Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

İdeal reklam alanları

Cloq

Sabit kullanıcı
Kullanıcı
Merhaba benim sorum şu olucaktı sizce adsense reklamlarımı hamgi alanlara koymalıyım fazla abartı istemiyorum her sayfada 3-4 den fazla reklam olduğunda adsense tarafından ban riskimiz olabiliyormuş sanırım sizce xenforo 2 reklam yenticisin de hangi alanları tavsiye edersiniz. Şimdiden teşekkürler

Bu içeriğe göre değişim gösterir ama şu makaleye göz atın en iyi yerleşimler hakkında şahsi fikrimi anlayacaksınız.

Bu içeriğe göre değişim gösterir ama şu makaleye göz atın en iyi yerleşimler hakkında şahsi fikrimi anlayacaksınız.
Sağolun hocam konunuzu inceledim bir kaç değişiklikte yaptım tek bir sorun kaldı o da anasayfada sidebar eklediğim reklam sayfanın her yerine dağılıyor sadece yanda kalmıyor milden girildiğinde forum laeın arasına üstüne anasayfa footer bölümüne bunu nasıl ayarlayabilirim? Teşekkürler tekrardan tam aradığım konu

Otomatik reklam kullanın Google ideal alanı kendisi belirlesin. Kazancınız manuel eklenen reklamlardan daha fazla olacaktır.

yardım edebilecek yokmu otomatik reklamları kullanıyorum fakat sayfa içlerinde reklamlar gözükmüyor <head> tag leri arasına koymama rağmen

Farklı reklam kodları çalışıyor mu peki ? başka alana eklediğiniz.

Reklam yöneticinsinden sizin attığını konu ile ekleyeniliyorum hocam o sayfalara ama otomatik reklamları koyduğumda sadece anasayfada gözüküyor sorun ne olabilir?
Şöyle özetleyeyim,oto reklam kodunu sadece head tagı altına eklendiğinde yada forumlarda tüm alanlarda gösterilen bir alana eklediğinizde örnek footer,header gibi alanlarda google kendi isteği doğrultusunda reklamları istediği konuma eklemektedir.
Bunlar bazen çok saçma yerlerde görünmektedir bu doğru. Bunun engellemek için ise üç türlü yol izleyebilirsiniz.

1. Global anlamda forumda görünen alanlara eklemeyeceksini ads kodunuzu.

2. Kullanım tekniği - Google Otomatik reklamları sitenizdeki bir alandan kaldırma

3. CSS ile bunu gizlemek (ama her alanda başarılı olamaya bilir).
Mesela bu forudma istatistik alanında çıkıyordu ads ve bunu engellemek için şu kodu kullanıyorum
CSS:
.XGT-istatistik-blok .google-auto-placed
{
    display:none;
}
Burda önemli olan CSS kodunun sadece o alanda kullanılıyor olması o kodu bulduktan sonra devamına şunu ekleyin .google-auto-placed ve display:none; ile bu alanda gizleyin ads.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.