Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!

HTTPS yönlendirmesi nasıl yapılır ?

faik

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
merhaba arkadaşlar ssl ayarı olmasına rahmet alanadi.com olunca ssl güvenliği çıkmıyor bunun için ne yapmalıyım

F faik ben hiç bir hata görmüyorum;
www ekledim yönlendirme bile olmadı , www'siz denedim yine yönlendirme yok. Nasıl girersem o şekilde kabul ediyor.

1.png

2.png

eğer direk server üzerine kuruluyosa apache2 de sitelerin konfigrasyonlarını içeren dosyaların içerisinden direk bu ayarları yapabilirsin. Eğer bir hosting üzerinde çalışıyorsa sana verilen panelden bunları kolaylıkla yapabilirsin. Güvenlik kısmında htaccess üzeirnden fazla yürümemek gerekir. Çünkü sunucu taraflı bir yenileme olduğundan anlaşılamayan bir şekilde htaccess dosyası devre dışı kalabiliyor. Bu durumda bir takım sıkıntılar yaşamamak için direk servera dokunan noktada ayarlarınızı yapmakta yarar var.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.