Herkes Kendi Forumunu Yazsın

baykalbul

Sabit kullanıcı
xF 2 kullanıcı
Web sitesi
TurkParfum.Net
Selamlar arkadaşlar, beyler, hanımlar :) .. Bu başlık ilk çıktığında görmüştüm o sitenin tanıtımı, reklamı için güzel dedim ama kısmet bugüen yazmakmış..

Türkiye'nin Parfüm Forumu

Parfüm, koku üzerine açıldı bu forum ve genelkültür, hobi kimi konulara da yer verldi daha da artacak umarım .. Bulunmaz bilgiler var kimi konularda hele..

Tek tek koku notaları alıyorum saf ve doğal. Bu sayede de bir parfümde doğal mı sentetik mi kullanılmış yüzde 90 anlayabiliyorum Elhamdulillah, geri kalan yüzde 10 ise hissiyat üzerine, ki kesin konuşmuyorum forumda da genelde. Çiçek kimi kokuları o kadar iyi taklit ediyorlarki parfüm içinde anlamak zor olabiliyor. Zaten çiçeek kokuları ve diğer kokuların çok pahalı analiz makinaları var ve fabrikalar bu analiz raporlarını alıcılarına sunarlar.. Ud, Meşeyosunu takldi çok zor kokular ve kimi hayvansal kokulara burnu alışık kişiler çok kolay taklidini bulabilir.. Doğal her zaman bir başka güzeldir arkadaşlar :) ..

Doğal bal yağı yani eterik yağı koklamak nasıl bir şey, nasıl duygu bilmek istiyorsanız foruma bakın orda yazmıştım, konusu da var parfüm notları, esansları konusu var :) .. orda Beeswax(Balmumu) konusuna bakın arkadaşlar .. Şunu da diyeyim bal kokusu sentetiği de hatırı sayılır oranda çok güzel ama doğalı gene ayrı bir başka ..
 

Ugur

Moderator
Yönetici
xF Mod
Web sitesi
www.topragizbiz.com
Aleyküm selam @baykalbul

Siteniz ve temanız gayet güzel fakat anasayfada kullandığınız kategori arkaplan resmi sayfayı boğmuş. Resim üzerindeki yazılar okunmuyor. Her kategori için farklı bir resim kullanmanızı tavsiye ederim. :)

Diğer temalara bakmadım sadece UIX 2 temasından bahsediyorum. Kolay gelsin.