Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

import_log_xenforo22_1 tablosu hakkında

PATRON

Sabit kullanıcı
SMS onaylı
Kullanıcı
Destek istenen forum
https://www.seatclubworld.com
Merhaba arkadaşlar. Uzun yıllar önce vbulletinden xenforoya import data ile geçiş yapmıştık.
Veri tabanında sürekli import_log_xenforo22_1 tablosu gözüme çarpıyor. 112 MB boyunda.
Şu anda bu tablo gerekli mi yoksa silmelimiyim?

Screenshot_1.jpg

Merhabalar PATRON PATRON
Bu tablo adından anlaşılacağı gibi vbulletinden xenforo geçiş yaparken gereken URL ve yonlendirme datalarının tutuldugu tablo Siteniz eğerki 6 ay -1 senelik bir süreci geride biraktiysa xenforo tarafında bunu silebilirsiniz.
Bir çok vbulletinden geçiş sonrası kalan indexleriniz xenforo tarafına yonlenmiştir tahminimce. Datası büyük olan forumlara göre bu tablonun boyutu büyüklük göstermektedir. Google tarafını inceleyiniz vbulletine ait konuların indexlemelerde olmadığından emin iseniz kaldırabilirsiniz. Tabi Xenforo tarafında yer alan url yonlendirme eklentisi var ise onuda silmeyi unutmayınız.

Silinmesini tavsiye etmem. Ben geçeli 5 seneye yaklaştı. Vbulletin yönlendirme eklentisini bir ara etlkisiz hale getirdim. Birkaç hafta sonra Google konsolda binlerce 404 hatası gördüm. Eklentiyi tekrar aktif etmek zorunda kaldım.

Yönlendirme eklentisi yok şu anda forumda. Geçişim de yaklaşık 4-5 sene rahat vardır.

Merhaba, 112 MB boyutunda bir tablodan bir şey olmaz. Indexlerin ne durumda olduğundan emin değilseniz bırakın kalsın. Yok ben silmek istiyorum diyorsanız tablonun yedeğini alabilirsiniz.

Tablonun size zararı ne? Bir'şey çalışıyorsa gereksiz'de olsa bence erken kararla yapmayın bir'şey o tablo belki eski zamanı host ediyordur sitenizin ara yüzünden.. Sonuçta eski url yeni url yönlendirmesi var o tablo eski çevirilen url yapısını kaldıracak.. Google buna ne der url yolu bulamayınca ? Teknik olarak belki silmekte bir'şey yoktur.. Ama çalışma sistemi olarak eski url'ler yönlendirme ise yeniden yazılmadıysa googlede olan indeksleriniz hata sayfasına atacaktır.. Hani bu benim görüşüm bir fikir yürütmek adına.. 112 mb çok büyük bir boyut değil diye düşünüyorum..

Tablonun size zararı ne? Bir'şey çalışıyorsa gereksiz'de olsa bence erken kararla yapmayın bir'şey o tablo belki eski zamanı host ediyordur sitenizin ara yüzünden.. Sonuçta eski url yeni url yönlendirmesi var o tablo eski çevirilen url yapısını kaldıracak.. Google buna ne der url yolu bulamayınca ? Teknik olarak belki silmekte bir'şey yoktur.. Ama çalışma sistemi olarak eski url'ler yönlendirme ise yeniden yazılmadıysa googlede olan indeksleriniz hata sayfasına atacaktır.. Hani bu benim görüşüm bir fikir yürütmek adına.. 112 mb çok büyük bir boyut değil diye düşünüyorum..
Hocam 10 GB toplamda veri bulunuyor. Temizleye temizleye 7 GB kadar düşürdüm. Bİr kez daha elden geçirmem gerekiyor bu tabloyu da onun için sordum.

Hocam 10 GB toplamda veri bulunuyor. Temizleye temizleye 7 GB kadar düşürdüm. Bİr kez daha elden geçirmem gerekiyor bu tabloyu da onun için sordum.
Ben 12 gb lik bir veriyi şuan 400 mb'da düşürdüm.. siteye yüklenen resimleri silerek ve log boşaltarak yakında'da avatar dizinini boşaltır sıfırlarım 150 mb kadar düşer 2.5 senelik site.. Tablo boşaltarak yer açamazsın'ki :D Ne kadar boşaltıcan mb mb olmaz o..
İlk siteyi kurduğunda dosya eklemeler gibi benzer şeyleri kısıtlamak lazımdı aslında bende kısıtlamadım sonradan yaptım bişiler ha siteye zararı oluyor ama ben tavsiye etmiyorum..

Ben 12 gb lik bir veriyi şuan 400 mb'da düşürdüm.. siteye yüklenen resimleri silerek ve log boşaltarak yakında'da avatar dizinini boşaltır sıfırlarım 150 mb kadar düşer 2.5 senelik site.. Tablo boşaltarak yer açamazsın'ki :D Ne kadar boşaltıcan mb mb olmaz o..
İlk siteyi kurduğunda dosya eklemeler gibi benzer şeyleri kısıtlamak lazımdı aslında bende kısıtlamadım sonradan yaptım bişiler ha siteye zararı oluyor ama ben tavsiye etmiyorum..
Hocam bende zaten FTP'de resimleri silerek düşürdüm :D Bende yakında sileceğim çok fazla alan kaplıyor :/ Yaklaşık 5GB resimlerim tutuyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.