri:
Sizin müşteriniz değilim, olmayı da çok isterdim. Fakat ne yazık ki ürünlerinizde kullandığınız '$' bazlı fiyatlandırma nedeniyle müşteriniz olamayacağım gibi gözüküyor. Bu sebepten yargılayacak değilim. Giderler vesaire derken illaki bir açıklaması vardır bu fiyatlardan satmanızın. Gönül isterdi en azından Discord'da olduğu gibi bir "Türk kullanıcılarına" özel fiyatlandırma olsaydı da beğendiğimiz çoğu eklentinizi alabilseydik. '$' cabasıymış gibi birde yinelenen yıllık ödeme ile satıyorsunuz "Ee kardeşim, zaten dolar bazında alıyoruz, farklı tema üreticileri yarı fiyatına satıyorken neden iki katı fiyata alıyoruz, üstüne birde yıllık lisans ödüyoruz" demeden edemiyorum.

Eleştirinin yeri burası mıydı bilmiyorum ama konu açılmışken kendimi tutamadım.
Her şeye rağmen sevilmeye devam ediliyorsunuz.
eTiKeT™ eTiKeT™ netr0n netr0n

Bende bu aralar malum sitelerde neden dosyalarınızın arttığını acaba bunların, eklentileri veya temaları alan üyelerden mi yoksa farklı bir yöntemle mi alındığını merak edip durmuştum. Yabancı olsa umursamaz kullanırdım fakat Kendi milletimden olan ve sevdiğim, içinde barındığım topluluğa ait olan sizlere ait olduğunu bildiğim için indirip denemedim bile.

Şahsi eleştiri:
Sizin müşteriniz değilim, olmayı da çok isterdim. Fakat ne yazık ki ürünlerinizde kullandığınız '$' bazlı fiyatlandırma nedeniyle müşteriniz olamayacağım gibi gözüküyor. Bu sebepten yargılayacak değilim. Giderler vesaire derken illaki bir açıklaması vardır bu fiyatlardan satmanızın. Gönül isterdi en azından Discord'da olduğu gibi bir "Türk kullanıcılarına" özel fiyatlandırma olsaydı da beğendiğimiz çoğu eklentinizi alabilseydik. '$' cabasıymış gibi birde yinelenen yıllık ödeme ile satıyorsunuz "Ee kardeşim, zaten dolar bazında alıyoruz, farklı tema üreticileri yarı fiyatına satıyorken neden iki katı fiyata alıyoruz, üstüne birde yıllık lisans ödüyoruz" demeden edemiyorum.

Eleştirinin yeri burası mıydı bilmiyorum ama konu açılmışken kendimi tutamadım.
Her şeye rağmen sevilmeye devam ediliyorsunuz.
eTiKeT™ eTiKeT™ netr0n netr0n

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Eleştirilerinize tek tek cevap vereyim. Aslında bu soruları bir çok defa farklı konularda cevap verdik. Ama yine de kullanıcı adımızı etiketleyip bir cevap istediğiniz için açıklayalım.

Sizin müşteriniz değilim, olmayı da çok isterdim. Fakat ne yazık ki ürünlerinizde kullandığınız '$' bazlı fiyatlandırma nedeniyle müşteriniz olamayacağım gibi gözüküyor.
Yazılım sektörü içerisinde olan herkes şunu bilir ki yazılım sektörü dolar bazlı çalışır. Bugün dolar kuru yükseldiğinde iğneden ipliğe her şey zamlanır. Yani dolar yaşantımızın merkezinde yer alıyor. Türk vatandaşı olup, yurt dışında yaşayan bir çok müşterimiz var. Yani dolar küresel para birimi, böyle bakmak daha doğru olur.

Gönül isterdi en azından Discord'da olduğu gibi bir "Türk kullanıcılarına" özel fiyatlandırma olsaydı da beğendiğimiz çoğu eklentinizi alabilseydik.

Yurt dışından temalarımıza çok talep var ama Türk vatandaşları ve nadir gördüğümüz durumların dışında bizden tema alamazlar.

'$' cabasıymış gibi birde yinelenen yıllık ödeme ile satıyorsunuz "Ee kardeşim, zaten dolar bazında alıyoruz, farklı tema üreticileri yarı fiyatına satıyorken neden iki katı fiyata alıyoruz, üstüne birde yıllık lisans ödüyoruz" demeden edemiyorum.

Satın aldığınız ürün sizin ürününüz oluyor. Şimdi diyelim ki, XenForo'dan yazılım satın aldınız, neden yıllık ücret ödüyorsunuz? Çünkü arka planda yazılımı iyileştiren, sürekli yenilikler katan veya katmaya çalışan, diğer bir tabirle yazılımı güncel tutmaya çalışan yazılımcı çalışanlar var. Bunlar, ürünü 1 kere satıp ömür boyu ücretsiz destek veremezler ve bu şekilde çalışamazlar. Diyelim ki bu satış politikasını uyguladılar. Ozaman yazılımı geliştirecek yazılımcı bulamazlar. Kimse bedavaya çalışmaz.

Dolayısıyla sizin satın aldığınız tema, örnek veriyorum xenforo 2.2.7 sürümüne göre kodlandı. XenForo 1 sene sonra, 2.2.8+ versiyonunu çıkardı. Haliyle sizde güncelleme yaptınız ve temanın da güncellenmesi gerekiyor. Biz temayı güncellemek için kodları yenileyeceğiz, buna ciddi zaman ayıracağız ama bundan güncelleme parası almayacağız. 3 - 5 sene önce kodladığımız temanın, 5 sene sonrada tüm sürümlere uygun halde size ücretsiz bir şekilde sunacağız. Kusura bakmayın ama yok öyle bir satış politikası. Toplamda bu güncellemelere ayırdığımız zamanı biz yeni ürünlere ayırsak ürün sayımızı beşe katlardık.

Şunu yapabilirsiniz; Bizden ürün aldığınızda o an xenforo'un hangi sürümünü kullanıyorsanız, örnek veriyorum 2.2.7, temanızda 2.2.7 sürümüne uygun, 1 sene sonra xenforo sürüm güncellemesi yaptı diyelim. Siz güncelleme yapmazsınız, temanın güncelleme durumu söz konusu olmaz ve ücret ödemezsiniz.

Yani burada, xenforo yazılımı kendini sürekli güncellediği için, bizde ister istemez güncelleme süresi vermek durumundayız. XenForo, stabil güncelleme almayan bir yazılım olsaydı, bizde güncelleme ücreti almazdık ve daha az yorulur güncellemeye ayırdığımız zamanı yeni ürünlere ayırarak çok daha fazla ürün çıkartırdık. Yani bizde güncelleme ücreti almaktan mutlu değiliz ama yazılım bunu mecbur bırakıyor.

farklı tema üreticileri yarı fiyatına satıyorken neden iki katı fiyata alıyoruz

Buna ayrı cevap vermek istiyorum; Bakın ne burada ne başka bir platformda kendimizi övecek tek bir cümlemiz olmamıştır. Bunu neden söylüyorum; Bu yazacaklarımı kimse yanlış anlamasın diye, kıyaslama yaptığınız için, bizimde bu kıyaslamaya kıyaslayarak cevap vereceğimiz için önceden belirtmek istedik. Yoksa kendimizi övecek durumumuz yok. Bunu başta belirtmiş olalım.

Biz sadece ürün çıkartıyoruz ve kullanıcıların beğenisine sunuyoruz. Farklı tema üreticilerinin çıkardığı temaları eleştirecek değilim ama yurt dışındaki o temaları kıyaslama yaptığınız için kıyaslayacak olursam, bizim temaların yanından bile geçemez. Bir temanın içerisinde 5-6 tane farklı eklenti yazıp dahil ediyoruz. Yanı sıra 30 - 40 dolara kadar lisanslama ücreti ödüyoruz. Temalar fonksiyonel olarak Dünya'da nadir rastlanacak modern temalardır. Yani o yurt dışında 1 temadan 10 tane tema çıkaran içerisinde css kodlarından başka bir şey olmayan temaları, bu temalarla kıyaslamak doğru olmaz. Bizde oturup 2 - 3 günde çıkacak temalar kodlasaydık o fiyatlara satardık. Zaten bu sebepledir ki yabancı uyruklu kişiler ağzının suyu akarcasına ürünlere bakıyorlar.

Bunların dışında bizim ürünlerimiz genelde yurt dışında varmış gibi satılıyor ama yok öyle bir şey, premium üyelik adı altında insanların paraları alınıyor ve paraları alındıktan sonra sitelerinden uzaklaştırıyorlar. Bunun mağdurları maalesef ülkemizde de bulunmakta. Diğer bir konuda içerisinde zararlı yazılımların olması bu sebeple şifrelerini çaldıran kullanıcılarda var. Yani kişi gidip oralardan bizim dosyamızı almaya, indirmeye çalışıyorsa kendisinin ve forum üyelerinin güvenliğini düşünmüyor demektir. Buna yapacak bir şey yok.

Umarız açıklayıcı olmuştur. Bizde sizleri seviyoruz. ❤️

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.