Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nasıl yapılır ? İçeriğe eklenen resimler sitemap dosyasında nasıl görüntülenir?

turkish

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Katılım
9 Ocak 2018
Mesajlar
23
Merhaba,

Görsel odaklı bir web sayfam mevcut. Ancak içeriğe eklediğim resimler sitemap dosyasında yer almıyor. robots.txt dosyasında da herhangi bir kısıtlama söz konusu değil. XF Medya galeri de eklediğim resimler indexleniyor ve Google görsellerde yer alıyor. Fakat içeriğe eklediğim normal resimler Google'de birkaç aydır yok. Hiç olmadı daha doğrusu. Bu sorunu nasıl çözebilirim? İçeriğe eklenen resimleri sitemap dosyasında nasıl gösteririm? Veya indexlenmesi için beklemem mi gerekiyor?

NOT: Konularım anında indexleniyor. Sadece görsellerde sorun var.
 

eTiKeT™

value="{XGT}"
Yönetici
XGT Master
XGT Onaylı
Katılım
4 Ara 2016
Mesajlar
6,548
Web sitesi
xenforo.gen.tr
Kısaca şöyle bir açıklama yapayım.
Eğer foruma gelen ziyaretçi resimleri görüyor ise arama motorlarında görecektir,ancak eğer arama motorları için bir yasak,engel yok ise indexde ekler.
Buraya kadar zaten sizde farkındasınız olayı.
Ama bunlara rağmen halen index almıyor ise bundan sonrasına zaten müdahale etme şansınız yok. Arama motorlarına siz yol gösterirsiniz index alır almaz o tamami ile onların kontrolü altında. Kısacası dediklerimi detaylıca sizde kontrol edin tekrar sorun yok ise ne yazık ki müdahale etme şansımız artık bizim dışımıza çıkıyor.
 
Son düzenleme:

turkish

Banned
Yasaklı
Kullanıcı
Katılım
9 Ocak 2018
Mesajlar
23
5254

Resimde de görüldüğü üzere zaten resimler indexleniyor. Ancak indexlenen resimler XF Media Gallery ve avatarlar. EK olarak eklediğim resimler çıkmıyor ne yazıkki. Bir de burada benim eklediğim resimde direk xenforo.gen.tr diye fligran koydu. Bu bir eklenti mi acaba?
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap