Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

Nasıl yapılır ? .is-stroked Kullanıcı adları nasıl yapılır?

Innocent

Yeni kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba,

Forumumda kullanıcı adlarının arkasına stroke vermeye çalışıyorum. Elimde şöyle bir kod bloğu var:

CSS:
content: attr(data-stroke);
position: absolute;
white-space: nowrap;
color: #000;
-webkit-text-stroke: 2px #000;

Bu genelde kullanıcı adından taşıyor ancak padding vererek çözülebiliyor. Sorum şu, ben bu kodu nereye eklemeliyim, bu kodla beraber eklemem gereken bir şey mi var?

Nasıl yapılır ? .is-stroked Kullanıcı adları nasıl yapılır?

Bunun için inset, before vs arkasına bir stroke atamak için bu kadar uğraşa gerek yok. Güzel bir teknik vereyim. Stroke rengini ve yazı rengini dilediğiniz gibi ayarlayın. Ayrıca class aramanıza gerek yok. Gruplara göre şöyle yapabilirsiniz admin sınıfı için username--style3 normal kullanıcı için username--style2 modlar için username--style4

Admin için

Less:
.username--style3 {
    text-decoration: none;
    background: linear-gradient(to right, #000000, #ff4a4a);
    -webkit-background-clip: text;
    -webkit-text-stroke: 3px transparent;
    -webkit-text-fill-color: #f3f3f3;
}

Modlar için

Less:
.username--style4 {
    background: linear-gradient(to right, #000000, #ff4a4a)...
absolute kullanmayın, attr() kullanmaya da gerek yok, zaten text-stroke vermişsiniz neyin özelliğini aldığınızı anlayamadım. Kodu kullanıcı grubu alanında css alanına ekleyin tamamdır.

absolute kullanmayın, attr() kullanmaya da gerek yok, zaten text-stroke vermişsiniz neyin özelliğini aldığınızı anlayamadım. Kodu kullanıcı grubu alanında css alanına ekleyin tamamdır.
Hocam text-stroke ile inset (içeri doğru) stroke girilebiliyor, o da yazıyı bozuyor. Sormak istediğim şey şu, bazı forumlarda yalnızca yönetici kullanıcı adlarında .is-stroked şeklinde bi class daha var. Kullanıcı adının arkasına daha kalın bir stroke ataması yapıyor. Yani kullanıcı adı classı atıyorum .memberHeader-name, bunun :before'u gibi düşün. Bu stroke sadece kullanıcı profilinde görüntülenebiliyor. Bunu nasıl yapacağımı bulamadım.

Bunun için inset, before vs arkasına bir stroke atamak için bu kadar uğraşa gerek yok. Güzel bir teknik vereyim. Stroke rengini ve yazı rengini dilediğiniz gibi ayarlayın. Ayrıca class aramanıza gerek yok. Gruplara göre şöyle yapabilirsiniz admin sınıfı için username--style3 normal kullanıcı için username--style2 modlar için username--style4

Admin için

Less:
.username--style3 {
}

Modlar için

Less:
.username--style4 {
}

Kullanıcılar için

Less:
.username--style2 {
}

Örnek resim

xfadmincolor.jpg

Kullanıcı adının büyük olmasına bakmayın, ben görün diye büyüttüm. Hem yazı rengi ile hem kenarlık rengi ile dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.