Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Kayıt olanlara oto rol ve başarıya göre rol

retrodogukan

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba, benim oluşturduğum ayrı bir rol var kayıt olanlara o verilecek sistemin kendi rolü değil, ama bir türlü bulamadım.
Bir de birisi 50 mesaj 50 aldığı beğeniye göre seçtiğim role geçmesini istiyorum, bu iki dediğim şeyi nasıl ayarlarım?

Rolden kastını nedir tama anlamadım. Anladığım kadarı ile örnek bayan ise XX kullanıcı grubuna ERKEK ise YYY kullanıcı gurubuna geçsin istiyorsanız.
İlk olarak bir kullanıcı alanı oluşturmalısınız;
Adminpc >> Kullanıcılar -> Özel kullanıcı alanları -> Alan ekle

Sonrasında ise videoda yada bu makalede anlatıldığı bir bir terfi sistemi ekleyeceksiniz. Terfi sisteminde Kullanıcı alan kriterleri sekmesinde yukarıda açtığınız yeni alanı göreceksiniz. Buna göre düzenleme yapabilirisiniz.

Rolden kastını nedir tama anlamadım. Anladığım kadarı ile örnek bayan ise XX kullanıcı grubuna ERKEK ise YYY kullanıcı gurubuna geçsin istiyorsanız.
İlk olarak bir kullanıcı alanı oluşturmalısınız;
Adminpc >> Kullanıcılar -> Özel kullanıcı alanları -> Alan ekle

Sonrasında ise videoda yada bu makalede anlatıldığı bir bir terfi sistemi ekleyeceksiniz. Terfi sisteminde Kullanıcı alan kriterleri sekmesinde yukarıda açtığınız yeni alanı göreceksiniz. Buna göre düzenleme yapabilirisiniz.
Hocam rol dediğim rank işte Admin rankı gibi ben ayrı üye rankı açtım foruma biri üye olduğunda unregistered mi yoksa registered mi veriyor bilmiyorum ama onları vermesin benim belirlediğim üye rankını versin istiyorum

Öyle ise role gerek yok yani özel kullanıcı alanına. Videoda anlatıldığı gibi istediğini kriterleri belirterek kullanıcıların otomatik olarak ranklarını,yetkilerni değiştirebilirsiniz.Terfi sistemindeki mantık kullanıcı gurubu değiştirmeye indexlidir. Yani 50 mesajı olan XX gurubuna geçsin bu sayede kullanıcı adı kırmızı olsun,rankı pembe olsun yetkileri şöyle böyle olsun. 50 Mesaj altı ise YY Grubunda kasın gibi basit bir mantıktır.

Öyle ise role gerek yok yani özel kullanıcı alanına. Videoda anlatıldığı gibi istediğini kriterleri belirterek kullanıcıların otomatik olarak ranklarını,yetkilerni değiştirebilirsiniz.Terfi sistemindeki mantık kullanıcı gurubu değiştirmeye indexlidir. Yani 50 mesajı olan XX gurubuna geçsin bu sayede kullanıcı adı kırmızı olsun,rankı pembe olsun yetkileri şöyle böyle olsun. 50 Mesaj altı ise YY Grubunda kasın gibi basit bir mantıktır.
benim kayıt olana direkt belirlediğim rankı versin istiyorsam gün seçeneğini 0 mı 1 mi seçmem gerekiyor

Registered kullanıcı grubu var sayılan kullanıcı grubudur. İlk kayıt olanlar direk oraya düşecektir zaten,yani Registered gruba bir banner eklerseniz dediğiniz işi yapacaktır. 50 mesaj için ise yeni bir kullanıcı grubu oluşturacak ve bir terfi sistemi ekleyeceksiniz.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.