Neler yeni

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

• Forumdan daha fazla yararlanmak için, profilinizi telefon numaranız 📱 ile doğrulayın ve daha ayrıcalıklı olun 😉
    Daha fazla bilgi!
Kaynak ikonu

Header Scroll Gizle/Göster

mcv_js

xFanatik
SMS onaylı
Kullanıcı
İLTERİŞ HAN Kullanıcımız yeni bir kaynak oluşturdu:

Header Scroll Gizle/Göster - Sayfa aşşağı kaydırınca header gizle

Page_container
<header ile başlayan kısmı şu şekilde değiştir;
HTML:
<header class="p-header p-navSticky p-navSticky--primary" data-xf-init="sticky-header" id="ZenXheader">
helper_js_global şablonunda <script> tag'ı altına ekle;
JavaScript:
$(document).ready(function () {

'use strict';

var c, currentScrollTop = 0,
       navbar = $('#ZenXheader');

$(window).scroll(function () {
      var a = $(window).scrollTop();
      var b = navbar.height()...

Bu kaynak hakkında daha fazla bilgi ...

Bunu yapmadan önce eğer temanız ozelse yedek alın.
XDinc XDinc gelişiyoruz reis :)

Fazla gelişme bak :)...
Mesleği kaptırmayalım sonra...
Şaka bir yana emek verip denemeyen bir şey elde edemez bu yüzden devam et. Ama yeni şeyler bul :) ...
Estağfurullah abi senin seviyeye yükselmeye daha çok var bu işin frontend kısmı daha backend e geçemedik :D bakıyorum xen dışı kaynaklarda yapılan işleri xenForo ya aktarmaya çalışıyorum inşAllah güzel şeyler olacak :)

Öncelikle emeklerine sağlık. Fakat ileride anlaşırız olması için yaptığımız değişikliği demo sitesi haricinde resim ile de desteklersek güzel olur diye düşünüyorum. Malum demo sitesi zamanla değişiyor :D

Öncelikle emeklerine sağlık. Fakat ileride anlaşırız olması için yaptığımız değişikliği demo sitesi haricinde resim ile de desteklersek güzel olur diye düşünüyorum. Malum demo sitesi zamanla değişiyor :D
Video ekledim pek kısa oldu ama öz oldu bidahakine dikkat edeceğim gözden kaçtı :D

Benim şöyle bir sorunum var;

Header alanım yükseklin olarak normal default headerden fazla.

default tema headeri 100px ise benim temanın yüksekliği 200px gibi düşünebiliriz.

bu yüzden de sticky-navbarın yüzünü göremeden belli bir scroll down dan sonra otomatik olarak hide oluyor navbar.

yani hide scroll özelliği sticky navbar özellliğinden önce devreye giriyor.

süresini ayarlama şansımız var mı üstten bunun

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.